Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babama sokak köpeği saldırdı

gleoddyn

Öne çıkan mesajlar

gleoddyn said:

Hayvan, çipli ve küpeli ama tasması yok. Sanırım kadın ekiplere ben bakıyorum diyor ama hayvan 7/24 sokakta takılıyor. Kadıköy'deki klasik sokak hayvanlarına bakan insanlardan.

işte bu yüzden köpek serbest kalıyor.
şayet öyle demese belediye ya barınağa alır ya uyutur. olay kadında bitiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Komutan said:

İnsanlara saldıran sokak köpekleri uyutulmalı.

Hayir, pembe gozluklu beyaz turkler uzulurler.

O bir can!!!! Sanki dunyada milyonlarca can acliktan susuzluktan olmuyor, hepimizin cebindeki telefonlari evindeki esyalari gunde bikac dolara kole gibi yapmiyorlar.

Kot pantolon taslama isleminde insanlar kanser oluyor diye kot giymekten vazgecen gordunuz mu?

Hea, evet gordum. Kendim de kot almiyorum artik hatta. Evlenirken alacagi yuzugun icerdigi taslara vs dikkat eden insanlar da taniyorum. Hatta benzer nedenle kolelikten vs arinmis cikolata uretimine ugrasan bir adam ve hep o markadan cikolata almayi tercih eden insanlar da var inanmazsin (bkz. tony's chocolonely).

Bu konudan bagimsiz olarak yaziyorum he, op alinmasin. Eger saldirgan bir kopek varsa belediye ilgilenmeli tabi, nasil saldirgan insanlarla da ilgileniliyorsa/ilgilenilmesi gerekiyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

sardalya said:

Komutan said:

İnsanlara saldıran sokak köpekleri uyutulmalı.

Hayir, pembe gozluklu beyaz turkler uzulurler.

O bir can!!!! Sanki dunyada milyonlarca can acliktan susuzluktan olmuyor, hepimizin cebindeki telefonlari evindeki esyalari gunde bikac dolara kole gibi yapmiyorlar.

Kot pantolon taslama isleminde insanlar kanser oluyor diye kot giymekten vazgecen gordunuz mu?

Hea, evet gordum. Kendim de kot almiyorum artik hatta. Evlenirken alacagi yuzugun icerdigi taslara vs dikkat eden insanlar da taniyorum. Hatta benzer nedenle kolelikten vs arinmis cikolata uretimine ugrasan bir adam ve hep o markadan cikolata almayi tercih eden insanlar da var inanmazsin (bkz. tony's chocolonely).

Bu konudan bagimsiz olarak yaziyorum he, op alinmasin. Eger saldirgan bir kopek varsa belediye ilgilenmeli tabi, nasil saldirgan insanlarla da ilgileniliyorsa/ilgilenilmesi gerekiyorsa.

o kolelik olmasa acliktan olur herifler yalniz almayalim da kolelik bitsin mantiksiz. onun yerine medya baskisiyla orsakilerin daha fazla para kazanmasi falan saglanirsa iyilik yapilmis olur anca
Sosyal ağlarda paylaş

ya barınağa alınacak yada kadın evine alacak. neticede küçük çocuğu ısırsa orada daha kötü olur.
geçmiş olsun bu arada.
Bizimde arka balkona nasıl çıktığı bilinmez bir kedi geldi. mama falan verdim sonra tırmalayıp ısırdı. ön pencereden dışarı bırakayım dedim çizmedik yer bırakmadı kolumda. kan içinde kaldım. Besleyerek yanlış mı yapıyorum diye bir düşündüm ama 15 tane oldular ben beslemesem ne yapacak bu hayvanlar?
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

gleoddyn said:

...

Ciddi ciddi cevap vermişsin. Orada ironi var. Milletin psikolojisi iyice bozuldu artık. Yok gece kızın dışarıda ne işi varmış , neden kot pantolon giymiş, neden mini etek giymiş falan filan.

Bu arada geçmiş olsun. Kuduz vs dememe gerek yok hemen hastaneye gitmişsinizdir.

Orada ironi oldugunu, postun sarkastik oldugunu herkes biliyor ama bunun ne kadar baydigini anlatamadik gitti.

Yapmayin abi. Zaten komik degildi, artik tumden baydi bu memleketin okuzunun yaptiklarini traji komik sekilde hemen her konuya uygulama cabalari.

