Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 9. Hafta | Galatasaray - Fenerbahçe | 22.10.2017 Pazar - 19.30

fenn

Öne çıkan mesajlar

Yahu ayak üzerine de gelse o darbe, ayağındaki kramponlar ile tarak kemiğini çok net kırabilir. Kırar demiyorum, ihtimali var diyorum. Daha once böyle ayak tarak kemiği kırılan adamlar da mevcut.

Diz dönerse 6 ay sakatlanır, tarak kırılırsa 1 ayda iyileşir o yüzden tarak için sarı kart mı diyoruz o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ahaha, mokoko tek fotoyla bitirdi işi. Diğer fotoda bilek yok gözüküyordu. Bilek olmasa hala kırmızı değil ama, tam yenilmiş sayılmam ana argüman bilek olup olmaması üzerineydi :P

ölmemiş beyler nefes alıyor phase 3

abi zaten bilek dediğin yer yerden bir kaç cm yukarda.

adamın ayağı o şekilde geldiğinde bileğe gelmemesi mucize, hadi bileğe gelmedi diyelim bileğin 1-2 cm altında bir yerde kırığa neden olmayacağının garantisi yok.

gel kabul et, hareket baya baya tehlikeli, 3-5cm hesabı olmadan tehlikeli yani. cücü eyyamı de geç
Sosyal ağlarda paylaş

Tarak kemiği kırılmaz, ayak havalanır diyorum ben. Tarak kemiğini kırmak için önden gelmesi ve darbe yiyen ayağın gidecek yönü olmaması lazım diyecem şimdi o zaman da yine açılara girdi diyecekler. Soldan darbe alan ayak sağa gider, problem olmaz ama öne giden ayağa önden vurursan geri gidemiyor, darbeyi emiyor, o da kırığa götürüyor.

Sizin mantıkla hareket edince topu ıskalayan her kayarak müdahale kırmızı kart olmalı.

Edit: This is not even my final form
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Yahu ayak üzerine de gelse o darbe, ayağındaki kramponlar ile tarak kemiğini çok net kırabilir. Kırar demiyorum, ihtimali var diyorum. Daha once böyle ayak tarak kemiği kırılan adamlar da mevcut.

Diz dönerse 6 ay sakatlanır, tarak kırılırsa 1 ayda iyileşir o yüzden tarak için sarı kart mı diyoruz o zaman?

ben aynen bu yüzden saldım işte. hala aynı kafada adam çünkü. ayağın üstüne gelince bişi olmaz diyor. hani facepalm mı yaparsın, direk boş mu verirsin, oturup benim gibi 10 mesaj atıp anlatmaya mı çalışırsın. yok, hepsi boş.

neymiş denayer'ın ayağı 8 santim ileri gelse sarıymış. çünkü denayer milimetrik ayar yapabilen bir robot, her böyle kaydığı zaman ayarlıyor nereye darbe vuracağını. ve kart da o sırada hakemin beyninda sakatlık ihtimali binlerce parametre ile hesaplanıp, ona göre veriliyor.

bu böyle biline.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Tarak kemiği kırılmaz, ayak havalanır diyorum ben. Tarak kemiğini kırmak için önden gelmesi ve darbe yiyen ayağın gidecek yönü olmaması lazım diyecem şimdi o zaman da yine açılara girdi diyecekler. Soldan darbe alan ayak sağa gider, problem olmaz ama öne giden ayağa önden vurursan geri gidemiyor, darbeyi emiyor, o da kırığa götürüyor.

Sizin mantıkla hareket edince topu ıskalayan her kayarak müdahale kırmızı kart olmalı.

Yere sağlam basan ayak nasıl yana gidiyor ya? Çime gömülünce o kramponun dişleri, kolay kolay gitmez öyle sağa.

Topu ıskalayan ve adama giren "krampon tabanı rakibin vücuduna değecek şekilde" yapılan tüm müdahaleler kırmızı karttır.

Başka genelleme yapmamızı istersen kuralı farklı farklı şekillerde de tanımlayabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Milimetrik ayarlayan da var R.Song. Bodoslama giren de var, Servet Çetin vs Agüero.

Ayarlayamazsa kartı yer işte.

