Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mining

serjuhan

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

cidden daha 2 gun once heklenen sitede yatirim mi yapiyosunuz abi.

ben tasak geciyosunuz sanmistim durum ciddiymis ya.

En iyi getiri elde eden yer şu an. Şöyle bir özelliği var rigdeki kartları tek tek tanıyıp ona göre kazdırıyor. DÜnya da daha böyle bir teknoloji yok. Çakmaları var ancak. Hack edilen parayı ise geri vereceklerini söylediler. Sonuç da alternatifsiz. Bir yer. Kazdığınızı otomatik olarak sizin için çeviriyor. Şu an ki tek gözüken sorun coinbase le çalışmaya başlamaları. Fakat ben de bunu aşmak için kendi cüzdanlarına kazmaya başladım direk ordan cekebilecegim. Nicehash cağımızın çok ötesinde bir programlamaya sahip bir sistem kullanıyor bence. Bir çok firma taklidini yapmayı denedi ama hic biri yanına bile yaklaşamadı. Kaç kişi varsa tanıdığım herkes nicehash le çalışıyor. O kadar çok coin kazmayı denedik ki. Hic birinin getirisi nicehash in yanına yaklaşmıyor. MEsela 2 gundur test makilerimizde zero ve galactucum deniyoruz sonuç hüsran.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

bu fiyata asiic alınır yalnız, bana anlamsız geldi.

Asicler iyi güzel de, bitmain şerefsizi yeni versiyon çıkarır çıkarmaz bi önceki algoritma çöp oluyor.
Ayrıca makinalara spyware koydukları da ortaya çıktı.
Kafalarına göre hashrate kapatıyolarmış.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/backdoor-code-discovered-in-popular-bitcoin-mining-equipment/

İpneler
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Zegna said:

bu fiyata asiic alınır yalnız, bana anlamsız geldi.

Asicler iyi güzel de, bitmain şerefsizi yeni versiyon çıkarır çıkarmaz bi önceki algoritma çöp oluyor.
Ayrıca makinalara spyware koydukları da ortaya çıktı.
Kafalarına göre hashrate kapatıyolarmış.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/backdoor-code-discovered-in-popular-bitcoin-mining-equipment/

İpneler

Vay be
Sosyal ağlarda paylaş

Pati Minoc ekibi ne kazıyor şu an ?
ABD ya da TR'den görece alması bulması kolay hangi model kartlar şu an önümüzdeki 1-2 seneyi çıkarır ? ( ETH için örneğin)

Bu konun bir kısmını okudum ve verilen linklerden devam ettim.
GTX1060 6GB şu an bu işe uygun bir kart gibi duruyor ve stoklarda var. Ne diyorsunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

TR'den alması mantıklı ekran kartlarına ne diyorsunuz şu aralar ?
Bazı RX 580'ler de GTX1060 6GB 'lar da şu an bulunabiliyor gibi birkaç satıcıya baktım webden. Okuduğum kadarıyla f/p olarka en makul ürünler bunlar gibi.

Henüz 2-3 gündür araştırdığım için daha okuyup öğrenecek çok şey var tabi mininig'de. Ne alayım, ne kadar süre sistem hangi coin ile karlı götürür kestirmek çok kolay değil.

Bu işi yapanlar ellerindeki donanımı ne kadar süredir kullanıyor ? 1-2 yıl o veya bu coin ile işi götürebiliyorlarsa iyi bence.

5-6 K USD'ye kadar bir maliyet ile başlamayı düşünüyorum. Düzenli gelecek olan enerji faturaları dışında bozdurmayı da düşünmüyorum açıkçası. Ne kadar coin biriktirebilirsem o kadar biriktirip ekran kartlarını elimden çıkarırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok ilgin bir şey paylaşayım. Amerika da raflarda kart dolu. 1 tane 1080 ti aldım. fakat hash olarak 42 de hızı. Türkiye den aldıklarım ise 50hs de bu farkı anlıyamadım. Acaba Amerika da ki kartlar yawaşlatılmış mı kimse orada madencilik yapmıyor mu? Zaten rafların dolu olması beni baya şaşırttı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kithnos said:

TR'den alması mantıklı ekran kartlarına ne diyorsunuz şu aralar ?
Bazı RX 580'ler de GTX1060 6GB 'lar da şu an bulunabiliyor gibi birkaç satıcıya baktım webden. Okuduğum kadarıyla f/p olarka en makul ürünler bunlar gibi.

