Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

bugün bir haber var divan üyesi ve muhtemelen azizin kendine oy vereceğini bildiği insanların eşlerini bedava üye yapıyorlarmış. Bu adam hayatta gitmez, bu dalavereleri nasıl engelleyemiyorlar anlamadım ya.

http://www.milliyet.com.tr/aziz-yildirim-in-yillardir-fenerbahce-2621965-skorergaleri/
Sosyal ağlarda paylaş

Suriyelileri vatandaş yapar gibi. Yani Koç'un rüzgarına karşı durmak için bu toplara girmesi lazım.

Üç risk var önünde sportif olarak kendisini baltalayacak. Birincisi zaten 4.yıldızın takılamaması, ikincisi BJK'yi elerlerse Galatasaray'a karşı yine bir final kaybetmek, üçüncüsü de en uzak ama bence en tehlikeli ihtimal olan Galatasaray'ın Kadıköy galibiyeti. Bu üçlüyü kare as yapacak olan da Galatasaray'ın şampiyon olarak farkı ikiye çıkarması olur. Bu senaryolar çok etkiler. Başarı olarak sunabileceği bir tek Euroleague şampiyonluğu olur yine, onda da zaten daralan organizasyon ve kanıksanmış başarı durumu var
Sosyal ağlarda paylaş

Bence sportif başarı fark etmeyecek, demirören vari işte, herifin başarısı mı vardı bir daha seçildi. Aynı hesap, aidatını ödediği , gönlünü hoş tuttuğu kongre üyeleri ne olursa olsun buna yine oy verir. Üzerine garantiye almak için son zamanlarda üye yapıp durduğu yığınla insan var, keşke rakamlarla önce onu açıklasalar son 1 sene içerisinde kaç yeni üye var.

Bjk de üyelik daha ucuz ama en azından yeni üyenin 2 sene oy verme hakkı yok diye bir kural var.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Bence sportif başarı fark etmeyecek, demirören vari işte, herifin başarısı mı vardı bir daha seçildi.

Bu sefer seçilmesi için farklı bir şeye ihtiyacı var.

1- NEDEN aday olmayacağım dediği halde aday oldu? BUNU net açıklamak zorunda. Bir gerekçeye ihtiyacı var.

2- Kendi veliahtı gibi tanıttığı Koç'u kötüleyemez, farklı bir oyun planına ihtiyaç var. ya dışarıdan bir oyunla Saran'a yaptığı gibi adaylığını, seçime girmesini engellemesi lazım ya da kendisi kötülemeden prestij kaybetmesini sağlaması gerekir.

3- Bir yeni HİKAYEYE ihtiyacı var. Mümkünse içerisinde MAĞDUR FENER olan, onlardan da pek kalmadı.

Aday olmayacak aziz gibi geliyor bana bu yukardaki sorunları çözemezse.
Sosyal ağlarda paylaş

Adama şimdiden her türlü zoruluğu çıkarıyorlar zaten, kendi kötülemiyor ama yönetiminden adamlar laf atıyor mesela.

Adaylığını henüz koymadıysa hala ortama bakıyordur bence, kesin seçileceğinden eminse aday olur yoksa çekilir. Bu kadar yeni üye ve paralı adamlarla olamıyorsa zaten :)

Demirören aday olduğunda mesela sandık numaraları eski üyeden yeni üyeye doğru gidiyordu. Eskilerin olduğu sandıklarda herif bariz kaybederken yeni sandıklarda götürdü. Çünkü hepsi herifin adamı, yeni üye yaptığı tipler. Bu tür pislik hareketleri engelleyemedikleri sürece bjk-fb çok ağlar. Gs de olmuyor zira üye olmak o kadar kolay değil ve çoğuda liseli, birinin paralı adamı olmayı reddeden adam çok.

TS de herif kendi akrabalarını üye yapmıştı ama tüzüğü bile bilmediği anlaşıldı mesela. Yeni üyelerin oy veremeyeceğini kimse söylememiş herhalde, seçimde direk dağıldı kayboldu gitti mafya bozuntusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aziz Yıldırım'ın "Suriyeli oy" taktiği aslında senelerdir devam ediyor da karşısına ilk defa ciddi bir aday çıktığı için bu kadar fark edilip gündeme geldi. Senelerdir bağrınıyorum ben ama neye yarar. Biraz detay vereyim.

Her şey 1 Milyon Üye kampanyasıyla başladı. Normalde kulüp tüzüğümüzde "bir takvim yılında %10'dan fazla yeni üye alınamaz" diye madde var, bu kampanya bahane edilerek bu madde askıya alındı.

Tüzükte tam üyelik için iki mevcut üyenin referansı isteniyor ama bu kampanya kapsamında yoldan geçen adam tam üye olmak isterse Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu referansı kendileri yazıp imzalıyorlar.

Tüzükte üyelerin bazı birinci derece akrabalarının, çalışanların, sporcuların, normalde 10.000 TL olan ilk üyelik bedeli yerine 2.000 TL ile üye olabilmesine yönelik de madde var. Son zamanlarda da çalışanları işleriyle tehdit ederek ailece bedava üye yaptığı ve oy verdireceği dedikoduları hakim.

