Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

giydirme kısmını giydiriyor, ekonomik ve sportif açıdan falan o konuda eyvallah. federasyon kounusunda, mali ve idari çürümüşlük konusunda çok güzel konuşmaları var altına imza atarsın,

ama iş böyle hakem, federasyon, mhk oldu mu saçmalıyor.

Beşiktaş ile ilgili konuştuğu hakem konularını başka maçlardan sonra "hakemdir hata yapar, onlar da insan" gibi geçiştiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı programın 2 dk öncesini de koysaydınız serdar ali gayet şunu da dedi;

"meireles hakeme tükürdü 12 maç alacakken rapor değiştirildi hakemine yalancı dedi tff. o zaman fenerbahçe güçlüydü kurullarda şimdi beşiktaş. engin baytar, fatih terim milat cezalar alıyordu o dönem."

adamın demek istediği kimin kurullarda lobisi güçlüyse kural onun lehine esniyor. neyse onu uygulayın kardeşim diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Beşiktaş güçlü olduğu için sorumlu olmadığı samsundaki maç için ceza yedi
Beşiktaş güçlü olduğu için rakip kaleciyi kafasından vuran fener tribünü derbi öncesi kapatılmadı
Beşiktaş güçlü olduğu için 90dk futbolcusuna küfür edilen tribün sadece para cezası aldı yine kapatılmadı sahası
Beşiktaş güçlü olduğu için şenol güneş öncesi Biliç ile şampiyonluğa giderken doğrandı, "shame on you" dan ceza yiyen futbolcuları oldu... uydurma cezalar, derbilerde atılan oyuncular, katledilen maçlar...

federasyon yıllardır aynı ama Beşiktaş daha iyi top oynayıp şampiyon olunca mi federasyonda güçlü oldu ??

sokakta söylesen insanların götüyle güleceği şeyleri tv'de söylüyorlar bi de
Sosyal ağlarda paylaş

şu kurul muhabbetini bir geçin artık ya
bjk'nin böyle bir gücü olsa fb maçına en başından ali palabıyık atanmazdı
o maçtan önce iki yıldır ligle biraz ilgili bir bjk'liye tek istek hakkın var ne istersin diye sorsan ali palabıyık'a vermeyin maçı derdi geçen seneki rezaletten sonra
kurul benim olacak ama maça atanacak kişi aziz ve yardakçılarının bizzat ismen koruduğu, geçen seneki kupa maçını piç eden palabıyık olacak, bu nasıl bir güç sfsdf
bunun üstüne fb'nin camia olarak ali palıbıyık'ı babasının oğlu gibi koruma altına alması da bambaşka bir komedi bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir organizasyonu kurabilecek kişi ve kişilerde optimum zeka seviye şartını öngörürsek, bu zeka seviyesi ile kör gözüne günlük icraatlar ile ifşa olma tehlikesini minimuma indirecek kadar temkinli olacağını da hesaba katmamız gerekir, bu yüzden günlük + - oynamalardan ziyade, son toplamın manipülasyonu için çalışacağını söylememiz daha akıllıca olacaktır diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

öyle bir organizasyonu kurabilecek kişi ve kişilerde optimum zeka seviye şartını öngörürsek, bu zeka seviyesi ile kör gözüne günlük icraatlar ile ifşa olma tehlikesini minimuma indirecek kadar temkinli olacağını da hesaba katmamız gerekir, bu yüzden günlük + - oynamalardan ziyade, son toplamın manipülasyonu için çalışacağını söylememiz daha akıllıca olacaktır diye düşünüyorum

böyle bakarsan her şampiyon şikeci oluyor lel abartmayın
bjk bilerek kaybetmek için ali palabıyık atadı derbiye, intikamını akhisar'da aldı bayağı tinfoil kafası yani komplo teorisyenliğini bile aşıyor
ki böyle bir şey olsa fb maçında jansen'i ilk yarıda atardı hakem dirsek nedeniyle son 5 dk'yı neden beklesin
Sosyal ağlarda paylaş

Serdar'in katildigim noktasi macin dozuna gore hakem veriliyor iddasi ki bu zaten bildigimiz birsey.

Ama ben hala Palabiyik'in art niyetli oldugunu dusunmuyorum, bence asiri abartildi. Bakin gol pozisyonu yan hakemin isi bir kere onu geciniz. Genelde super ligde ortalama 2 macta bir ciddi bir yanlis ofsayt pozisyonu oluyordur. Goremedigi tek hata bana gore Cenk'in pozisyonuydu ve ben onu karambolde gormedigini dusunuyorum.
Cidden art niyetli hakem Quaresma'yi da direk atar, Neto'yu da arkadan adam geliyor filan diye sari karta baglardi.

Ancak bir hafta ciddi yaygara yapilinca dunku macta Bulent Yildirim etkilenmis olabilir, bunlar cok normal hakemler de ayni basini goruyor ayni ulkede yasiyor. Alper'in girisini gorup simdi es gecmeyelim bir ton laf olacak diye cikardi kirmiziyi. Ha o pozisyon hic birsey yok pozisyonu degil gerci basma filan da var, ben kararsizim, sari olabilirdi heralde ama aslinda o kadar yaygara yapilacak bir pozisyon da degil. 82. dk da olmus Fenerbahcenin kaleye gidecek hali yok ama malzeme cikti iste.

