Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mining

serjuhan

Öne çıkan mesajlar

Geçenlerde bir dizi sitesinde adblocker uyarı vermişti bura arkada mining kasıyor, haberin olsun diye. Sonra da bi kaç yerde daha denk gelmiştim;

https://arstechnica.com/information-technology/2017/11/drive-by-cryptomining-that-drains-cpus-picks-up-steam-with-aid-of-2500-sites/

Git gide yayılıyor zaten, reklamlar yetmez gibi bir de bunlardan para kazanıyor adamlar. Özellikle izlemeli sitelerde güzel de gelir kapısı oluyor sitelere.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Benim merak ettiğim ve araştırmaya üşendiğim şey

Tamam gpu ve cpu işlem gücünü kullanarak para kazanıyosun. Ama bu işlem gücü ne için kullanılıyor esasında. Seti home gibi bir projemi var arkasında yani nereyi kazıyor işlemci. İşlemci gücünün kötü emellere alet edilmesi gibi bir olasılık var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

Değildir bence. Bu şekilde dahil olup işlemcini kullandırdığın organizasyonlar vardı. Seti home mesela yada ne biliyim dna çözümlemesi için yada atıyorum atom parçacığı analizi için. Kesin öyle bişey var bunun arkasında.

Abi soru soruyosunuz da hakkaten cevabini alinca bari muhalefet olmaya calismayin ya. Su adam yillardir bu isin icinde, teknik acidan hazreti blockchain oldu ugrasa ugrasa, hala muhalefet. Bezdirip kaciricaksiniz en sonunda o olcak sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

Değildir bence. Bu şekilde dahil olup işlemcini kullandırdığın organizasyonlar vardı. Seti home mesela yada ne biliyim dna çözümlemesi için yada atıyorum atom parçacığı analizi için. Kesin öyle bişey var bunun arkasında.

Bence derken?

Konu hakkinda zerre fikrin yok. Arastirmiyorsun. Ogrenmiyorsun. Soru sorup hazira konayim istiyorsun ama cevap alinca yine hic olmayan bilginle ve deneyiminle degildir bence mi diyosun?

Nick’in hic bu kadar manidar olmamisti gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

aldığım cevap tatmin edici olmayınca kendi fikrimin ne olduğunu belirtmek için bence dedim tabiki. Clientlerin açık kaynak kodlu olduğunu belirtseydi cevapta tatmin olurdum, fikrimi belirtmeme gerek kalmazdı. Bişeyi çok iyi bilmekle onu iyi
anlatabilmek farklı şeyler.

Aynı şekkilde kodlamadan web teknolojilerinden iyi anlamakla iyi forum yönetmekte farklı şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

aldığım cevap tatmin edici olmayınca kendi fikrimin ne olduğunu belirtmek için bence dedim tabiki. Clientlerin açık kaynak kodlu olduğunu belirtseydi cevapta tatmin olurdum, fikrimi belirtmeme gerek kalmazdı. Bişeyi çok iyi bilmekle onu iyi
anlatabilmek farklı şeyler.

Aynı şekkilde kodlamadan web teknolojilerinden iyi anlamakla iyi forum yönetmekte farklı şeyler.

Su an wc deyim. Arkamda biraktigim iz dusumu son mesajlarindan daha anlamli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...