Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Destiny 2

DarkC1oud

Öne çıkan mesajlar

senin dediğin sorun başka bişey işte. Arena PVP'de etkilemeyecek tabii ki ama oyunda mass pvp tarzı bişey olmadığı için. Eksik olan o yani. diğer mmo'lardaki gibi bi persistent pvp olacaktı, orada pve'nin etkisini görecektik, bi amacı olacaktı. şu anda dediğin gibi amaçsız, baya baya amaçsız. hayır yani leviathan yapmanın anlamı yok, çünkü leviathandan sonra başka bişey yok. Heroic leviathan var da o ne abi? 2. bi raid bile yok hani leviathan yapayım gearlanayım da bi sonraki raide geçeyim diyemiyosun.

zaten ben de bi kere yaptıktan sonra bıraktım.
Sosyal ağlarda paylaş

eh level scaling yeni bisi diil, wow bile o yone gitti. utanamdan expansion ortasinda moblari buffladilar ustune ustluk

destinynin savunulucak yani yok ama, expansiondaki yeni diye sunduklari butun itemlar lootbox icine atilmis

20$ lik dlc degil free update olmaliydi su. 110liraya gelmsi olmasa season pass benimde canim yanardi.

ha sunu soyliyim bu dlc ile yeni bisiler yapicaklarini dusunmek icin sekotru bilmemek gerekiyor, bosuna heyecanlandi reddit guruhu. oyun piyasaya cikmadan %90 tamamdi bu DLC zaten. betayi adam gibi yapmak yerine stress test+demo olarak planlarsan boyle oluyor.

blizzardin WoD da yasadigi fiyasko ile ayni su olay, oyuncularin ne istedigini yanlis analiz edip piyasa trendlerine oynamak, herkese sevimli goruniyim diye kimseyi asik edememek.

destinye yeni PC release ile basliyanlar "oyun guzel, content yok. oynamak istiyorum ama motivasyon yok" seviyesinde elestiriyor oysa eski oyuncularin damarina bastilar asil

-biz size 10 sene surucek diye MMO gibimsi bir oyun sattik ama activisionla 4 oyun anlasmamiz var, butun topladiginiz itemlari, karakterlerinizi silip yeniden oyun yapicaz sifir

-DLC olsa olmiyormu yani?

-yok su formatta oyuna hizli degisiklik yapamiyoruz ama soz cok daha iyi bisi yapicaz limitasyonlar kalkinca

bunun ustune gidip ilk oyunda oyuncularin sevdigi herseyi yokedip, ilk 3 sene ogrenilen butun dersleri cope atip endgame i lootbox grind uzerine olan, PvP si "dengeli olsun kimse uzulmesin" diye dunyanin en monoton formatina donmus ve utanmadan power fantasysi ilk oyunun fersah fersah gerisinde kalmis bir oyun cikti

ilk oyunu oynamayanlar icin diablo 4 un duyurulup vanilla diablo 3un gerisinde ciktigini dusunun, random perk diye birseyin olmadigini ve endgame in kanat ve pet toplama uzerine kuruldugunu dusunun

eglencelimi oyun?

art takimi, levellar muhtesem
muzikler, seslendirme, atmosfer asiri iyi
polish sahane, gameplay muadillerinden fersah fersah iyi

ama ruhu yok, daha cok para kazanalim diye oyunun ruhunu gommusler. haftasonu oyun oynayip annesinin kredi karti ile yanar doner kozmetik alicak olan bebeler uzulmesin diye bu oyuna en boktan zamaninda destek olmus, releasede bitmis ve gomulmus olmasi gereken bir franchisei sabirla destekleyerek 3 senede buyutmus bir playerbase e ihanet var burda

