Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

o kadar ittirmeye, desteğe rağmen ümraniye'nin çıkmayı becerememesi...

ankaragücü yine şov yapıyor destek aldık vs. diye de ümraniye'ye yapılanlardan şikayetçi olmayan, sesi çıkmayan ikinci lig takımı yoktu bu sezon. 17 vs 1 nefreti ciddi anlamda vardı. hakemlerin aleyhlerine karar vermediği maç yok gibi bir şeydi.

inanılmaz sevindim ben elenmelerine...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

o kadar ittirmeye, desteğe rağmen ümraniye'nin çıkmayı becerememesi...

ankaragücü yine şov yapıyor destek aldık vs. diye de ümraniye'ye yapılanlardan şikayetçi olmayan, sesi çıkmayan ikinci lig takımı yoktu bu sezon. 17 vs 1 nefreti ciddi anlamda vardı. hakemlerin aleyhlerine karar vermediği maç yok gibi bir şeydi.

inanılmaz sevindim ben elenmelerine...

Goklerden gelen bir takim vardir !

Hepsi dibe batacak umuyoruz ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Göztepe olarak ligi 6. sırada bitirdik. ilk sezon için bu kadroyla güzel bir başarı oldu.

Buradan patideki az sayıda göztepeli arkadaşlarımı da kutluyorum.

İzmirin sokaklarında
Yürüyoruz formalarla
Sayımız yüzbinler oldu
Sarısıyla kırmızıyla
Sarın güneş gibi olsun
Kırmızın damarımda kan
Sensiz geçmesin bu yaşam
Senin için bütün kavgam
1925 de doğdu şanlı göztepemiz
Issız kuytu köşelerden
And olsun ki döneceğiz
O günlere inanarak
Dalgalan sarı kırmızı
Acıların arasından
Söyle isyan marşımızı
Kalksın eller üçlü için
Haykıralım gözgöz için
Son nefesi verir gibi
Şehadet getirir gibi

Göz Göz Göztepe !
Sosyal ağlarda paylaş

5.40 oranlı kupon gitti bunlar yüzünden, yeni nefretim erzurumspor

adamların bütün futbol planı maçı 120 dakika oynayıp penaltıya götürmek üzerineydi ki hakan olmasa o mutheşem performansla orada da rezaletlerdi.

bayağı bala göte çıktılar. özellikle antep'te segbefia'nın maçın başında sakatlanması piyango oldu. antep'in bu sene 2-3 maçını izledim, ondan önce de segbefia'nın elazığ'da ne kadar etkili olduğunu gördüğümden harbi büyük şanstı erzurum için.

zaten o sakatlandığında antep'in %78 topla oynaması, 4 hücum girişimi falan vardı. o sakatlandıktan sonra erzurum denkledi oyunu. bir de üstüne diğer orta sahasıda sakatlandı hamle yapamadı antep vs...

105'te bıraktım ben dayanamadım daha çok izlemeye. o kadar kötüydü erzurum da işte futbolun adaleti yok harbi sdfsad
Sosyal ağlarda paylaş

Sezon ödülleri verelim:

MVP: Gomis

MIP : Gary Rodriguez

TD : NBA tarzı veriyoruz ödülleri, basketbolda genelde elindeki malzemeyi en iyi kullanana verdikleri için Aykut Kocaman diyeceğim sjdfjsdf, harbi o malzemeyle son maça kadar şampiyonluk kovalamak başarı

Çaylak: Abdülkadir

Bidon: Ücretine bakarsak Negredo ama yine birkaç maç almışlığı var, beklentiler ölçeğinde Lens diyorum

All-1st:

Beto
Mariano-Serdar-Pepe-Clichy
Rodriguez-Fernando-Josef-Babel
Gomis-Adebayor

Yedekler: Muslera, Skrtel, HAK, Emre B., Emre Akbaba, Trezeguet, Qral

Jüri özel ödülü: Galatasaray taraftarı ve yıllardır lige tutunan, bu sene de Türkiye Kupası'nı alan Akhisar
Sosyal ağlarda paylaş

BJK ne olursa olsun savunmada iyiydi bu sene, baya az gol yediler, Pepe de fark yarattı, hücumdaki basiretsizlik yüzünden altta kaldılar. Serdar'ın da homojen olarak 34 hafta performansı onu buraya koymaz ama direkt baya baya yıldızlaştığı maçlar var. Epureanu da olabilir bak unuttuk onu, yedeklerde Skrtel yerine yazılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sezonun en iyi TD'si açık ara Tamer Tuna ya, o kadro ile lig altıncısı olmak aşırı büyük başarı. Hani seviyorum vs. ben sevdiğimi aşırı abartırım ayrı konuda eldeki mala göre aldığı başarıyı konuşacaksak Tamer hoca açık ara en iyisi.

