Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

J.J.Abrams'a soru soracak olsanız?

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

3 tane baba soru soruyum

1- 3 ayda cikardigi force aakens scriptinin new hope ile birebir ayni olmasindan gurur duyuyormu? 3 ayda senaryo cikarmak kendisini zorlamismi

2- star treke garezi neydi? Bu kadarmi nefret ediyordu franchise dan

Neyse guzel olani soriyim ki sorucaklar kesn

3- Into darkness cikmadan once insanlar "cumberbatch Khan dimi?" Diye soru yagmuruna tuttuguna "evet ya yaptik ole bi dangozluk" gibi surust bir cevap vermek varken "YEMIN BILLAH CUCUMBERCATCH KHAN DEGIL, SEREFSIZIM DEGIL SOZ VERIYORUM VALLA BILLA DEGIL" diyip sonra nasil aynaya bakabildi? Kazik kadar adama insanlarin gozunun icine baka baka yalan soylemek yakisiyormu? Hic gece uyku,ari kacmismi? Tamam bari cevap verseydimde yemin etmeseydim diye dusunmusmu?

(tu)(tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

dp dan mindel ile calismak iyi gibi, gerci snap zoom (whip zoom) kullanmak kimin fikri harbi merak ediyorum.

kaldi ki fa'daki mileium falcon sahnesi basariliydi bence. sadece snap zoom olmayaydi daha iyiydi.

yieni filmde ozel yapim panavision lensleri kullanip kullanmayacaklarini herhalde netten de bulabilirim sormaya cok gerek yoktur.

rian johnson gibi birisine yonetmenligi emanet etme karari nasil alinmis sorulacaktir zaten. cok bilindik isleri olan, blockbuster bir film cekmis birisi degil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

fringe, poi iyiydi bayagi. adamin kendine has basarili bir tarzi var.

tv'de daha acilis jeneriginde adamin projesi mi soyleyebilirsin rahatlikla.
hatta tv yapimlarinin kalitesini arttiran adamlarin basinda geldigini dusunuyorum, lost ve sonrasi surec icinde attigi adimlarin cogu basarili idi.

diger yandan iliskileri muhtesem olan, cevresi tarafindan cok sevilen bir adam olma ihtimali ekstrem derecede yuksek. "golgeli agac" olayindan cok harbiden insan iliskileri cok basarili olmasi lazim. bu durum hem faillara sebep oluyor (olmayacak projelerin yayinlanmasi) hem de cok da faydali da oluyor.

ben onumuzdeki donemlerde etkisinin katlanarak hissedilecegini dusunuyorum. bir yerde bendeki spielberg etkisi neyse sizde jj etkisi oyle olmus. adamin iyi oldugunu bilsem dahi cok sevmiyorum. (kendi has bir tarzi var ve o tarz beni gicik ediyor kesinlikle.) ama bu -ornegin jaws'i- zamaninin cinematography sini etkileyen bir yapim olmaktan uzaklastirmaz.

jaws icin konusalim o filmde de gerilimli sahnelerde dolly zoom'un kullanimi, tum planlarin bir amaca hizmet etmesi falan. epiktir yani. acin izleyin abi bu aksam, su anda sinemada ne goruyorsaniz fazlasi var.

tutup da "jew stereotypelara calisan "magduruz" edebiyatina alerjim var sadece" diyebilirim ama bu adamin HARBI IYI oldugu gercegini degistiremez.

SW ile ilgili Screenplay e yapilan yorum bana birazcik aksak, 2 ayakli tabure gibi geliyor. ikiyi gorelim bir, nereye gidiyor, nasil baglaniyor. ona gore degerlendirmek lazim. filmi tek basina degerlendirmek dogru degil.

ama dp'nin isi basarili. ben begendigimi soylemem lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...