Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

CthuLhu said:

abi vicdanen diyorum ne demek allasen. sahada sesini yükseltirsen sarı kart görmen gereken adamın yakasına yapışıp tehdit ediyorsun.

Pepe Real'deyken yerdeki savunmasız adamı iki defa üstüste tekmeledi, öyle ufak tekme de değil bayağı bacağı kökten sallayarak tekmeledi, sonra eğilip kontrol ayağına kolunu böğrünü falan sıktı. Durumu fark eden takım arkadaşları ayırmaya çalışınca onları ittirdi, üzerlerine yürüdü. Bu arada da bolca küfür etti.

Sonuç olarak 10 maç ceza aldı. Arda'nın aldığı ceza 16.

Adam hareketten dolayı değil milletin gazını almak için ağır ceza aldı.

Hakemin yakasına yapışmak evet rakip oyuncuya yapışmanın çok üzerinde direkt otoriteye bir hiçe sayma ve daha ağır cezalandırılmalı (zaten o yüzden 3-4 değil 6-8 dedim) ama bir yerdeki adamı kum torbası yapmak değil bu.

Evet "vicdanen". Çünkü cezanın temelde vicdanen uygun olması gerekiyor. Türkiye'de cezalar abzürt ve daha önce Dark'ın dediği gibi başa gelene kadar kontrol edilmediği için sonra patlıyor (Fener'in küme düşmesi gerekirken "lan bu cezayı fazla yazmışız hemen geri alalım" diye kural dışı düzeltmeler vb gibi).
Sosyal ağlarda paylaş

Rica edecem yazdığımı bir daha okuyun.

Kurallar gökten zembille inmedi. Belli bir mantığa ve toplumsal vicdana göre konuyor o kurallar.

Ben burada kural dışı ceza verilsin demiyorum kuralın kendisini sorguluyorum ve kuralın kendisini ve dolayısıyla buna bağlı verilen cezayı hadsiz buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

gerekçe yazıyordu bi yerde.

hakeme fiili müdahaleden sevk etmişler, pfdk müdahale değil bu saldırı demiş. saldırının alt sınırı zaten 10 maçmış. "şerefsizler. hepinizi öldürmek lazım" dediği için 3 hakaret + 3 tehdit eklenmiş.

tüm cezalarda bu kadar net olsalar keşke
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...