Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Middle Earth: Shadow of War

DA2019

Öne çıkan mesajlar

Komutan said:

Oyunda lootbox olmasına tabii ki karşı çıkılmalı ama abartmayın; oyunda lootbox satın almanıza gerek yok. Daha oyun içi para ile satılan lootboxları bile almaya gerek duymadım.

oyun sonu grind fest deniyor. 10 saat oynayıp bırakan reviewer'lar da senin gibi "bişe yok yha <3" diyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

para ölen bir yapımcının ailesine mi gidiyodu öyle bişi vardı.

o ayrı bi dlc'ydi. ölen adamdan esinlenerek tasarlanmış bi karakter ekliyor. başta 5 dolara satılıyordu, her satışın 3.5 doları aileye gidecekti (geri kalanı için açıklama yapılmamıştı ama steam vs'nin payı olduğu düşünülüyordu) dlc tanıtım vidyosunun sonunda en altta minicik bir satırda "sadece usa'deki bunlar bunlar hariç 45 küsür eyaletten yapılan satışlar için geçerlidir" tarzı uyarı vardı. yasal olarak o diğer eyaletlerden ve us dışı satışlardan gelen parayı bağıilama konusunda sıkıntı var büyük ihtimalle. neyse o uyarı yeterince büyük olmayınca ve dlc'nin reklamı dünyanın her yerinde aynı şekilde reklamı yapılınca insanlar galeyana geldi. sonuçta bedava oldu o dlc :P
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha loot box almadım diyen arkadaslar şimdiye kadar oyun zamanınız 20 saat se sadece oyunu bitirmek için en az bi 60 saat ekleyin ya da 100 $ ben hadi oynayan birisi olarak söylüyorum yapımcının agzından ,

" oyunun sonunda gerekli generaller için 50 saatlik bir oyun sonu grindi gerekli ya da zamanınız yoksa 60 $ verebilirsiniz "

emin ol 100 $ demeye dili varmamış çünkü america da "100 bucks" psikolojik bir sınırdır .
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

oyun sonu grind fest deniyor. 10 saat oynayıp bırakan reviewer'lar da senin gibi "bişe yok yha <3" diyor :P

Act 4'e gelmemekle beraber 32 saat oynadım. Ayrıca en üst zorlukta oynuyorum.

Oyunun zaman gerektirmesi ile para gerektirmesi aynı şey değil. Bu oyun sadece ana görevleri için oynanacak bir oyun değil. Oyunun asıl esprisi orc liderleriyle ve ordu toplamakla uğraşmak. İşin o kısmını grind olarak gören zaten bu oyundan pek zevk almaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

yani şimdi grind var grind var.

ben açıkçası yapılırken "full price oyuna lootbox ekleyelim, isteyen grind'ı kıssın" denen oyunda zorluk ve/veya bayıklık dengesinin "$-)" ayarına getirilmediğine hiç inanmıyorum.

İşin o yönü her zaman tartışmaya açık ve sırf o nedenle bile, yani oyuncular böyle bir süpheye düsmesinler diye bile, lootboxların olmaması lazım.

Ben sadece kendi deneyimimi söylüyorum. Oyunda şu ana kadar lootbox kullanmadım ve ilerisinde de gerek duyacağımı zannetmiyorum. Yukarıda Omersem oyunun lootbox olmadan 80 saatin üstünde zaman gerektirdiğini söylemiş ki bundan çok daha uzun süren oyunlara alışığız. Oyundan zevk alındığı sürece sorun yok.

arcane said:

Komutan said:

Oyunda lootbox olmasına tabii ki karşı çıkılmalı ama...

amasi mamasi yok bu isin. tuketici karsiti cizgini hic bozmuyorsun.

