Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fifa 18 (ps4)

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

üst düzey birkaç isim dışında çok iyi kadro kurmak kolay olmuş olay tamamen en çok special topçusu olan kazanır kıvamına gelmiş.

ama lanet olsun ki hem sinirleniyorum hem oynamaya devam ediyorum.

bu arada pro club karakter analizi için mükemmel bir yer. işe adam alırken falan cidden pro club oynatıp öyle karar vermek lazım sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

supremeallah said:

ne durumda oyun? uzaktan şutlar, ortalar kolay deniyordu release de.

special topçuların uzaktan şutları arkası dönük olsun, kareye sonuna kadar basılı tut falan ya direkte patlıyor ya gol.

ortaların da çoğu gol oluyor o yüzden orta yaptırmamak lazım.

gerçi h2h oynamadım daha sadece fut gidiyorum. h2h daha normaldir herhalde.

dün gece fut'ta cinnet geçirdim. %80 e 20 topla oynama 25 şut 17 isabetli. herif 2-1 yendi beni sdfsd. dualshock 200tl olmasa kafamla kıracaktım.
Sosyal ağlarda paylaş

16dan sonra ilk kez fifa oynuyorum.
Gameplay çok iyi. 16 dan çok daha iyi.
Akışkan oyun ve istediğin zaman hızlanabilen oyuncu hareketleri, istediğim mentalitede topa sahip olabilmem ve oyun kurabilmem çok güzel. Defans yapmak zorlaşmamış ama defansları açmak kolaylaşmış.
Dribbling ve çalım atmak inanılmaz kolay. Topa sahip olmak kolay. Uzaktan şut çekmek ve finishing basitleşmiş. Topa sahip olan rakibe karşı kapanmak kolay. Baskı yapmak biraz zorlaşmış çünkü sakin kalabilirsen top çevirmek, oyunun yönünü değiştirmek basitleşmiş.
Oyun aslında çok basit ve zevkli bir oyun ama scripting tarzı birşey oyunda kesinlikle var ve çok sinir bozuyor.

Maçın skorundan bağımsız bazen benim bazen karşı tarafın lehine çok fazla saçmalık oluyor. Topun her türlü müdaheleye rağmen sekip aynı takımda kalması, saçma sapan hakem kararları, kaleci hataları gibi.
Orta sahada top çeviren rakibe çok ciddi press yapıyorum, topa standind tackle ile müdahele ediyorum ama top tekrar adama çarpıp havalanıyor, defansımdan önce rakibin forveti fantastik bi şekilde topu 30 mt uzakta kanattan koşan adamının önüne düşüyor, o ortalıyor kale sahasının en köşesine doğru, kaleci müdahele etmiyor, defansım arkada kalıyor zaten ve ters taraftan bindirme yapan rakip oyuncu golü atıyor gibi bi sürü saçma şey oluyor oyunda. Uzak direğe kesilen topların gol olduğu gerçeği oyunda var ama topun oraya hiç pozisyon yokken gelmesi büyük şans.

Aynı saçmalıklarla bende gol atıyorum. Mesela top çeviriyorum rakip çok iyi kapanıyor, müdahele ediyor, sekiyor önüme düşüyor 35 metreden zbam diye bi koyuyorum 90a giriyor falan. Ceza sahası rakip forvet tam vururmuş gibi yapıp topu çekerken, sliding tackle ile adamı öldürüyorum, tam kolu bırakıyorum penaltı diye devam ettiyor hakem. Bide top önümde kalıyor asdf. Karşı tarafa da benzer hakem hataları oluyor.
Oyunda böyle saçmalıklar çok fazla. Bu belki bug belki başka bişey ama bunların azaltılması lazım. Biraz daha gerçekçi olması lazım oyunun bu konuda. Bu kadar çok şans anı olmamalı. İyi oynuyorsan zaten uzun vadede yüksek liglere çıkıyorsun fakat maç içinde doğruyu yapan taraf daha sık ödüllendirilmeli bence. Şans anları çok daha azaltılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

bu packlerden topçu çıkma olasılıkları falan var mı ya.

demin bi kadro ile oynadım. fenomen ronaldo, c ronald, bale,modric, del piero, henry gerisini saymayayım işte hayal edin.