Kampanya sırf bunun için çıkarıldı diyemem ama hile hurda gerillalıkları için ekmeğini pek güzel yediler. Aziz hiç seçim kampanyası falan yapmasa bile kaybetmesi çok zor aday olmak ve kazanmak istediği sürece.

Aydınlar ile anlaşılması maddi bir gereksinim değil, tamamen Aydınlar'ın hakim olduğu kulisi de ele geçirmek için 6 aylık saçma sapan bir anlaşma. Kulübün Avrupa'daki durumunu 10 yıl geriye götüren adamı beyefendi başkan seçilsin diye aldık göğsümüze yazdık. O isim oradan gitmediği sürece forma almayı düşünmüyorum ben mesela.

Bir başka madde, kongreye 2 ay kala hala geçmiş aidat borcu olan üyeler o saatten sonra yatırsalar da oy kullanamıyorlar. Bunu da iki yönlü kullandılar, hem kendilerine yakın olduğunu bildikleri veya sandıkları kişilerin aidatlarını yatırıyorlar, ki etrafımda "ben yatırmadım ama yatmış görünüyor" diyen üyeler de var, hem de 2 aydır koskoca kulübün online aidat tahsilat sistemi bozuk tesadüfen. EFT yapıp kulübe faks falan çekiyorsun. "Aman seçime dekontlar yanımızda gidelim" diyecek duruma geldik.

Mahmut'la beraber ağızlarından FETÖ düşürmüyorlar, o başkan senin bu bakan benim geziyoruz formalar dağıtıyoruz. Karşılığında bütün Silivri davaları patır patır biterken bizim gerekçeli karar senelerdir açıklanmıyor, Aziz de lafını 120342. defa yemiş olmamak için "biz karar açıklanınca gideriz dedik Ali Bey acele etti" falan diyor. Hepsi çok güzel oyunlar. Son kale falan diyoruz ama işine gelince de çok güzel kucakta Aziz Bey.

Böyleyken böyle durumlar, içimi dökmüş gibi oldu resmen. Bu sefer de gitmezse daha ölene kadar gitmez, başımızdaki birileri gibi aynı. Ölürse veya ileride başka bir sebeple giderse de Ali Koç gibi iyi bir başkan adayından Hulusi Belgü falan gibi çer çöp adamların kavgasına kalırız, yeni bir Dursun'umuz olur ülkece. Bunu kaybederse tekrar deneyeceğini sanmam Koç'un.

Artık makarna muhabbeti gibi "Koç pusulasını geri getir kovmayalım" bile yapsa şaşırmam, o kadar itici ve pis oynuyor oyunu. Beğenmediğiniz Dursun bile göt olma pahasına çatır çatır kongreye gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bizde son demirören seçildiğinde bitti demiştikte herif kendi gitti, futbolun genelinin içine etmeye karar verdi :D . Zaten biz daha kötü olamayız ama milleti bizim seviyemize indirir diyordum bence öylede oldu.

Ümit dünyası ama ben bunları gördükten sonra malesef aziz istemedikçe gideceğine inanmıyorum. Taraftarın ne dediğinin zerre kadar değeri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

"Arka arkaya aldığımız beklenmedik mağlubiyetten sonra şampiyonluktan ayrılma maçıydı. Mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Maçı da bu şekilde oynadık. İstediğimiz gibi başlayamadık. Son iki haftanın getirdiği yükün yanı sıra maçtan önce söylediğim gibi düzenli bir takıma karşı oynadık. İlerleyen dakikalarda yavaş yavaş rakip sahaya oyunu yıktık."

"Golden sonra oyunu kontrol etmeye başladık. İkinci yarı topun mülkiyetini elimizde tutmak istedik ancak direkt toplarla oynamaya başladılar. Mağlubiyetin sıkıntısıyla biraz daha öne çıkmak istediler. Biz de hızlı atak yapmaya çalıştık. Çok net 2-3 tane pozisyona girdik. Fakat golü bulamadık. Sonra Giuliano ile bulduk golü ve orada maç bitmişti. Kopma maçı gibiydi. 3 takımın baya arkasında kalma durumu olacaktı."

"Yukarıya bağlanma ve Galatasaray’ı da sahamızda yenersek bir kez daha istediğimiz yere çıkmak için hamle şansı verecek. Bizim kazanmamız çok kolay değil, bunu bugün bir kez daha gördüm."

"Bizim maç kazanmamız hakikaten kolay gözükmüyor. Oyun saha içine kalırsa, sıkıntı olmaz. Diğer 3 takımın ne kadar şansı varsa, bizim de var. Ancak öbür konulara girince sıkıntı olduğu gerçek. Ben yanlış anlaşıldığımı düşünmüyorum, yanlışa doğru büküldüğünü düşünüyorum sözlerimin. Bu oyunun kurallarına aykırı bir şey olup da, oyuncu hızlı bir şekilde kullanınca hakemin durdurması lazım. Taç hırsızlığı dedim, bunu farklı yerlere götürenler oldu. Taç konusunu farklı yerlere çekenler oldu. Anlamayanlar varsa, taç derken oyundaki kenardan kullanılanı kast ettim."

abi yani yensede yenilsede , yeter be... hakemlik bir şey var mıydı bu oyunda taç maç faul vs?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...