TLDR

iyi bir oyunun ardindan kotu devam oyunlarinin ciktigini cok gorduk

destiny 1 vanillada rezalet haldeyken sabirla onu esi benzeri olmayan bir oyun haline getiren oyunculardi. ben destiny komunitesi kadar birbirine yardim eden, feedback veren ve tutku ile oyununa sahip cikan cok az komunite gordum. ticari bir faciadan basari hikayesi cikardilar

sonra gidip hicbirsey olmamis gibi ilk oyunda ogrenilen hicbirseyi kaale almiyarak bunu cikardilar pesinden. diablo 3 o yuzden guzel ornek.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi oyun daha early access seviyesinde falan ancak. hikayenin kısa/kolay/basit olmasına bir lafım yok isteseler çok sağlam hikaye koyabilirler ama progress diye bir şey yok.
rust ta bile comunity olarak bir şeyler yapıp sürdürebiliyordun ama bunda öyle bir şey yok. tüm guild solo takılsın yine guild xp alıyorsun.
madem mekanikten ortamdan ve kozmetikten yürüyecek oyun o zaman swg yi örnek alsa ben daha mutlu olurdum. En azından guild bölgeni isteiğin gibi şekillendirirsin. Benim beklentim biraz da bu yöndeydi. Ama yok içi boş resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

senin dediğin sorun başka bişey işte. Arena PVP'de etkilemeyecek tabii ki ama oyunda mass pvp tarzı bişey olmadığı için. Eksik olan o yani. diğer mmo'lardaki gibi bi persistent pvp olacaktı, orada pve'nin etkisini görecektik, bi amacı olacaktı. şu anda dediğin gibi amaçsız, baya baya amaçsız. hayır yani leviathan yapmanın anlamı yok, çünkü leviathandan sonra başka bişey yok. Heroic leviathan var da o ne abi? 2. bi raid bile yok hani leviathan yapayım gearlanayım da bi sonraki raide geçeyim diyemiyosun.

zaten ben de bi kere yaptıktan sonra bıraktım.

herkes sandbox ultima gunlerinin pesinde, sorsan herkes permanent death, item loss, xp penaltisi filan savunur bu forumda zaten ahahah. wow pvpsine burun kiviriliyordu bir zaman, 5 kisi reskille bagladigimiz adam neden hayattan soguyup oyunu silmiyor diye uzuluyordu insanlar.

mass pvp destiny 1 de yoktu zaten, competitive filanda yoktu cunki PvP oyunu degil bu. cok yanlis yerlere geliyor elestiriler. open world pvp zaten oyunun loreuna filan ters, crucible o yuzden "training ground" olarak modellenmis bir mod

burada ana problem random roll weaponlarin kaldirilmis olmasi. bunlar gercekten guzel motive ediyordu, belli silahlar belli perklerle asiri iyi oluyordu. her dropu inceliyordun, ayni silah 400 kere dusmuyordu yani. pvp ve pve yapmanin motivasyonu buydu.

strike spesifik lootlar vardi gene, random anahtar dusuyordu ve strike sonunda dusunuyordun rollasammi diye.

raidler gene disarda bulinmiyan setlere sahipti, bunlarin perkler pve ye yonelikti. en kotusu millet raid sonu bosslardan dusen gemiler icin deli gibi farm yapiyordu, bi havuc vardi oyuncuyu kosturan

trials gene asiri eglenceli bir pvp moduydu. level ve item level bonuslari acikti bunda, flawless 12 yapmak cok zordu ve rekabet cok yuksekti. gelen armori, silahlari ozeldi. twitchde deli gibi izleniyordu asiri eglenceli oldugu icin o rekabet. bir streamer misal bir kanser hastasini carrylemisti, adam olmeden once 12 flawless yapip oyundaki ozel acilan mekana gitmek istemisti dilek olarak.

buradan ancak ileri gitmesi gereken, basarili yaptigi seyleri gelistirmesi gereken oyun sadece ama sadece geri gitti

nedeni ise icler acisi

"hicbir oyuncuyu kusturmeyelim"

al iste eski yeni butun herkesi dusman ettin kendine ahahahahah

applev0dka said:

lan oyunda guild chat yok YOK..

bunu mmo diye satanları bulup ateşe vermek gerek ya..

