Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Valla göztepliyim diye söylemiyorum. ligteki 90-100 milyon dolarlık takımların yapamadıgını yapıp elindeki oyunculardan kadro derinliği yarattı adam.

ilk yarının ortasına kadar. sabri,peybernes,scarione ilk 11 di ! . peybernes i es geçersek sabri ve scarione li kadroda daha fazla hücum yapıp daha fazla gol atıyor ancak geri dönüşler problemli oldugu için daha fazla da gol yiyorduk. daha sonra selçuk,tanju ve kosanovic adepte oldu. burada da kosanovic i es geçersek selçuk ve tanju defansif yönü daha iyi olan oyuncular dolayısı ile daha az gol atıp daha az gol yiyoruz, hatta gol yemiyoruz. bide Traore ve peybernes yok daha sakatlandılar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

FuCKiR said:

Tudor da karabukte boyleydi spyle iyi boyle iyi gs taraftarinin gazina geldi mal yonetim. Oldu sg yi yollayalim daha eti butu ne oldugu belli olmayan tuna gelsin. Saka gibi resmen ya.

woot mate?

Kardemir Karabükspor, 243 günlük Tudor döneminde çıktığı 20 lig karşılaşmasında 8 galibiyet, 3 beraberlik, 9 yenilgi sonrası 27 puan topladı. Ligde 10. sırada bulunan kırmızı-mavili ekip, bu maçlarda rakip ağları 24 kez havalandırdı, kalesinde ise 28 gol gördü.
Sosyal ağlarda paylaş

Tudor'un Karabük'teki en büyük olayı küme düşmesi neredeyse %90 falan ihtimalli olan bi takımı kurtarmış ve rahat yere sokmuştu oyun tarzı ile.

Teknik olarak GS'de de aynı şeyi yapıyor. Adamın belirli bir disiplini ve anlayışı var ve gayet iyi onu yansıtıyor ama şampiyon yapmak için yeterli mi değil mi sezon başında bile soru işaretiyken fazla güven duyuldu.

Bilic kıyaslamaları bu yüzdendi. Bilic'te sana ilk üçü garanti getirir mesela, tur tipli trnuvalarda başarı getirir bi yere kadar atıyorum AL'de falan ama düzenli şampiyon yapar mı? yapamaz, çünkü yetmiyor bi yere kadar.

Hele ki Tudor'da direkt seviye atlaması oldu. Beginner seviyesindeki adama direkt Hard seviyesinde takım verildi.

ŞG'ye çok laf ederim ama mesela her sene takımı bir arada tutması öyle ya da böyle yine büyük iş, hocalığın en çok kalite isteyen yanlarından biri. Adama hem yepyeni bir kadro verdiler, hem egolu adamlar verdiler, hem de disiplinsizler topluluğu verdiler.

Başarı gelseydi zaten harbi çok ekstrem olurdu Tudor ile ki bence yine başarılıydı zaten lig standartlarında.

Tudor'u getiriyorsan ona göre bi kadro kurman gerekti. Büyük yatırımın TD'si değil. Aynısını BJK'de Bilic para harcamadan yapmıştı işte öyle düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

FuCKiR said:

Tudor da karabukte boyleydi spyle iyi boyle iyi gs taraftarinin gazina geldi mal yonetim. Oldu sg yi yollayalim daha eti butu ne oldugu belli olmayan tuna gelsin. Saka gibi resmen ya.

Tamer tuna gitmez bence. zaten göztepe de orta-üst seviye karşımı adamların maddi yükünü karşılayacak para ve gelir var. mesela jahovice de çılgın teklifler geliyor ama sepil başkan ben onların verdiği parayı veririm diyor. adam yıl sonuna kadar düşünecek giderse kariyer bokuna gidecek işte. BJK yada GS ye gider yedek kalır. tamer tuna da aynı şekilde giderse kariyer için gider. bence de erken gitmiş olur ve tudor gibi zıçıp batırır. göztepeyi 2. yarıdaki hedefe göre 3 sezon çalıştırmalı. en azından bizi avrupaya taşımadan gitmemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

tamer hoca bugün bjk'ye gelse erken gitmiş olmaz da diğerleri için evet, saçma iş olur.

zaten bjk'de 3 senedir çalışıyordu. yani bildiği yapıya, bildiği adamların arasına gelecek. sistemi devam ettirirken arada deneysel takılsa bile kaldığı yerden devam eder.