Ben iyi niyetli yaklasmak istiyorum ama Avrupa'dan da cok mac izleyen biri olarak bizdeki hakem hatalari asiri abartiliyor diyorum. Su Avrupada calinan penaltilari arada sirada koyasim var topiklere, hani eyyamci deniyor ya, buyuk takimlar icin bile. Bir suru bunelan diyeceginiz pozisyon cikar.

Yani Ali Palabiyik hakemligi birakacak kadar kotu bir performans mi gosterdi, bence kesinlikle hayir. Adam gordugu pozisyonlarda catir catir cikardi. Yok efendim onu goremedi filan da bunlarin yarisi zaten futbolcularin art niyetlerinden kaynaklaniyor. Adam en ufak mudahelede kendini yere birakiyor, goremeyince hakem suclu oluyor ben bu mantaliteye asiri kiziyorum. Bulent'in ilk kirmizisi asiri mi hataliydi, o kadar abartildigi kadar da degil.
Ulkedeki hakemlerin kotu mac yonetmesinin sebebi ikiyuzlu futbolculardir, Serdar'in dedigi local otoriteye guvenmeme cok dogru, aynen de bu, burada yabanci olsa ayni adam ne kendini yere atiyor, ne gak guk ses cikarabiliyor. Sundan kurtulamadigimiz surece herhangi bir Turk hakemin yurtdisinda ne kadar basarili olursa olsun yurticinde begenilmesi mumkun degil.

Bugun eyyamci cuneyt, tetikci firat denen hakemler yurtdisinda catir catir mac yonetebiliyorken ben sucu hakemde aramam kusura bakmayin, bir hakem kotuyse kotudur, yurtdisinda sampiyonlar ligi seviyesinde olup burada her mac eyyamci damgasi yiyorsa burada sucu hakemde degil baska seylerde aramak lazim. Bu ulkedeki curumus futbol mantalitesi ile alakali aslinda.

Olay kendi lig macini yoneten her hakemin (yabanci veya yerli) cok daha stres altinda olmasiysa eger, aslinda hakem dolasimi da mantikli bir fikir olabilir Serdar'in dedigi gibi. Yani Ispanya Ligine Turk hakem gidecek bize yabanci gelecek gibi, elbette bunun lojistigi masrafi var ama bakarsiniz gelecekte bunlar olabilir. Ama tabi burada yaptirim sikintisi da doguyor filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 senedir hep aynı şeyi diyorum, bu hakemlere emir versen bile şike yapmayı beceremezler. O kadar kötü hakemler bunlar.

Bunların niyetten vs. değil, bunlar net kötüler.

Fizik testlerini bile geçemeyen adamlar TR'de hakemlik yapıyor. Hani geçtim kural bilgisi vs olayını adam mesleğine bu kadar saygılıyken çok ekstrem şeyler bekleyip, çok ekstrem şeyler yüklüyorsunuz adamlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Iyi de abi ayni adam catir catir yurtdisinda mac yonetmiyor bu. Burada vermedigi tactan eyyamci oluyor. Hangi standarda gore kotu o zaman bu hakemler?

Bu kadar kufur yeme tehdit edilme goz onunda olan bir meslegi icrat eden adamin kendi mesleginde iyi olmamak istemesini ben kabul edemiyorum acikcasi.

Ne diyor yani birileri bu mac Feneri yak mi diyor. Bunlar tamamen psikolojik olaylar. Bulent veriyor kirmiziyi para gelip sike yaptigi icin mi hayir deli gibi baski oldugu icin duzgun karar veremiyor.

Yani hakemler icin sike yapiyor demek zaten abzurd olur. Kimse artik su gunlerde o islere kalkismaz. Ama isin baski/psikoloji yonunu nasil kotaracaksin? Isin futbolcu yonune ne diyeceksin?

Olayin tamamen stres oldugu zaten adamin icerde farkli disarda farkli mac yonetmesinden goruluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cücü olay dışı, bence gayet iyi yönetiyor TR'de de. Yani nasıl yönetilmesi gerekiyorsa burada öyle yönetiyor.

Yani zaten Cücü ne zmaan bir maça atansa, maçı değil işte bu ülkede direkt hatta futbolla ilgili bir işe atnıyorsa biri ve herkes GS'nin ADAMı, FENER'İN OĞLU, BJK'NİN KARDEŞİ falan diye ağlamaya başlıyorsa o adam işini zaten iyi yapıyordur.

Fırat bu arada geçen yıl fizik testi geçemeyenlerdendi. Avrupa maçına verilmiyor hiç bu yüzden zaten, bir tek Fener maçlarına veriliyor sadfasdfdsa

FIFA kokartlı hakem sayısı son 14-15 yılın en düşüğü zaten yanılmıyorsam. Hakemler leş bi dönem geçiriyor çünkü aşırı baskı var.

