Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

İyi olmuş yeni statü.
Sırf yayıncı kuruluş daha çok kazansın diye niteliksiz ve heyecansız bolca maç oluyordu.

Büyükler gene gençleri veya rotasyon takımlarıyla çıksın. Kendini gösterecek olan gösterir. Performans gösterirlerse zaten son 8 görürler rahat şekilde. Kalamıyorlarsa diğer klüpler yardırsın. Biraz kuralarla biraz da disiplinli oyunla çokça takım süpriz yapabilir. Genç yaşlı veya büyük küçük takım ayırt etmeye gerek yok kendini göstermek isteyen takım ve oyuncular için gayet güzel hale geldi işte.
Gidip tuzlaya gol asist yapmış büyük tskım futbolcusunun olmasını beklemek yerine daha çok isteyen küçük takım oyuncularının parlaması daha değerli bence.

Bjk yarı finale kadar ful rotasyon kadroyla oynaması lazım bence. Gerek yok hiç riske. Aykut kupada ciddiyeti azaltmaz, fb yarı final görür kesin. Ts gene kasar uefa bileti almak için. Başakşehir ve gsnin kolay rotasyon yapabilceğini düşünmüyorum. Başakşehir elenir bence max çeyrek finalde. Gs ise hep as kadro çıkarak yarı final görür en az. Hatta kupayı alabilir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Yayıncı kuruluşun aleyhine karar olacağını sanmıyorum. Maç sayısı gene aynı kalır takım artırarak ve bu sefer daha zevkli olduğundan maçlar yayıncı kuruluş karlı bile çıkar. Aynı sayıda takım olsa bile maçlara ilgi artacağından dolayı yayıncı kuruluş her türlü kazanıyor. Takımlar yayıncı kuruluş kazansın diye varlar !
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Kupa sistemlerinde en iyisi Fransa'ydi galiba. En alttaki takim bile ilk turda en usttekiyle eslesebiliyordu filan. Amator olarak finale cikan takim var diye biliyorum.

FA cup da fena degil gerci gecen sene non league takimlar iyi is yapmisti.

Lig seviyelerine göre katılım turları var. En alttaki turlara amatörler katılıyor ve finale kadar yolu var işte.

2000 yılında Calais FC dediğin takım abi, finalde Nantes ile oynuyorlar hatta ilk öne geçiyorlar ama nefesleri yetmiyor 50'den sonra Nantes çeviriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_Dl1RIqTgeE

Biraz şansları var gerçi, finale kadar üst lig takımlarından sadece Bordeux ile eşleşiyorlar o da yarı finalde eliyorlar. Ama olsun. Amatör en nihayetinde asdfdsa
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olayın azmettiricisi Ersun Yanal’dır

Trabzon Konya müsabakasında yaşanan rezillikler için
birileri çıkıp açıklama yapmalı.
Hakem Trabzon a çıkarması gereken iki kırmızı kartı neden çıkaramadı?

Konya nın isyanı haklı bir isyan.

http://skor.sozcu.com.tr/2017/08/14/konyaspor-tepkili-bu-olayin-azmettiricisi-ersun-yanaldir-651775/
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu Rıdvan'da girdi OSTOKLOL MORSO OKOYON TOPÇO YOK dalgasına. Zaten girmese şaşardım.

Anlamadığım adam Ozan'ın, Volkan'ların, Tarık'ın sırf İstiklal Marşı okuyabiliyor diye millor dolarlar almasına tek gram laf edemiyor. Bir kişi de cevap veremiyor. İstiklal Marşı'nı okuyan adam mı istiyorsun?
Hazırda maç kadrosu da artık 21 kişi. Tamam değiştirelim kuralı.

- Sahadaki 10. oyuncu sezonun başladığı ilk haftada 24 yaşından gün almamış olmak zorundadır.

- Sahadaki 11. oyuncu sezonun başladığı ilk haftada 21 yaşından gün almamış, Türk Milli Takımı'nda oynama yeterliliğine sahip olmak zorundadır.

Al. Gavurların "Wording" dediği şeyi dahi yaptım. Resmen Türk futbolunu kurtardım. Artık hem takımlarımız genç oyuncu üretmek zorunda, hem de Milli takım daha geniş bir havuzdan oyuncu seçmeye başlar. 30 küsür yaşındaki dedeleri alan takımlar da mikeee mike takıma genç yabancı da arayıp günü gelince satarak para kazanırlar. Birisi kırmızı gördüğünde de "Wording"i doğru yaptığım için kimsenin gıkı da çıkamaz.

