Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum :)

senko

Öne çıkan mesajlar

senko said:

teşekkürler herkese

dönmek gibi bir planım yok zaten, meslek yazılım olunca iş bulmak biraz daha rahat olabiliyor, master'ı da deep learning ve data science üstüne yapıyorum, şimdinin populer dalları IT'de.

Seneye bu zamanlarda da bir aksilik çıkmazsa romanya vatandaşlığı gelicek, direk EU vatandaşı olunca iş bulmakta kolaylaşır diye umuyorum.

Direk git Werkstudent olarak ise gir okul bitene kadar. Okulda HIWI falan yapma firma bul kendine eli ayagi duzgun okul biter bitmez alirlar seni.
Zaten is tecruben varmis ogrencilign varsa werkstudent olarak kolay is bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

hiwi olma iste.. Hiwiden kac 3 ay sonra falan ortamlara alisinca. Hiwi => Okulda oluyor.

Werkstudent olarak firmalara gir, tecruben var direk girersin rahat. Parasi daha fazla ve pratik seyler goruceksin. Ayrica firma ile baglantin artiyor. Iyi isler cikardiginda zaten okul bitince sen sormadan onlar seni aliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

hiwi olma iste.. Hiwiden kac 3 ay sonra falan ortamlara alisinca. Hiwi => Okulda oluyor.

Werkstudent olarak firmalara gir, tecruben var direk girersin rahat. Parasi daha fazla ve pratik seyler goruceksin. Ayrica firma ile baglantin artiyor. Iyi isler cikardiginda zaten okul bitince sen sormadan onlar seni aliyor.

IT'de var mıdır werkstudent kabul eden firma?
Sosyal ağlarda paylaş

https://de.indeed.com/Jobs?q=werkstudent+it&l=konstanz

Aran biraz bulursun bir sonraki hedefin o olsun yani gittikten sonra. Haftada 1 veya 2 gunu feda ediceksin.

https://jobs.sap.com/job/Markdorf-Working-student-informatics-%28fm%29-in-the-area-of-Content-as-a-Service-%28CaaS%29-Job-BW/346854901/?feedId=118200&utm_source=Indeed&utm_campaign=SAP_Indeed

SAP varmis orda..direk dadan onlara. Kral firmadir
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

hintlilerden pakistanlılardan size sıra gelmez

yine boş bakkal forumda post atarmış şeklinde ezbere bir fistan postu...
almanyaya kaç kere gittin de kaç hintli gördün keke. adamlarda iş kültürü cılız, onu geçtim oturma kalkma falan da cılız diye almanlar pek sevmiyor. almanca da bileni çok az zaten türk iyi kalıyor yanında.

asyalıdan ortadoğuludan kaliteli iş alman imkansız. sadece ucuz iş alabilirsin adamlar da bunun farkında. arada istisnalar çıkabiliyor işte, bir de türkler biraz daha kalburüstü oluyor bu körili maymunlara göre.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...