Henüz 2-3 gündür araştırdığım için daha okuyup öğrenecek çok şey var tabi mininig'de. Ne alayım, ne kadar süre sistem hangi coin ile karlı götürür kestirmek çok kolay değil.

Bu işi yapanlar ellerindeki donanımı ne kadar süredir kullanıyor ? 1-2 yıl o veya bu coin ile işi götürebiliyorlarsa iyi bence.

5-6 K USD'ye kadar bir maliyet ile başlamayı düşünüyorum. Düzenli gelecek olan enerji faturaları dışında bozdurmayı da düşünmüyorum açıkçası. Ne kadar coin biriktirebilirsem o kadar biriktirip ekran kartlarını elimden çıkarırım.

1080 ti nin kazdığı ve bırak amd yi 1070 nin bile kazamadığı coinler var şu an.Kesinlikle 1080 ti veya yeni çıkacak voltaları bekle. Ayrıca eger kazıma devam ediceksen şu an macera aramıyorsan tek seçenek nicehash ve nicehash de bariz nvidia yi destekliyor amd desteği çok az nicehashde.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

Çok ilgin bir şey paylaşayım. Amerika da raflarda kart dolu. 1 tane 1080 ti aldım. fakat hash olarak 42 de hızı. Türkiye den aldıklarım ise 50hs de bu farkı anlıyamadım. Acaba Amerika da ki kartlar yawaşlatılmış mı kimse orada madencilik yapmıyor mu? Zaten rafların dolu olması beni baya şaşırttı.

ram markası ile alakalı
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=k4FNmp3mKp4

lan niye hep lisedeyken itilip kakilanlar, sonra rage atanlar uzay zaman teoremi yazip, ya da bi sekilde milyoner oluyo asdf

o sansi da kacirdik coinike.

gerci bu adam miningden degil early bird'den vurmus ye$ili..
Sosyal ağlarda paylaş

3x1070 3x1080'li bir rig kurduk yaklaşık 2 haftadır falan uğraşıyoruz satınalmasıydı, yerleştirmesiydi kurmasıydı derken 2 3 gündür türlü sorunları çözerek bir şekilde mining'e başladık. şu anda nicehash üzerinden yapıyoruz işlemlerimizi. ben grubun bileni değilim o yüzden cahil adam bilmeden girmiş muhabbeti yapmayın bana :D arkadaşlarımın gazına geldim şimdide araştırıp olayı biraz daha iyi anlamaya çalışıyorum.

siz ne minelıyorsunuz? program olarak ne kullanıyorsunuz? overclock ile ilgili nereden bilgi alabilirim? configuration ile minelanacak coinin alakasını nereden araştırmalıyım ? (yani mesela nvidia kartlarla bu coin en iyi minelanıyor gibi)

direk cevap beklemiyorum sadece yönlendirseniz bile ben araştırmama devam ederim burdan zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kesilikle overclock yapma yapabilirsen gucu düşür dikkat et kart yanarsa powerla oynarken yanıyor. Nicehash den asla şaşma. Nicehash kendi cüzdanına kaz. Nicehahden riglerini ve ısı değerlerini fan hızlarını seyredebiliyorsun. Varsa ryzenle de kazmayı unutma. riglerin getirisi yakında düşer kazandıklarını sakla ortakların rigleri satmak isteyecek o zaman sen biriktirdiğin paralar ile al. Bu iş yapılmaz değmez diyecekleri gün gelecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar gözüktüğü gibi işlemiyor. Mesela genesis de monero kontratım var. ilk ay 0.018 veriyordu sonra 0.10 şimdi ise 0.06 ya düştü getirisi 4 ay oldu olmadı kontratı açalı 2 senelik kontratım. 1 sene sonra sanırım 0.01 bile vermeyebilir. Zaten 0.04 altına ödeme yapmıyor. Şu an bile 50 gün gerekiyor ödeme almam için. Sistem süre uzadıkça ödemeni geciktirip sana daha hızlı kısa zamanda ödeme alman için extra para yatırmaya zorluyor. Palavra işler. Bir de devamlı ödeme yapmıyorlar. arada bir takıyorlar mesela ayın 6 19 u 23 unde ödeme olmuyor. Atlıyorlar .Şikayet yazıyorsun dönen yok. Her ay bu şekilde 3 4 gün kara geçiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...