Bu arada ister kabul edin ister etmeyin bu baskının sebebi de BJK. Niye BJK çünkü GS - FB güç kaybettikçe ve BJK üstün geldikçe iki senedir medya ve taraftar baskısı o kadar arttı ki hakemlerin üstüne ekstra gidilmeye başlandı.

Medya çünkü satmak için FB - GS'ye mahkum, onlara çalışıyor. Atıyorum spor gazetelerinin tirajlarında bi takım oranı tutulsa tahminen %60-70 oranında FB-GS'liye çalışıyorlardır. Bu maalesef istatiksel olarak kanıtlanmamış bi gerçek yani herkes farkında bunun. BJK'ye çalışıp bir kazancı olmadığı için ortama destek oluyor alttan alta çünkü olmak zorundalar. Hani "vay ibneler, hainler, bjk düşmanları" demek de saçma buna. tüm dünyada böyle.

Baskı ortamı o kadar yüksek ki bu yüzden hakemler mantıklı düşünemiyor genelde, maç bitsin benden çıksın kafasındalar genelde

Bu da 23423 tane hatayı yanında getiriyor. Gider de gider olay neyse işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama yurtdisina gidebilme sonucta buradaki notlardan gecmiyor mu. Haliyle baski ortami hata dusuk notlar vs. Daha onceki yillarda daha fazla hakem Avrupa'da mac yonetiyordu da su ortamda hakemligin cazip bir yani da yok ya gerci.

Ben de en azindan bir kac mac icin yabanci hakem gelmesi taraftaririyim ama goreceksiniz degisen sadece hakemin yonetimi degil, futbolcunun algisi hakem diyalogu, taraftar ve medyanin baskisi da cok farkli olacak. Bunlarin hepsi birbiriyle alakali etmenler.
Yoksa o hakemler cok daha asiri yetenekli ve profesyonel olduklarindan degil, ben oyle dusunuyorum acikcasi.

Ha ortada bir efor testi varsa ve hakemler bunu gecemiyorsa bu zaten federasyonun olayi o zaman sistemi tumden yenilemek gerekir. Gerci o zaman isin siyaset vs boyutu da giriyor cikamiyorsun.

Bu arada BJK ile ilgisi yok bence olayin. Bundan on sene once sadece GS-FB kapisirken bundan daha az olmuyordu polemikler.
Su var, su an BJK en gozde durumda oldugundan BJK lehine/aleyhine kararlar daha fazla tiraj topluyor evet, ama bu zaten normal bir durum, tepede kim varsa en cok onunla ilgili olmasi normal.
FB-GS sattiriyor, BJK sattirmiyor lafi bence 2 sene icin gecerli degil. Futbol seyircisi polemik sever, su an polemik BJK ustunde oldugu surece BJK deli gibi sattirir.

Gecen mac BJK aleyhine hata oldu mesela butun bir hafta konusuldu. Senin mantiginla BJK aleyhine olan olaylarin cok konusulmamasi lazim BJK'nin tiraji dusuk oldugundan, halbuki tam tersi durum var su an ki normal olan bu.
Durumun aynisi FB aleyhine olsaydi da zaten bundan fazla olmazdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ali palabıyık tek maçta bu hataları yapsa ben de hata yapmış olur böyle der, 1-2 giydirir geçerim. ama 2. maçta da benzer şeyler yapılıyorsa direk art niyetli olduğunu düşünürüm. zaten olayın bu kadar büyümesinin sebebi de bu.

bence tff daha maçın öncesinde müthiş bir ustalıkla iki camia'yı yine birbirine düşürmeyi başardı yaptığı atamayla. ha ali palabıyık bjk lehine kararlar verseydi bu seferde kendini affettirmek için maça verildi vsvs diye olaylar çıkacaktı. bu atama nedeniyle her türlü olaylar garanti altına alınmıştı zaten. baya planlı programlı şekilde galatasaray'ın önü açıldı bence. gs-fb maçını merakla bekliyorum bakalım ne rezillikler yaşanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Gecen mac BJK aleyhine hata oldu mesela butun bir hafta konusuldu. Senin mantiginla BJK aleyhine olan olaylarin cok konusulmamasi lazim BJK'nin tiraji dusuk oldugundan, halbuki tam tersi durum var su an ki normal olan bu.
Durumun aynisi FB aleyhine olsaydi da zaten bundan fazla olmazdi.

abi konuşuldu da kim konuştu? hatalar bjk aleyhine oldu çıktı tüm fb yönetim kurulu sırayla konuştu, sonra web sitesinden kısa roman boyutu açıklama yayınladılar. fikret orman 1 kere konuştu o da başka bir etkinlikte soru sordular kısa kesti onu bile. ha bence en doğrusunu yaptı zira kaale alınmayacak kadar zavallı açıklamalar yaptı tüm fb yöneticileri. dün akhisar maçı bitti aykut %90 bjk konuştu, rıdvan full bjk konuştu. bjk'nin 'yorumcusu' bile yok medyada nereyi açsan fb tv'ye koymaya utanacağın tipler güya tarafsız yorum yapıyor.

olay bjk değil yani tamamen fb konuşuluyor bjk üzerinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...