Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Takım Elbise

GERGE

Öne çıkan mesajlar

tek seferlik mi giyilecek günlük mü giyilecek tam anlamadım.

bacaklar kalın toto büyükse fabrika network vb. nin bacakları iyi saran totoş kesimlerinden kaçınmak lazım. satıcılar özellikle onları itelemeye çalışıyor abi müthiş oldu diye.. almışlığım var bi kaç tane çok sıkıntılı :D

ben altınyıldızda kafama göre bulabiliyorum... yün yoğunluklu değil
naylon yoğunluklu olması gerekiyor günlük kullanımda kırış kırış gezmemek için.

ama tek seferlik giyilecek düğün falansa yün ağırlıklı iyidir tabi.

gömlek konusunda altınyıldızın fabrikanın falan non-ironları ideal. hem ütüsü çok aşırı kolay oluyor hemde günün sonuna kadar kırışmadan giyilebiliyor(yazın sıcaklatır).

ha bu arada benim ceketler yeni gibi ama pantolonları giyilmez halde 7-8 takımım oldu bu ceketleri ne yapacağım bilemiyorum. atsan kıymaıyon, kumaşları abidik gubidik dokulu falan kimisinin pantolon diktirsen tutturamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
Dün aldım Kığılı'dan. Komple ayakkabı, gömlek filan 1100 verdim.

Bunu demek için güncellemedim ama, Cevahir Altınyıldız'da bir takım alana indirimsiz fiyatla (700tl filan ortalama) 2 takım hediye aynı fiyata istediğiniz.

Bir de şunu soracağım, sabah fark ettim, cepleri kapalı bunun. Kendim kesip açabilir miyim onları, açılmıyor mı yoksa bunlar?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yırtmaçı açmışlar terziden geçerken, birkaç yerini düzelttiler bana göre. Cep kalsın öyleyse, sağolun. Terlerim diye düşünmüştüm bu arada ceketle ama soğuk bile geliyor, iyiymiş.

Dufy'dekileri epey beğendim aslında ama kalıplarının hiç biri düzgün olmadı bana =(
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Abi gorur terziye hepsinin icinde bi boy buyuyecek kadar kumas payi var.

Ama sok dik yapilimca eskisi gibi durur mu bilemem

Pantolon oluyor ya sıkıntı olmuyor, hiç anlaşılmaz. Genişler-daralı her şeye gelir.

Ceket çok daralırsa yırtmaçlar açmaya başlar, o görüntü kötü oluyor. Kolu da uzar içindeki payı kesilmemişse de genişlemesi için pek pay yoktur. Ceket ense/sırt kısmında toplama yapıyorsa ama mesela onun çözümü yok, gidin başka ceket alın.

Gömleğin de pensleri açılır veya pens üstü pens veya yandan pens atılıp daraltılır, kolları kısaltılır aparturaları geriye taşıyaraktan. farketemezsin bile terzin işini biliyorsa. Bir pensler açıldığında kumaş inceyse iğne delikleri kalıyor da onlar da çok belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Yırtmaçı açmışlar terziden geçerken, birkaç yerini düzelttiler bana göre. Cep kalsın öyleyse, sağolun. Terlerim diye düşünmüştüm bu arada ceketle ama soğuk bile geliyor, iyiymiş.

Dufy'dekileri epey beğendim aslında ama kalıplarının hiç biri düzgün olmadı bana =(

Ceketin ceplerini açtırmamak = yeni telefon alıp da aman eskimesin diye üstündeki jelatinleri çıkartmamak .

Açtır cepleri, (ya da kendin dikkatlice aç) içlerine bişey koymazsan şekli bozulmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...