Keşke hayat amalı cümleler kullandırtmayacak kadar siyah-beyaz olabilse.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de nemesiste oynuyorum iyi gidiyor su ana kadar. Sanirim 10 saat falan olmustur daha act 1i bitiremedim. Ama oyunu nemesis harici birsryde oynamanin da bi anlami yok gibi. Begenmeyenlerde boyle bi sikinti olabilir. Da loot boxin varligi daha hissetmedim oyunda millet niye dert etmis anlamadim
Sosyal ağlarda paylaş

Bence konu tam anlamıyla anlaşılmamış. Bütün dünyanın tepki gösterdiği durum şu arkadaşlar .

Oyunu her türlü bitirebiliyorsunuz. son bossu öldürmekten bahsediyorum.

Olay bundan sonra baslıyor

Oyunu gercekten bitirmek için shadow of war dedikleri - gölge savasları baslıyor. Kurdugunuz orduyla birlikte 10 adet kale savasını almanız gerekiyor. Ve bu kale savasları 1-10 a kadar zorlaşarak devam ediyor " nemesiste siz tahmin edin "

Bu savaslarda daha önce ordunuza kattığınız EPIC ve Rare orcları kullanıyorsunuz ve bu savaslarda bu orclar ölüyor ( Legendary yok çünkü açık dünyada alamıyorsunuz )

Sonunda ordunuzda legendary ve nadir özellikli orclar olmadıgından savaslar seviye 7 den sonra imkansıza yakın bir hal alıyor ve yapımcının beklentisi üzerine " lan baslarım bu işe bu ne ya diyip " oyunu bırakabilirsin sonunda ya da "L. olsun" diyip parayı bayılabilirsin.

bütün olay burada kopuyor AAA single player bir oyunu agız tadıyla bitirmek için adam daha hala senden para istiyor. üstüne üstlük player lvl değil cüzdan lvl ön planda. Karşı çıkılan konu bu. Bunuda öyle bir yere koyuyor ki artık oyunun sonunu görmek istediğin noktaya.

Yada nemesis sistemi senin için sürekli görev türetecek sende sürekli olarak dünyaya gidip yeni epic orclar tame liyeceksin " EPIC cıkarsa tabi " ve savasta sansını tekrar deneyeceksin.

Bu sekilde bitiren yok mu evet var 1-2 kişi o arkadasların yorumuda su sekilde " oyunun gold editionu aldıgınızda size basta verilen bonus chestleri en sonda açın "

Bu satıs mantıgına aykırı sinemadaki filmin son 10 dakikası için ayrı bir bilet daha alın gibi.

2 secenek ya bu kale savaslarının zorluk seviyelerini düşürecekler ki yine legendary orclar olmayacak tad yarıda kalacak ya da açık dünyaya loot boxlardan cıkan herseyi koyacaklar.

Uzun lafın kısası özet : Parayla aldıgınız item ve orcları oyunu oynayarak elde edemiyorsunuz.

iyi oyunlar
Sosyal ağlarda paylaş

omersem said:

Bu savaslarda daha önce ordunuza kattığınız EPIC ve Rare orcları kullanıyorsunuz ve bu savaslarda bu orclar ölüyor ( Legendary yok çünkü açık dünyada alamıyorsunuz )

Tamamen yanlış bilgi. Legendary orclar oyunun normal halinde var, onlar için lootbox almaya gerek yok.

Oyunu oynamadan, yarım yamalak bilgilerle wall of text döşemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

omersem said:

Tamamen yanlış bilgi. Legendary orclar oyunun normal halinde var, onlar için lootbox almaya gerek yok.

Oyunu oynamadan, yarım yamalak bilgilerle wall of text döşemeyin.

orduza dahil edebildiniz yani bu orclardan ?
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

Ağlaklar yapıyor abi onu. Bi de başta serverlar kötüydü ona söylendiler çok. Ben başından kalkamıyorum oyunun. Para vermemenin tek sıkıntısı işte parkta eline veriyolar, oyunun da en zevkli kısmı park. Aynı şekilde Pro-Am Arena da öyle.

Peki grindla geliniyor mu yine onların seviyeye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...