Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 7. Hafta | Beşiktaş - Trabzonspor | 01.10 .2017 - 19.30

fenn

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

Negredo'yu çıkaran yardımcı antrenör kimse kafasına sıçam. Talişka da artık lig maçlarında gezinmesin, seneye Beşiktaş'ta kalmam ayagına, ŞLde kastırıp ligde yatıyo adam.

Şahane oynayan Negredo yerine Cenk almak aptallıktı, illa Cenk'i alacaksan NEgredo 'nun yanına alması lazımdı.

Necip ilk yarı acaip kötüydü, trabzona yaradı pasları. GG girerken niye o direk çıkmadı ?

Son lafım da Tosic'e. Acaip yetersiz bu adam. Yetiş ya Vida.

Bold'lu kısımda değişikliği kimin yaptığının farkına varmışsın aslında ama kabul etmek istemiyorsun.

Çünkü ancak ŞG adamcılık yapmak için iyi oynadığı halde sevmediği adamları çıkarıp, kendi ezberini koyar.
Sosyal ağlarda paylaş

https://pbs.twimg.com/media/DLE3zIkWsAUA62K.jpg

Pektemek'in topla buluşması cenk'ten fazla o kadar kısa sürede asdfs

cidden çıldıracağım şg aklıma geldikçe. geçen sene harbi iyi ki bala göte aldık şampiyonluk tek avantajı gs'nin de fb'ninde keseyi sonuna kadar açıp gelecek yıllarda mali sıkıntıya tekrar girecek olmaları oluyor.

bu sene şampiyonluk gitse bile ki gider tahminen, 2 sene içinde tekrar bi seri görebiliriz rakipsizlikten asdfasd

o süreçte hem şl olmayacağından fakirlikten gençlere yatırım falan yapılır belki de takımın geleceği kurtarılır.
Sosyal ağlarda paylaş

2. olduğumuz sürece 1 sene ara verip devam etmekte sıkıntı yok.

lakin ben yine rahat bir şampiyonluk alacağımıza inanıyorum.

geçen sene gs gibi başlayan osmanlı kümede zor kaldı. elbet gs o hallere düşmez ama 2. yarı götünü kaldıracak hali yokken görebiliriz gsli futbolcuları.

bizdeki geniş kadro onlarda yok, devre arası transferlerine bakar yarış biraz.

daha 7. haftadan da saçma saçma gitti bittik yapmayın, geçen sene 20li haftalarda böyle yapıyordunuz sonra rakipler 2-3 hafta maç alamayınca yine şampi diyordunuz, bu takıma baştan sona inanıyorum ben, açık ara en iyi kadro.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

aktiftablet said:

Negredo'yu çıkaran yardımcı antrenör kimse kafasına sıçam. Talişka da artık lig maçlarında gezinmesin, seneye Beşiktaş'ta kalmam ayagına, ŞLde kastırıp ligde yatıyo adam.

Şahane oynayan Negredo yerine Cenk almak aptallıktı, illa Cenk'i alacaksan NEgredo 'nun yanına alması lazımdı.

Necip ilk yarı acaip kötüydü, trabzona yaradı pasları. GG girerken niye o direk çıkmadı ?

Son lafım da Tosic'e. Acaip yetersiz bu adam. Yetiş ya Vida.

Bold'lu kısımda değişikliği kimin yaptığının farkına varmışsın aslında ama kabul etmek istemiyorsun.

Çünkü ancak ŞG adamcılık yapmak için iyi oynadığı halde sevmediği adamları çıkarıp, kendi ezberini koyar.

Ya Tamer Hoca olsa yapmazdı tahminen. DEgişiklide ŞG yapmadı sonuçta, önceden kararlaştırmadılarsa. Talişka acaip kötüydü, yürüyodu sahada, o çıkıp Cenk girse maç farklı olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

@apple:katilmiyorum

Neden katilmiyorum - cunku ligin bitmesine 7 ay gibi bir sure var. Su 7 ayda GS'nin oynayacagi 27 tane mac var kupalari filan saymiyorum.
28 haftada 27 maci full fizik kondisyonla oynayamayacaksa profesyonel bir futbol takimi, klubu kapa gitsin zaten.