çok fena piç edilmiş çok büyük potansiyel şu oyun benim gözümde. iyi ki para verip almamışım ya, 2-3 kere elim cüzdana gitti son anda vazgeçtim

iste anlamadigin nokta su senin, bu oyun mmo degil :D hicbir zaman mmo olucak denmedi ilk oyun dahil. hicbir reklamda mmo satiyoruz diyen yok, komunite kendi kendine gelin guvey oldu.

PvE yani agir basan, level ve item progressionli shooter bu baska bisey degil. diablo ne kadar mmo yum ben dedi ise buda o kadar dedi
Sosyal ağlarda paylaş

Tek başıma oynamaya devam ediyorum koca guildde ama şu son güncellemeyi DLC diye satmak çok büyük ayıp ya.

- Piyasada Battlefront 2 rezaleti yaşanırken Eververse gibi aynı bokun laciverti olan birşeyi önplana çıkarmak
- Prestige Raid, Nightfall, Trials modlarını oynamak için DLC'yi almaya mecbur bırakmak
- Mercury, Infinite Forest gibi scrapped içeriği DLC yapmak

Bunlar Destiny gibi güruhu olan bir oyunu bile bitirir.
Sosyal ağlarda paylaş

yok be bitirmezdi gene, ilk oyundaki ruh olsaydi kemik kitlesi desteklemeye devam ederdi.

oyunun butun ruhunu cope atip ustune ilk oyunun vanillasindan kotu bir seyi yeniden kakaliyorsun adamlara.

biz 3 sene boyunca bu oyun icinmi feedback verdik diyor o kitle. 3 sene bekle, 3 sene sonunda elinde cok iyi bir oyun olsun ve ikinci oyun diye alakasiz birseyi dayayip buna destegi kessinler.

datto en unlu streameri su oyunun, adam daha bu cikmadan D1 de anlatmisti yasadigi bunalimi.

D1 icin sivriliyor, icerik uretici olarak one cikiyor. D1 release hypeda cok iyi izleyici aliyor, tam zamanli isini birakiyor sonra oyun patliyor. aylarca cepten yiyor, ilk dlc gene patlak geliyor. TTK gelene kadar izleyici sayilari surekli kritik seviyelerde filan

adam hakli olarka yemisim boyle askin izdirabini cekti. 3 sene daha ayni seylerimi yasiycak? boyle dusunen tek streamer bu adam degilki

insanlar destiny 2 gelsitirilirken destiny 1 i polishleyen live teami gercekten seviyor ama butun sureci ozetliycek kritik cumle su

"biz 3 sene daha kusurlu bir oyununuzu destekliycez, onu iyelestirmenizi ve duzeltmenizi bekliycez ve tam oyun istedigimiz kivama geldigi zaman "destiny 3" anons edip ayni boku yeniden yiceksiniz. fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me"

3 senede toparlanan imajin ayni bok ile bir kez daha yerle yeksan edildigini gorduk, bu defa o kemik kitle gittigi icin bu franchise devam edemez yani. cok zor toparlamalari bu fiyaskoyu.

hadi su dlc yi cikardin bari az hasar kontrolu yap, yangina eververse denen benzin ile kosma
Sosyal ağlarda paylaş

bence destiny 3 çıkınca yine milyon satar

aynı şikayetler aynen devam eder

millet pre-oder la season pass'le activison ı zengin eder yine

gamer tayfası , yolunucak kaz olmayı geçti,saflığı geçti,keriz yemin ederim keriz.

millete sorarsan o star wars oyunun da mekanikleri güzeldir ,ee ?
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Tek başıma oynamaya devam ediyorum koca guildde ama şu son güncellemeyi DLC diye satmak çok büyük ayıp ya.

