Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mining

serjuhan

Öne çıkan mesajlar

Ola ki sorun yaşayan olur da benim gibi kıvranmasın diye yazayım:
GTX970 ile windows 10 üzerinden Ethereum mining yapacaksanız öncelikle nvidia'nın 347.55 sürücülerini yüklemeniz gerekiyor. Ardından Claymore's miner'ı indirip ana klasör içerisindeki Cuda 6.5 klasörünün içeriğini (2 dosya var) komple ana klasöre atıp "üzerine yaz" demeniz gerekiyor.
Böylelikle 3-4 mh/s değerleri yine eski hali olan 18 mh/s e geliyor.

Radeon rx kartlarla zamanında çıktığında dalga geçmiştim Allah beni nasıl biliyorsa öyle yapsın diyecek bişey yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Laptop olduğundan tırstım biraz zaten. Tatlı tatlı etherium minelasa mesela.

%95 entegre karttır, bozarsan tüm laptopun anakart çöpe gider. dolayısıyla komple laptop parası verebilirsin.

öyle dğeilse bile bulması zor ve 2x falan pahalı olacaktır. her türlü getirisi riskine değmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
serjuhan said:

Mining kartlarin nvidia versiyonu olan 1060 icin arka planda siparişler alındı bile. Ancak fiyatlar su an piyasadaki 1060lar ile ayni. Hali ile 1060la mining düşünen varsa ve bulabiliyorsa alsın 1000-1100luk 1060lari. Çünkü şu an onlar da karaborsa olma yolunda ilerliyor.
Üreticiden alınan ancak resmî olmayan bilgi performans olarak normal 1060lardan cok farklı olmayacağı. Denildiği gibi üzerinde herhangi bir görüntü çıkışı yok. Soğutması daha iyidir diye düşünüyorum. Bayramdan önce ilk parti bazı arkadaşların eline ulaşacak deneyince belki ben de ikinci partiye katılırım. Amd tarafında hala ses yok.

şu kartların akıbeti ne oldu şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

kabaca peer to peer para transferleri için kriptolanıyor transactionlar, onlar grafik kartlarıyla çözülüyor ve çözen kişiler bu paraları mine ediyor küçük miktarlarda

yani bu transferleri ve aracısız işlemlerin gerçekleşmesini sağlayanlar bu miner'lar, bunun karşılığında da ödüllendiriliyorlar bu paralarla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...