Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Varlığınızı Kanıtlayın

Grego

Öne çıkan mesajlar

Grego said:

senin gerçek referansın algıların. gerçeğin kanıtı nasıl öyle herkesin algısına göre şekillensin.

çünkü gerçeklik göreceli, bir sineğin gerçekliğiyle seninki bir değil. Kuantum mekaniğinde gözlemlenen her hareketli parçacık, gözlemlenmeyene göre değişik hareket ediyor. Yani senin etki alanın algınla etrafını gözlemleyebildiğin kadar, bu da senin gerçekliğini yaratıyor. Kızılötesi ışınları gözlemleyebilseydin gerçekliğin şuankinden daha farklı olacaktı. Materyalistik sandboxta algın kadar varsın,fizik kuralları belirlenen bir oyunun parçasısın. Diğer bir deyişle sen varsın. Bilincin ve algın olmasaydı sen olmayacaktın dolayısıyla bilinen tüm evren varolmayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bilinçtir. Bilincin olmasaydı ben diye birşey kalmıyor, örn: michael schumacher veya herhangi alzheimer hastası. İşin fiziki boyutu tamamen göreceli, yani ben ve fiziki form birbirinden bağımsız şeyler. İlla bişi demeye zorlayacaksan fiziki olarak homo sapiens hayvanısın.
Sosyal ağlarda paylaş

başşak geçicektim de konu dışındaymış topic hadi geçmiyim

varolmak ve varolmanın tersi nedir diye düşündüm önce
varolmasaydım insanların hafızasında yerim olmazdı zaten ilk başta
tanıdığım tüm insanlar da beni aynı şekilde hayal edemeyeceğine göre demek ki bi şekilde varım

peki bu tanıdığım insanlar yalnızca benim hayalgücümde varolabilir mi? evet
ama onları hayal edebildiğime göre demek ki yine varım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...