12. dakkada 5-0 idi. topu kapıyorum kaptıran adam topu geri kapıp şut atıyor koşup dönen topa kafa vuruyor. öyle bir ortam sdfs.

maç sonunda ben 10 şut adam 42 şut atmıştı. 11 senedir fifa oynuyorum böyle bir şey yaşamadım amk sdfs.

kaç para harcıyor bu veletler buna. yemin edrim basıcam 500tl.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

bu packlerden topçu çıkma olasılıkları falan var mı ya.

demin bi kadro ile oynadım. fenomen ronaldo, c ronald, bale,modric, del piero, henry gerisini saymayayım işte hayal edin.

12. dakkada 5-0 idi. topu kapıyorum kaptıran adam topu geri kapıp şut atıyor koşup dönen topa kafa vuruyor. öyle bir ortam sdfs.

maç sonunda ben 10 şut adam 42 şut atmıştı. 11 senedir fifa oynuyorum böyle bir şey yaşamadım amk sdfs.

kaç para harcıyor bu veletler buna. yemin edrim basıcam 500tl.

mokoko said:

https://i.hizliresim.com/g918JN.jpg

bu iş bu kadar
Sosyal ağlarda paylaş

:D

o eskidendi fifada. artık öyle x'e basılı tutayım gitsin topu alsın yok. baskı tuşu yalnızca rakibe markaj yapıyo. ondan sonrası senin mudahale ve kayma yeteneklerine bakar. istersen gölge savunması yapar adamın hata yapmasını beklersin, ister direk girip almaya çalışırsın. ama bunların hiçbirini kendi yapmaz sadece bi tuşa basarak
Sosyal ağlarda paylaş

biraz daha gözyaşı akıtmak istiyorum başlığa...

abi AI'ye karşı oynarken resmen "göklerden gelen bir karar vardır" şeklinde geçiyor maçlar çıldırıyorum ya. özellikle legendary zorlukta ve bazen world class'da.

elite 2 olmaya çalışıyorum squad battleda o kadar çok 90 ve 120. dkda gol yiyorum ki imkanı yok ya.

dün 2-1 öndeyim 90+2 gösterdi, normalde +2 uzatma demek hucum sonuçlanmazsa dönen topta falan bitirir demek hakem yani ben gol atcak olsam öyle oluyor.

resmen fener gol atana kadar oynandı.. ben hucum yaptım auta çıktı, adam hucum yaptı ceza sahasında topu kaptım, ben hucuma kalktım şut savunmadan döndü AI hucuma çıktı hala bekliyorum bitecek diye, çat kitledi golü.. santra yaptım daha pası atarken maçı bitirdi, sonra penaltılarla kaybettim tabi..

süper savunma yapıyorm, isabetli şutu yok 1-0 öndeyim 35metreden çatala asıyor olmayacak bir oyuncu ile.

online'da böyle şeyler olmuyor, daha kolay pozisyona giriyorsun daha tahmin edilebilir hamlelere karşı savunma yapabiliyorsun falan da, AI bazen slalom yaparak gollere başlıyor durduramıyorum.

4-1 önde olduğum maçta 88-90-90 da 3 tane atıp 4-4 ile uzatmaya götürdü ya
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

:D

o eskidendi fifada. artık öyle x'e basılı tutayım gitsin topu alsın yok. baskı tuşu yalnızca rakibe markaj yapıyo. ondan sonrası senin mudahale ve kayma yeteneklerine bakar. istersen gölge savunması yapar adamın hata yapmasını beklersin, ister direk girip almaya çalışırsın. ama bunların hiçbirini kendi yapmaz sadece bi tuşa basarak

KOCAMAN BİR MEH!

https://i.imgur.com/kxHpE8V.gif
Sosyal ağlarda paylaş

adamın kadrosunun fotosunu çektim bir tanesinin. tek kale oynamama rağmen 2-2 bitti sdfs. ama çok mücadele ettim.

de gea- ramos-roberto carlos- modric- gullit- kante- ronaldo- no9- salah

bi de şuana kadar bir sürü icon veya rare topçuya karşı oynadım ama en hile gibi olanı bale gibi geldi. karşı takımda bale varsa kazanamıyorum. dün akşam bale 5'te 5 yapıp 5 şutu da gol oldu mesela. acayip olmuş adam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...