O zaman adama hiç değmese bile kırmızı yemeli ya değseydi diye. Topa da değse yine kırmızı yemeli. Öyle bir şey yok. O anca ayak fazla kalktığında dikkate alınan bir durum.

Anlatamadığınız bir şey yok, anlatıyorsunuz, sıkıntı anlatılanın yanlış olması.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Rewendor said:

Yere sağlam basan ayak nasıl yana gidiyor ya? Çime gömülünce o kramponun dişleri, kolay kolay gitmez öyle sağa.

Topu ıskalayan ve adama giren "krampon tabanı rakibin vücuduna değecek şekilde" yapılan tüm müdahaleler kırmızı karttır.

Başka genelleme yapmamızı istersen kuralı farklı farklı şekillerde de tanımlayabiliriz.

Abi nasıl gidiyor dedin de işte bu pozisyonda gayet gitti? Ayak yana gidiyor adam da yan kalça üstüne oturuyor yere. Gidiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Abi nasıl gidiyor dedin de işte bu pozisyonda gayet gitti? Ayak yana gidiyor adam da yan kalça üstüne oturuyor yere. Gidiyor yani.
E tamam Janssen akıllılık ettiği için gitti. Janssen sağlam basıyor olsaydı kanırtarak giderdi ve kırılırdı. Müdahaleyi alan adam akıllı davranıp sakatlıktan kurtardı kendini diye, cezayı mı hafifletmek lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

of tam yardımcının açıdan.

https://www.youtube.com/watch?v=g7iGW3TpFXk

ulan hadi cücü kendi yetersizliğinden açıyı kaybetmiş. tarık ongun 'KABAK' gibi görüyor, cüneyt 'o an' durup ongun'a bakıyor, var mı? dercesine. gördüğünü söyleyemiyor büyük fenerli tarık ongun sdf.

abi maç sırasında bende direk penaltı dedim ancak yerdeki oyuncunun destek eline gelen topların penaltı olmadığını söyleyen bir kural varmış. bu yüzden karar doğru deniliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

pattisliborek said:

of tam yardımcının açıdan.

https://www.youtube.com/watch?v=g7iGW3TpFXk

ulan hadi cücü kendi yetersizliğinden açıyı kaybetmiş. tarık ongun 'KABAK' gibi görüyor, cüneyt 'o an' durup ongun'a bakıyor, var mı? dercesine. gördüğünü söyleyemiyor büyük fenerli tarık ongun sdf.

abi maç sırasında bende direk penaltı dedim ancak yerdeki oyuncunun destek eline gelen topların penaltı olmadığını söyleyen bir kural varmış. bu yüzden karar doğru deniliyor.

abi neyin desteği yapmayın hahah sıyırıyor hasan ali baya baya.
Sosyal ağlarda paylaş

kuralı yazdım başka bişi değil. bende maç sırasında gördüğümde penaltı demiştim ama hasan ali düştüğünde yerdeki kolu destek kolu oluyor sonuç olarak. topla oynama niyeti de yok. evet top eline geliyor ama atağı kesmek için elini attığı falan yok pozisyonda. bu kural olmasa evet penaltı ancak bu kurala göre penaltı verilmemesi normal.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle gerizekalıca bi kural olamaz. demirkol söyledi yetersiz adam yetenekli adamın karşında düşsün yatsın yere o zaman diye. sadece sıvama amacıyla fb basınının algı oluşturması. "hakem otoriteleri" ne falan da güvenmiyorum zaten. eğer öyle bişi gerçekten varsa rew'in yaptığı gibi official fifa kurallar kitabından koyun abi.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

öyle gerizekalıca bi kural olamaz. demirkol söyledi yetersiz adam yetenekli adamın karşında düşsün yatsın yere o zaman diye. sadece sıvama amacıyla fb basınının algı oluşturması. "hakem otoriteleri" ne falan da güvenmiyorum zaten. eğer öyle bişi gerçekten varsa rew'in yaptığı gibi official fifa kurallar kitabından koyun abi.

ben kuralı kitabından bakmadım. penaltı değil diyen hakem otoriteleri bu şekilde söylemiş o yüzden yazdım. kural saçma olabilir ki bence de saçma ama hasan ali'nin elle oynama niyeti olmadığını görmek çok zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...