Aaa ama olmaaz. Rıdvan'ın kankaları para kazanmaz. Aziz Yıldırım'a yeterince yanlamış da olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

galatasaray'ın yaptığı tüm yabancı transferler kaliteli çıkıp, yeniçeri yerlileri komple lağvedince, ama fener de patatese bağlayınca algı operasyonuna başlamış hemen. geçen sene niye bunu dillendirmedi, eğer o kadar istiklal marşı okuyan eli belinde türk topçuları görmek istiyorsa. neyse ki katarlılar pazara girmişken bişi değişmez.

internet unutmuyor işte:

http://www.milliyet.com.tr/neden-yabanciya-evet-/spor/haberdetayarsiv/09.11.2005/134209/default.htm

adam kahin çıkmış ama, tempo manyağı olduk evet asdfg
https://www.youtube.com/watch?v=fHlDNwtKd1U

onu geçtim avrupa'ya giden türkler o futbolcu ortamlarında ayı gibi geliştiriyorlar kendilerini. şimdi benzer ortamları tr'de de bulabilecekler, her takımda ilk 11 oynayan 2-3 türk olsa bile zaten o mevkiinin milli takım seviyesinde en iyileri olacaklar, sivrilecekler vs.

öteki türlü goygoy babam goygoy. zaten içine kapanık milletiz, her takımda yabancılar vs yerliler saçma sapan gruplaşmalar oluyordu falan. artık futbol da değişti, gazla bi bok yapılamayacağı belli. uğur boral diyordu zaten gazla oynayan en son nesil benimkiydi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Biri çıkıp övüne övüne anlatıp gururlandığı, peşine takılıp saraylara gittiği EL şampiyonu Fenerbahçe basketbol takımında kaç yerli varmış sorsun bakalım ne diyecek?

Olay FB GS falan değil ya. Bunun menajer kankilerinin mamaları kesildi sızlanması ondan bence. Bugün yabancı kuralı olsaydı kimsenin yüzüne bakmadığı Volkan Şen için 2-3 milyon Euro maaşlar imza paraları havalarda uçuyordu...

Arayın söyleyin abi Digitürk abonesi iseniz. Ben dün gece arayıp eğer lige yabancı kuralı getirilirse 5 kuruş para vermeyip dekoderi iade edeceğimi söyleyip not alınmasını istedim. Çamur olmazsanız böyle tipler tarafından algı yaratılıp ağzınızdan lokmanızı alırlar. Her mecradan anlatın derdinizi bakın ne oluyor sonra. Yok öyle boş goygoy yapıp mesleğine hıyanet edip milyon euroları cebe indiren ahlaksız topçulara prim bundan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam hemen arıyorum digitürk'ü dsdfgs. alemsin abi :D

orası da doğru rıdvan'ın menajer kankileri daha az porsche alacak ama geçen sezon zaten anadolu takımları böyle değil miydi. niye şimdi ağlamaya başladı. bir tek GS'da böyle bi köklü değişim oldu. BJK/FB'de öyle fazla bi yerli/yabancı dengesinde değişim yok. 4-5 yerli oynatıyorlar. ama galatasaray'da çok doğru transfer politikası izlendi, geçtiğimiz sezon aktif olarak top liglerde oynamış adamları aldık hep. 3-4 seneliğine takım dizayn edildi.

şu ilk maç hemen kıstas olmasın ama kaliteli oyuncu işte ilk maçtan kumaşını belli ediyor böyle. parayı akıttıktan sonra adamın hakkını verememe riski var yabancısında da. toplama takım dediler, takımdaki sinerjiyi görebiliyorsun. her geçen zamanda bu uyum katlanarak artacak. ünal aysal başlattığı dönemdeki gibi 4 yılda 3 şampiyonluk alınması içten bile değil. rıdvan'ın tırstığı noktalardan biri bu. ha mali açıdan sıçarız takımın yarısını satarız onu bilemem. dert edilen nokta GS-FB arasındaki fark açılmasın.

açıkçası orta sahadaki değişim her şeyi etkiledi. hani transferlerden sadece fernando, badou olsa geçen sene bile şampiyon olabilirdik bence. ama tudor'a hak verdim adam oyuncuları iyi seçti, egosu düşük, aç ve yaşı fazla değil. negredo'yu reddetmişti mesela. onun yerine aldığımız gomis drogba 2.0 gibi. it gibi çalıştırmış işte takımı. sürekli we have to work hard diyordu hakikaten they worked hard lul
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkede herşey lobicilik ile yürüyor. Koca koca sanayi devleri tekel kalabilmek için, suyun yönü değişmesin diye ne kararlar çıkarttırıyor yukarıya baskılar ile. :)

Yalnız bu sefer ki biraz farklı. Yayıncı kuruluş TRT olsa eyvallah, arasan ne olacak demeniz normal. beIN kara kaşına gözüne bas bas paraları demiyor. Ben net olarak iptal ederim Tarık Çamdal, Ozan Tufan, Serdar Gürler, Selçuk İnan, Jesus Hasan, Volkan Şen, Sabri falan izleyeceksem. Zerre de düşünmem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...