Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bastım istifayı

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

ben bira yapıp satmaya başladım eşe dosta zamlar geldikçe keyfim artıyor. Malzemelerin parasını çıkartıyorum şimdilik. çalıştığım bölümünde kapanma oranı yüksek kapansında tazminatı alıp eve kapanayım üretimide attırayım 3ay diye bekliyorum aslında.

ayrıca iş bakıyorum dasaa çek kurtar beni buralardan ofisboya kaç para veriyonuz orda
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

forum resmen ergen aile parası yiyen ergenlerin iş hayatındaki maceralarına evrilmiş.

bunun 1 level sonrası aile desteğini sizin verdiğiniz versiyon olacak iflahınıza üflenecek şurada ahkam kestiğiniz atıp tuttuğunuz projelere / paralara muhtaç kalacaksınız ayık olun.
Ne bu nefret? Sakin ol, para yemek için gitmiyorum çalışmak, mevcut bir düzeni daha ileriye taşımak için gidiyorum. Finansal olarak benim için daha bile riskli. İyi bir işim ve yeterli bir kazancım varken yapıyorum bunu. Babamın işi holding değil, milyonların içinde yüzmüyoruz. Bilmediğin konu hakkında ergen labelı yapıştırdığın için asıl ergen sen oluyorsun gibi geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben fakirim abi.

ergenlik degil de harbi fakirlik yani.

anlayamiyorum.

hani 1960larda, teknolojileri ilk ciktiginda harbi yasli olan amcalar ucagi ve tv'yi buyu olarak dusunuyorlardi. hani olmadigini biliyor da buyu gibi geliyordu.

aynen oyle yani.

nefret yok da gipta var.
kem goz yok ama "ohannesss" var.
Sosyal ağlarda paylaş

Maaşlı çalışmak maddi fakirlik olmak zorunda değil. Ama beyin fakirliği (5 sene çalıştım kimseye laf çakmak için söylemiyorum)

Yaratıcılığı öldüren, insanın enerjisini, yaşama sevincini emen bir şey "emir kulluğu" denilen hadise.

İnsan bir yerden sonra hayallerinin peşinden gitmekten vazgeçecek noktaya geliyor.

Benim hayalim çok para kazanıp, pahalı arabalara binmek falan değil. Öyle olsa bu riski almazdım..

Hayal etmek, yaratmak, üretmek gibi bastıramadığım isteklerim var. Bunları bastırmaya çalıştım, olmadı. Bu yüzden kurumsalla hiçbir zaman fazla yakınlık kuramadık...
Sosyal ağlarda paylaş

bir sey kazanilmiyor.
harcayacak zaman da olmuyor.

254gundur tatil falan hic yapmadim (sadece 4gunluk bir resmi tatilde calismadim bu sure icinde)

bizim de hayalimiz var da imkan yok :/

babama sordum simdi, kucuk bakkal bile acamam dedi valla. neyse ben calisayim da kovulmayim.

anladigim kadari ile biz harbiden fakiriz lan. risk alacak kadar paramiz da yok. hem isyerinde cay bedava. ben bir cay iceyim once. moralim duzelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

noddle said:

arka sağlam demek ki :) helal olsun, hayırlısı olur umarım.

aile işi var adamın orta boy. zaten çalışmaya başlaması da "aileye istifa" idi, eeh kendi istediğimi yapcam lan soharım sipeyskeyk enterprises'ına dediydi.

beş sene beyaz yaka gezince böyle zengin olunmaz lan diyip doğru yola geldi sanırım. esh gibi başkasının kurduğunu yiyip bütün gün forumda loserlara ahkam kesecek.

sipeys karşim arkandan atıp tuttuk ama kusura bakma paticikte adettir.

ahahaha (tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de sistem 1650lerden beri miras ve baba parasi yeme uzerine sekilleniyor

Birilerinin babalarindan kalan paralar kapital. Bu paralar ile sirket kurulup sen istihdam ediliyorsun. Sansin varsa ve basariliysan sistem seni odullendiriyor ve daha cok kapital biriktirmene sebep oluyor. Bu kapitali senin mahdumun yatirima donusturebilir ve sistemin devaminda daha da buyuyebilir.

Sizin beyaz yakali olarak yapmaniz gereken tek sey elinize silahi alip butun zenginleri oldurmeniz. Ama siz ne yapiyosunuz? "Abi lg de aslinda appledan daha iyi. Sirket jetta veriyo abi niye burda kalmiyim? Abi kurumsalin rahatligi baska yhaa."

O zaman mahkumsunuz abi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...