Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

New Mexico kamçı kuyruk kertenkelesi

fenn

Öne çıkan mesajlar

http://www.baharkilic.org/post/2011/03/18/Eseysiz-ureme.aspx

Kertenkelemiz yukarda anlatıldığı üzere partenogenezle ürüyor. Şimdi kafama takılan konu ise erkek yoksa bu kretenkeleler nasıl çeşitlilik ( varyasyon) sağlıyor, sağlamıyorsa nasıl ayakta kalabiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl mevzu kertenkele. Orayı kopyalayamadığım için mecburen linkin hepsini vermek zorunda kaldım. Yazının sonlarına doğru

Yazının o kısmını koymaya çalıştım. İmguru beceremedim ve başka bir siteden düzeltmeye çalıştım
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

stabil ve dar bir habitatta sadece türündeki birey sayısını maksimize ederek hayatta kalıyordur. eğer dieti içerisinde kendi yavrusunu yemek de varsa, besin zincirini de bozmadan takılır mis gibi.
ki evladını kesin yiyodur bu pislikler sdfsd

Kafama takılan erkek yoksa nasıl genetik çeşitlilik oluyor. Nesilleri nasıl bugüne kadar gelebildi. Bir diğer konu erkek yoksa bunlar hep klon mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Paylaştığın linkin kertenkele olan kısmının hemen üstünde yazıyor çeşitlilik hakkında.

Tam olarak eşeysiz üremedeki birebir kopya olayı yok bunlarda anladığım kadarıyla, yani 2 dişi olsa da üremede, bir tanesi erkek rolü üstleniyor ve çeşitlilik sağlanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

ginaly said:

stabil ve dar bir habitatta sadece türündeki birey sayısını maksimize ederek hayatta kalıyordur. eğer dieti içerisinde kendi yavrusunu yemek de varsa, besin zincirini de bozmadan takılır mis gibi.
ki evladını kesin yiyodur bu pislikler sdfsd

Kafama takılan erkek yoksa nasıl genetik çeşitlilik oluyor. Nesilleri nasıl bugüne kadar gelebildi. Bir diğer konu erkek yoksa bunlar hep klon mu?

kendini klonlamıyor ki?
niye genetik çeşitlilik olmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

jurassic parkta vardı bu olay, dişi ürettik bi bıdı bıdı diyordu sonra GG :D kurbağalarda da var aynı şey. Neslin devamı için bir şekilde vücut adapte oluyor.

Bizde de üreme düşerse yumurtlayabiliriz ileride belki amdjsmnfgadszxc. Yumrtaların üzerinde oturuyor bir şekil zate.
Sosyal ağlarda paylaş

Kur an da da var hacilar erkeksiz ureme

Bkz. Hz. Meryem ve isa peygamber

orada da Hz Meryem in Cebrail melek ile gelen haber neticesinde, erkek olmadan vucudu gebelige hazirlaniyor ve neticesinde isa peygamber dunyaya geliyor. Ha bilim insanlari buradan yuruse erkekler olarak isimiz yas
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
vivavale said:

Kur an da da var hacilar erkeksiz ureme

Bkz. Hz. Meryem ve isa peygamber

orada da Hz Meryem in Cebrail melek ile gelen haber neticesinde, erkek olmadan vucudu gebelige hazirlaniyor ve neticesinde isa peygamber dunyaya geliyor. Ha bilim insanlari buradan yuruse erkekler olarak isimiz yas

Dünya da 6 tane meryem gibi üreme olayı var. Sadece Meryeme has değil. Uçan at ise 3 tane gördüm. Biraz daha eşelesen şu mezepotamyayı daha da çıkar. Din, Allah, kitap sümerlilerden gelen sistemler topluluğu. Muazzez İlmiye çığ bunu canavar gibi açıklıyor diye açıklama yaptım ama Yağtığın ironinin farkındayım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...