bjk dışı her seçenek şuan onun için saçma olur ki akıllı adam. ligde 2 şampiyonluk kazanmış bir TD olarak öyle Göztepe'yi bırakıp gitmez durduk yerde tahminen BJK hariç bir takım için.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çalışmak ayrı yardımcı antrenör olmak ayrı karar veren kişi olmak apayrı. Tamer için şuanda erken daha td olarak, gidecek 3-4 sene kendini ispatlayacak o zaman bjk de şans verilebilir seviyeye gelecek başarılı da olmuşsa. Yoksa td olarak yaşı da genç akbabalar anında 2 arka arkaya maglubiyette bitirirler adamı.
Sosyal ağlarda paylaş

göztepe sahip olduğu potansiyelle 3 büyüklerin 1 tık altında bi takım. sağlıklı bi yapılanmayla zirveyi baya baya zorlayabilirler önümüzdeki yıllarda ki şuan bile potadalar yani. tamer tuna'nın kovulmadığı sürece ayrılacağını sanmıyorum. abdullah avcı rahatlığında uzun yıllar göztepe'de kalır gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şu anki bjk kadrosunda zor olan şey 15-16 tane üst düzey futbolcudan bir takım oluşturabilmek zaten. teknik direktörün hem kadroyu bir arada tutması ve arkadaş ortamı yaratması diğer yandan üst düzey saygı duyulması gerekiyor. sadece quaresma'dan verim alabilmek bile apayrı bir dert yani. iyi oynar kötü oynar ama quaresma'nın bu hırsla oynaması cidden inanılmaz şu an.

bu iş de tecrübeye bakar çoğunlukla o yüzden tamer tuna istekleri anlamsız şu an için. ayrıca böyle adamları 3 büyüklerde tutamazsın, en basitinden en ufak puan kaybında maç sonu gazeteciler bunları linç ederken şg'ye ağızlarını açamazlar. biraz kaşarlanmaları gerekiyor yani.

bunun yanında bizim miguel mi ne antrenörü tebrik etmek gerekiyor 2-3 senedir 'kronik sakat' kadroda tek bir sorun bile olmadı tendon atması, kırık çıkık vs harici, o eleman bayağı iyi olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

tamer tuna için çok erken kesinlikle.

şenol güneş'in en güçlü yanı, ki bence teknik direktörlüğün en zor kısmı, oyuncuları yönetebilme yeteneği. şenol güneş'in trabzonspor'da, bursaspor'da ve beşiktaş'ta sıfırdan yarattığı oyunculara bakmak yeterli bunun için. tamer tuna'nın tek başına şu anki oyuncu grubunun altında kalkabileceğini sanmıyorum. küçük bir düşüşte baya büyük sorunlar yaşanır. böyle bir fikstüre ve şl seviyesine de hazır olduğunu düşünmüyorum.

bu psikolojiyi yönetebilmek ve oyuncu kazanabilmek teknik taraftan daha zor bence ki şenol güneş'in sistemlerini de genel olarak beğeniyorum. her zaman göze hoş gelen futbol oynattı ve oynatmaya devam ediyor. bu yıl tek sorun ortada pas yapıp b planı yaratabilecek bir 10 numaranın olmaması. mevcut oyuncu grubundaki denemeler maalesef tutmadı. ikinci yarıda sosa tarzında bir oyuncu alınırsa bu sorun da çözülür diye düşünüyorum. mevcut durumda yapılabilecek fazla hamle bulunmuyor bu durumla ilgili. hoca tabii ki belirli yönlerde eleştirilebilir fakat biraz da objektif bakmak gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

Antalyaspor v Beşiktaş
Beşiktaş v Kasımpaşa
Bursaspor v Beşiktaş
Beşiktaş v Karabük

---------------------

Fenerbahçe v Göztepe
Trabzonspor v Fenerbahçe
Fenerbahçe v Gençlerbirliği
Başakşehir v Fenerbahçe

---------------------

Bursaspor v Başakşehir
Başakşehir v Karabükspor
Konyaspor v Başakşehir
Başakşehir v Fenerbahçe

---------------------

Kayserispor v Galatasaray
Galatasaray v Osmanlıspor
Sivasspor v Galatasaray
Galatasaray v Antalyaspor

4 takımdan 2'si geride kalacak gibi. Bu fikstürler ile FB ve GS'nin işi zor. Sivas ve Kayseri pis deplasman. Fenerbahçe de Hunter ve Rıza'ya gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...