Diğer yandan bence Okan hocada yarışır burada, ben aslında ikisine de aynı derecede değer veriyorum böyle bir ödül verilecekse. Onun kadro Göztepe'den de daha kötüydü gitti sırayla Sumudica'nın Kayseri'sini en formda döneminde yendi, üstüne şampiyon GS ve finalde lig ikincisi FB'ye koyup kupayı aldı. Defansında Yumlu falan varken yaptı bu cidden mucize gibi ya sadfkjasfsa

11'de bence şu şekil olur

Beto
Mariano - Pepe - Epurianu - Adriano
Medel - Josef
Visca - Trezeguet - Garry
Gomis

Hani Muslera falan koymayınca böyle Twitter'da linç ediyorlar da ligin ilk yarısında çoğu GS'li laf etmeye bile başlamıştı Muslera'ya, bu kadar destekleynei yoktu. Takımın toparlaması ile ikinci yarı aşırı form tuttu. Ama kısa sürdü. Beto sezon boyunca iyiydi.

Trezeguet de mesela Kasımpaşa'nın olduğu yerin bariz sahibi, sezonun en etkili 3 yabancısından biri benim gözümde. 2.3 milyona geldi Kasımpaşa'ya galiba resmen bedava transfer devam ettirirse.

Akbaba'yı da buraya koymak gerek aslında ama yer yok. Ne Garry kesersin ne de Visca kesersin. Forvet zaten yeri garanti. Medel'de olmalı her şekilde, BJK bu kadar az yediyse Pepe kadar onun da katkısı yüksek.

Talisca'da skor katkısı yüksekti, BJK'yi taşıdı ama ligin ilk yarısı o kadar büyük çöptü ki zaten alınmaz listeye. Onun dışında ben ikinci yarıda skor katkısına rağmen o kadar büyük oynadığını düşünmüyorum. Tek sistemle zorlaya zorlaya tek adama attıracak şekilde oynadık resmen vs...

Bir tek Josef değişir mi diye düşünüyorum o da gelirse Fernando gelir işte de Josef de sezon boyu hep istikrarlıydı. Fernando'nun düştüğü dönemler, sakatlıklar vs. derken Josef daha çok hak ediyor bence.

MIP olarak da bilmiyorum. Emre Akbaba alabilir sanırım ya. Özellikle Vagner Love ayrıldıktan sonra aşırı derecede karakterini geliştirdi. Alanya bugün ligde kaldıysa Junior'un falan da çok büyük katkısı var ama Emre'nin liderliği bayağı önemliydi. Bence net şekilde MIP'de o olur.

Garry, Trezeguet falan belirli seviyede adamlardı ve üst düzey katkı verdiler ama oyun karakterleri değişmeden var olanı sivrilterek buraya geldiler. Emre çok başka adama dönüştü benim izlediğim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Çaylak: Abdülkadir

Bidon: Lens

Çaylak'a kesinlikle katılıyorum. Yazıcı mevkiisini çaldığı ve yepyeni bir alanda oynamasına rağmen genel olarak iyiydi. Bence yarattığı hype kadar iyi oynamadı hiç ve o hype'ın karşılığı maks 3 maç falandı ama olsun. Bütün altyapı eğitimini forvet arkası olarak almış ve öyle oynamış biri orada adam var diye kanada itiliyor ve oraya da kısa sürede adapte olup 11 adamı oluyor. Kesinlikle en iyisi böyle 2-3 yıllık prof olanlar arasında.