Su rotasyon olayini da acalim. Buyuk takimlar, sampiyonluga oynayan takimlarin kadrosu az cok bellidir. Bugun Avrupa'da, TR'de sampiyon olmus herhangi bir takima bakarsaniz kadrodaki 7-8 adami banko sayarsiniz. Onceki senelerde GS'nin yedekleri cok mu iyiydi?
Aydin Yilmazlar Yigit Gokoglanlar vardi lan ne diyorsunuz. Bu takim ama belli duzen icerisinde avrupada basarili olup ustune ligde sampiyon olmustu 35 lik Drogbalarla.

Simdi takim tabii ki farkli, oynadigi futbol belli temellere dayaniyor ve bunlar her mac tutmayabilir buna katiliyorum. Ama bana 28 haftada 27 tane mac kazanmasi gereken takim icin bunlar duser yedekleri yok demeyin.

CL de oynayan takimlarin kadrolarina bakin, bir de haftasonu kadrolarina. Bana diyin ki su takim su rotasyona gitti ve su sezonlar basarili oldu. Ronaldo her mac oynuyor, Messi her mac oynuyor. Hadi onlar uber. Hadi gencleri de saymiyorum 30 luk adamlar bile her mac oynuyor.
O zaman Cenk de oynayacak. Gomis de oynayacak. Ndiaye de.

Bu lig uber bir lig degil, belli dogrulari yapmak yeterli. Her mac derbi maci gibi oynanmiyor sonucta.

O yuzden katilmiyorum dedigim gibi ve bu rotasyon vs isi abartiliyor gibi geliyor bana. Galatasaray'in bu sene uber yedeklere ihtiyaci var mi aslinda yok. Rotasyona da yok. Cikip her hafta belli 11 le maci almasi lazim. Sakatlik? Elbette risk her takim icin esit sartlarda gecerli. Ama 6 adam birden sakatlanmiyor, kadro icinde de eger takim oturmussa arada bir tekleyerek de olsa idare edebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

GS'nin en büyük şansı zaten tek lig olacak olması, kupayı da rahat rahat bi yere kadar götürür çok zorlamasına gerek yok. Elense olur ama.

GS'nin tek sıkıntısı maç önü de yazmıştım. Ciddi anlamda Bilic'in 2. senesindeki BJK'sine neredeyse birebir benziyor. Net fark işte kadro kalitesi 1 tık daha yukarıda o kadar onu da bence Maicon ve Mariano sayesinde sağlıyor. BJK Bilic döneminde Franco ve Serdar Kurtuluş'tu o mevkiiler asdfas

Yani ligin ikinci yarısında çok net düşecek GS ama BJK'de düşecek. BJK'nin en büyük sıkıntısı ciddi anlamda yaşlı kadrosu. Tecrübe götürüyor ama bi yerden sonra ciddi anlamda dinlenmeleri gerekiyor.

Yani rotasyon olayında haklısın Sotto ama yaşlı kadrolarda iş o kadar kolay olmuyor işte. Büyük takımların rotasyonları genç ve kalite farkı oyunu bozmayacak seviyede. Bunu ayrı tartışmak gerek çünkü BJK'nin rotasyonu ismen ve tecrübe olarak kaliteli olsa da bence kötü bi rotasyonu var. Oyun tipleri açısından.

Bence BJK için en hayırlısı bir şekilde gruptan çıkıp, sonra son 16 da elenmek olacak ki bu sene son 16 geçen seneki gibi şanslı kura imkanı tanımayacak, zaten eleniriz.