O saatte orada ne isi vardi ve turevi tum mesaj sahipleri kendi kendilerine cikip gitsinler konudan, ugrastirmasinlar plz.
Sosyal ağlarda paylaş

şu şakayı da yapamayacak mıyız? bu hale mi geldi forum.

bana göre de forumu bu hale getirenler girmesin, madem rahatsız oluyorlar. hayır bi de en yaygın geyiklerden biri.

bilmiyorsa da başımın üstünde yeri var. ama eminim bilen biri oturup açıklamaz babamın orada ne işi olduğu seni ilgilendirmez diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi geyiği bilmeyen Türkiye'de insan evladı yoktur.

Yalnız benim cevap vermemin esas amacı belki geç saatlerde geçiyorsa ve bu durum hayvanı herhangi şekilde tetiklemeye sebep olması - kendi bölgesini koruması gibi nedenler ile durumun başka tarafa kaymasından kaynaklanabilir diye.

Ama dalga geçtiğiniz sığır sürüsüne ironik şekilde benzemeniz esas üzen kısım.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

fenn said:

gleoddyn said:

...

Ciddi ciddi cevap vermişsin. Orada ironi var. Milletin psikolojisi iyice bozuldu artık. Yok gece kızın dışarıda ne işi varmış , neden kot pantolon giymiş, neden mini etek giymiş falan filan.

Bu arada geçmiş olsun. Kuduz vs dememe gerek yok hemen hastaneye gitmişsinizdir.

Orada ironi oldugunu, postun sarkastik oldugunu herkes biliyor ama bunun ne kadar baydigini anlatamadik gitti.

Yapmayin abi. Zaten komik degildi, artik tumden baydi bu memleketin okuzunun yaptiklarini traji komik sekilde hemen her konuya uygulama cabalari.

O saatte orada ne isi vardi ve turevi tum mesaj sahipleri kendi kendilerine cikip gitsinler konudan, ugrastirmasinlar plz.

oha mesajımı mı sildin?

sana karşı gelen hiçbirşey yazamayacağız yani foruma bu anlama mı geliyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Sereglin said:

azicik empati yapin abi, sonucta barinaga alinabilir kopek. Burada illa kopek uyutulsun konusu da tartisilmiyor. Sizin ailenizin veya tanidiginizin basina gelse destek olmaz misiniz?

Troll yapacaksaniz biraz daha az hassas konularda yapsaniz, azcik daha sevileceksiniz.

İlk sayfayı okudum cidden ne salak dolu şurası ya pes. Adam babama köpek saldırdı diyor hala komiklik ironi bilmem ne peşinde bazıları ağır malsınız kusura bakmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu saldırma olayını biraz detaylı anlatırmısın? sokaktan geçerken koşup bacağınamı yapışmış? ısırma mısırma var mı yani ? yoksa havlayıp kovalamışmı babanı ? ne yapmış yani anlamadım.

köpeğe bakan kişiyle irtibata '' düzgün '' bi şekilde geçerseniz bi çözüm bulabilirsiniz. yinede köpeğin zarar göreceği bi çözümü sakınmanızı temenni ediyorum. sokak köpekleri sahipleniyor bazen beslenildiği,bakıldığı bölgeleri ve gelen geçeni kovalıyor. benimde aynı bu şekilde baktığım bi sokak köpeği dünyanın en korkak ve uysal köpeği olmasına rağmen sokakta motorsikletli veya tanımadık biri geçtimi koşup havlamaya başlıyordu. çok fazla şikayet gelmeye başlayınca evime alıp sahiplendim bende.

edit:

okudum şimdi yazmışsın daha sonra olayı detaylıca. dediğim gibi hayvansever insanlar olduğunuz ve boş yere yaygara çıkarmadığınız belli.onun için gidip bakan kadına kendinizi iyi bi şekilde anlatıp bi çözüm aramanız en mantıklısı.
Sosyal ağlarda paylaş

@Rave,

Aynen durum dediğin gibi gerçekleşmiş. Babam zaten köpeklerden korkmayan biri, bir de bizim burada çok sokak hayvanı var ve herkes tarafından bakıldığı için genelde uysallar ve öylesine sokakta tembel tembel takılırlar. Bu yüzden köpeği görünce hiç aldırış etmeden yanından geçerken, hiç bir uyarı (havlama vb. emare göstermeden) davranışı sergilemeden bir anda bacağına atlayıp dişlerini geçirip gidiyor.

Aynı köpek bundan bir kaç hafta önce bana da havlamıştı geceleyin eve dönerken, genelde hayvanların yanından geçerken seslenip ya kafalarını okşarım ya da çağırıp severim. Ama bu direkt olarak saldırganlaşınca sakincene uzaklaşmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...