Bidon olarak da Lens kesinlikle ilk 3'te var da böyle başka kim olabilir diye düşünüyorum. Negredo bence kesinlikle bidon değil, adam bilinen ve kariyerini geçirdiği oyun karakterinin çok dışında davranmadı. Golcü hiçbir zaman değildi, ana görevi değildi yani ama atıyordu. Burada atamaması onun suçu değil bence.

Asamoah olabilir mesela burada yine. O kadar büyük para ve beklenti ile Kayseri bütçesini emdi ama hiçbir bok yapamadı. Takımı taşıyan ve buralara getiren yine Umut Bulut oldu.

Arda Turan bir de net şekilde. Hayvan gibi para gömçürdü ama oynadığı maçlarda Başakcity'nin ağzına sıçtı, belki de şampiyonluğu götüren o oldu. Geçen bakmıştım ligin ikinci devresinde Arda sahada yokken Başak sadece 2 gol yemişti yanılmıyorsam, Arda sahadayken 8-9 tane mi neydi. Bu son Kasımpaşa maçındaki 2 golü de eklersek aslında 4 ediyor ama olsun. Yediği gollerin önemli kısmı Arda sahadayken, zaten Arda'nın oynamadığı maçların tamamından galibiyetle ayrılmışlar. Arda'nın ilk yarı oynarken mağlup olduğu ya da berabere giden maçta onu oyundan alıp 2 maç çevirmişliği de var.

Arda bence bariz şekilde yılın bidonu. geldiğinde de hep ya vezir eder ya rezil diyordum ve beklentim vezir etmesiydi ama işte harbi çok bozdu takımın dengesini de.

Böyle çok adam sayarız aslında da bakalım. Aklıma şimdilik bu üçlü geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

MVP: Gomis

herif safkan santrafor ya hep çok temiz bitiriyor, koca sezon "bu da kaçar mı?" dedirttiği pozisyon yoktur belki

.... son 3 maça kadar, zaten penaltıları kaçırınca da kayışı kopardı, yapamadığı tek şey penaltılar heralde ehueh

seneye belhanda yerine freerole oynatılmasının hakkını verecek bir amc ile daha da rahat edicektir

hani belhanda da rahat eder belki asıl yerinde oynarsa 4 sarı 2 kırmızı kartla bitirmez sezonu :p

meanwhile @ morocco said:
Fas Milli Takım Teknik Direktörü Herve Renard, Belhanda'nın bu sezon Galatasaray'da kötü bir performans sergilediği yönündeki yorumlara katılmadığını söyledi. Goal'e konuşan Herve Renard, Belhanda'nın her maçını izlediğini ve onun vazgeçilmez bir oyuncu olduğunu söyledi.
"BELHANDA GALATASARAY'DA HARİKA BİR SEZON GEÇİRİYOR"

Fas Milli Takım Teknik Direktörü Herve Renard yaptığı açıklamada, "Belhanda için Türkiye'de iyi oynamıyor diye söyleniyor ama ben Galatasaray'da oynadığı tüm maçları izliyorum. Bence harika bir sezon geçiriyor. Belhanda vazgeçilmez bir futbolcu." diye konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

adam daha fazla istemekte hakli ama her isteyene vermeyen baskana da helal olsun. paralari napacak tabi onu takip etmek lazim asdf.

ÖYle tabi. şimdi jahovic meselesinde de aynı şey oldu. jahovic denen adam rusyanın 2.lig takımı samara dan göztepeye geliyor. süprligte de başarılı olunca Mevcut kontratın 2 buçuk, 3 katı bir kontrat taleb ediyor. birde garip bir laf ediyor mehmet sepile de ondan sonra başkan kavuyor bunu falan fistan.

E tamer tunaya bakıyorsun. tamam adam başarılı oldu ama mevcut sözleşmenin 2 katını istiyorsun. sanki şampiyon oldukta bu paralar isteniyor. anlamak güç gerçekten. 300-500 fazla istersin anlarım da direk 2 katı nedir yav?

Edit: bu arada göztepe süperlig te enf azla gelir elde eden 5.klüp. paralar nereye gidecek sorusuna gelince. stad inşaatın da göztepenin üstüne düşen kısımlar var, birde torbalı da yeni tesisler yapılıyor bir kısmı oraya gidecek. bir kısmı da transfere gidecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...