Lige ne kadar erken dönersek sonunda o kadar mücadele kalırız. Yani şampiyon her şekilde son 3 hafta kala falan belli olur bence, net yani orası da işte bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Onemsemeyen derken? sfdfd. Kendinizi kandirmayin bari.
Daha ortada birsey zaten, biz daha zor maclari oynamadik bile de, boyle yazinca komik oluyor.
enrique'nin gecen sayfadaki yazdigi efsane olmus zaaa.

gerçekten söyleyince komik geliyor. ama takımın en önemli halkaları gomis-rodrigues-n'diaye-mariano-feghouli'nin bildiğim kadarıyla lig şampiyonluğunu bırakın, kariyerlerinde herhangi kazandıkları bir kupa yok-şampiyonluğa oynamışlıkları da yok. Bunlara td tudor'un td kariyerini de ekleyebiliriz.

fernando ve maicon'un portekiz'in porto hakimiyetinde olduğu yıllardan muhtemelen birkaç rekabetsiz şampiyonlukları vardır. Ha tabi şampiyonluklarda katkıları var mıdır tam olarak hatırlamıyorum, keza bu şampiyonluklar min 4-5 sene önceydi. benfica'nın son 4 sezondur şampiyon olması lazım.

yerlilerden serdar-tolga'nın da hiçbir kupası,başarısı vsvs yok. Bunların dışında belhanda'nın sanırım kiev'de 1-2 şampiyonluğu var ama performansı şampiyonluğa katkısı soru işareti. yine aynı şekilde linnes'in norveçte, lato'nun romanya'da şampiyonlukları olabilir. muslera-selçuk zaten fazlasıyla deneyimli şampiyonluk veya şampiyonluk yarışı manasında, söylemeye gerek yok.

Kadro isim olarak birer birer çok kaliteli ama bu tarz şampiyonluk yarışlarında çok bulunmamış oyunculardan kurulu. o yüzden son haftalarda ciddi ciddi dağılacağını düşünüyorum. temmeni veya hayal de değil yani gerçekler. nasıl bizim bilic'li takım şampiyonluğa giderken amatörlükten bir anda tepe takla oldu, aynı durumu gs'den bekliyorum bu sene.
Sosyal ağlarda paylaş

Şampiyonluk tecrübesi nedir !!! Böyle bir kural mı geldi. Daha önce Hamza Hamzaoğluyla şampiyon olup tüm takımları 3 kupa alarak tokatlamadık mı? Bu adamın kariyeri çok mu şampiyonluk görmüştü.

http://www.sporx.com/ilk11/game.php#1

Birde yedeklere çok meraklısınız alın oluşturun , böyle şeylerle uğraşın
Sosyal ağlarda paylaş

@enrique: Hic alakasi yok.

Bana Gomez ve Quaresma disinda tecrubeli adam soylesene su takimda

https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%80%9316_Be%C5%9Fikta%C5%9F_J.K._season

Senin mantiginla hep sampiyon olan takimlarin sampiyon olmasi lazim. Bu tabii ki oldukca sacma.
Sosyal ağlarda paylaş

şampiyonluk tecrübesi mesela aydın yılmaz bir sürü şampiyonluk tecrübesi var keşke satmasaydık sdfs.

takımın biraz aç olması lazım. tecrübe ise sahada tecrübeli olması yeterli. ispanya'da ingiltere'de almanya'da şampiyonluklar hep 2-3 taım arasında paylaşılıyor. o zaman hep real madrid'den falan transfer yapmamız lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

o dediklerine sosa'yı ekleyebilirim bir tek. bu konuda haklısın bizde de çok tecrübeli oyuncular yoktu. ama o şampiyonluğu da getiren isimler bil bakalım kimlerdi.

*bu arada dediklerimi de çok çarpıtmayın ya. yukarıda saydığım çoğu oyuncu şampiyonluk yarışına bile girememiş, o deneyimi bile yaşayamamış. bikaç kere o yarışta olan tabiki o tecrübeye sahip olur. bu oyuncuların ilk olacak diyorum işte.
Sosyal ağlarda paylaş

şampiyonluk için tecrube gerekmiyor ama CL için gerekiyor diyordunuz ?

bir orta nokta bulsak iyi olur sanki..

tecrübe önemlidir, sakin kalmayı başarabilmek gerekir, gol yediğinde geri düştüğünde elin ayağına dolaşmadan devam edebilmen gerekir.

oyunun işe yaramadığında pozisyona giremediğinde olmayan üstünde inat etmeyip farklı şeyler deneyebilmen gerekir.

bunlar için tecrube gerekir ve önemlidir de. hemen "o zaman hep aynı takım şampiyon olur" gibi düz mantıklara indirgemeyin yoksa sonu "biz portoya 3 attık, porto monacoya 3 attı o zaman sonraki maç 6 tane atarız" gibi olur sdafsa

gs kadrosuna tecrubesiz diyemem, ama ilk 7 haftayı oynamak gibi olmayacaktır 25. haftalardan sonrasını oynaması, tribündeki hava da aynı olmayacaktır. daha gergin olur herkes, daha sabırsız bekler skor için, daha tepkili olur hatalarda. bunları kaldırabilecek mi o önemli.

bence rotasyon önemli bu işin doğasında sakatlık,ceza var. aynı anda 3-5 kişi sakat olmaz diosunuz da biliç Beşiktaş'ı her hafta 2 sakat veriyordu, revir gibi takımdı hepimiz dalga geçiyorduk hatırlayın.

gs biraz topa sahip olup üstüne gelen takımlara karşı yayla gibi alan bırakıyor arkada. 1-2 maç kötü gitti mi kenardan sokacak kafası fresh bir adam olması önemli. A planı(neyse artık gs'de) çalışmayınca oyuna giren oyuncuların fark yaratabilmesi önemli. 11 çok iyi oyuncu yetmez başarı için.

oyle 27 haftada 27 maç gibi basit değil yani olay, öyle olsa her sene avrupaya katılmayan takım şampiyon olurdu sizin mantığınızla, geçen sene Başakşehir iyi kadroydu noldu götüremedi sonuda ? eller ayaklar titredi kolay goller yendi, kolay goller kaçtı falan filan. tecrube şart ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray dedigin takim 20 sampiyonlukla bu ligin en cok sampiyon olmus takimi. Verdigin ornekler Bilic Besiktas'i, Basaksehir falan filan.

Tecrube dedigin Gomis, Fernando, Muslera, Mariano bunlar tecrubesiz adamlar mi.

Tecrube onemli degil diyen yok ama verdiginiz ornekler yanlis.

Leipzig 20-22 yas ortalamasiyla hea bunlar Turk takimi diye Inonu'ye gelince tokadi yer, tecrubesizliktir bu. Dortmund'a Munih'e gitmiyoruz diyen adam 30.dk da kulak rahatsizligindan cikar.

Bu takim elbette puan kaybedecek, elbette 25. hafta ayni olmayacak da oraya nasil geldigin onemli zaten. Guven dedigin sey mac kazanilarak oluyor.

Ben zaten bu takimin buyuk maclarda zorlanacagini dusunuyorum. Ama su an bu takimin abarttiginiz kadar dusus yasama olayi bana kalirsa dusmeme olasiligindan cok daha az. Belli seyler koyuyor sahaya ve herseyden onemlisi Red'in dedigi gibi istek var. Tum sporlarda istek motivasyon herseyin onundedir.
Sosyal ağlarda paylaş

okuma yazma bilmeyenler foruma yazmasın kasıyor..

"gs kadrosuna tecrubesiz diyemem" demişim...

gs tecrübesiz mi dediğin yerden sonra okumadım

bahsettiğin 20 gs sampiyonluğundan gören kadroda bir tek muslera var ayrıca..

başakşehir kadar şampiyonluk tecrubesi var yani sahadaki 11in (emre b.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...