- Piyasada Battlefront 2 rezaleti yaşanırken Eververse gibi aynı bokun laciverti olan birşeyi önplana çıkarmak
- Prestige Raid, Nightfall, Trials modlarını oynamak için DLC'yi almaya mecbur bırakmak
- Mercury, Infinite Forest gibi scrapped içeriği DLC yapmak

Bunlar Destiny gibi güruhu olan bir oyunu bile bitirir.

- Eververse dediğimiz olay sadece kozmetik satıyor, BF ile pek alakası yok durumun.

- İkinci maddede hak veriyorum.

- DLC zone tabii ki DLC'de gelecek, bunda anormal durum yok. WoW'da da Litch King almadan Northrend'e gidilemiyordu.

Oyunun genel eksiği endgame contentin azlığı, ama onu da heroic adventure'larla falan toparlıyorlar biraz daha. Bunun dışında Buglı Lens silahı için çok iyi ara çözüm getirdiler mesela yine. Eksikleri var, ama abarttıkça abartmışsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Abartılan hiçbir şey yok, az bile yazmışım aslında.

Destiny 1'de herkesin peşinde koştuğu exotic gemi, sparrow, vb. prestige itemları sen kalkıp store'a koyarsan, insanlar tabi ki laf eder.

Heroic Adventure ile tamamladıkları ne var mesela endgame'de? 10 dakikalık göreve, bir tane modifier ve timer ekleyince endgame çözülmüş mü oluyor?

Lens olayı ise efsane.
Bug'ı çözmek yerine, buglı silahı herkese verelim, ortalık şenlik olsun.

https://www.reddit.com/r/gaming/comments/7indp8/please_do_not_buy_destiny_2_on_sale_or_for_your/

EA furyası sonrası sırada Activision Bungie var.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna etkisi olmayan şatafatlı item peşinde koşuyorlarsa zaten baştan yanlış anlamışlar oyunu yapacak bir şey yok. Ben de Nusret emo istiyodum, çıkamadan gitti mesela, ama öyle çok hayati bir şey değil.

Lens olayında bug var, ama en güzel çözüm, dağıtmışlar. Hem herkese vererek özür diliyorlar hem de sorun gidene kadar şartları eşitliyorlar. Üstelik de pvp çok daha şenlikli bir hale dönüştü, uzun süre böyle kalmaz ama şu anda bir Unreal Tournament instagib modu olmuş işte. Ergenler ona laf çakmışlardır ama redditte.

Buradan yepyeni bir pvp modu bile evrilebilir.

Şu anda oyunun eksikleri endgame light arttırmanın hala problemli olması, bir de dungeon azlığı. Dungeonlar artıp spesifik lootlar arttıkça taş gibi olur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet o da bir seçenek,normalde de yapılacak şey o. Ama bu daha güzel bir seçenek bence.

Herkese silahı dağıtıp hem güç dengesini eşitliyorsun, hem herkes kalıcı olarak silaha erkenden sahip oluyor bi ödül vermiş oluyorsun, hem de şu anki buglı haliyle çok eğlenceli (ve hatta eski gamerlar için nostaljik) bir pvp tecrübesi yaşatıyorsun. Üstelik belki de buradan ileriye yönelik bir pvp modu çıkarma şansı yakalıyorsun. Kriz nasıl fırsata çevrilir en güzel örneği.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle de olsa amaçsız hissetmemi engelleyemiyor.

quickplay ile MM ile arasında fark yok görünürde bir rank falan yok.

pvp yapıyorsun amaçsız, raid yapıyorsun amaçsız, mini görevler amaçsız.

gelen itemler power arttırmıyor farm yapamıyosun. sürekli bir amaçsızlık arasında sıkıldım meh dedim almadım vazgeçtim.

iyi ki kardeşimin acc ile takılmışım da 200 lira girmedi son anda teğet geçti
Sosyal ağlarda paylaş

Cok ozet geciyim

Oyunda legendary droplar daha release de %4-5 filan olsaydi, token ve box olayi olasaydi ve exoticler gercek ten cok nadir olsaydi, strange coin sistemi korunup xurdan her hafta max 1 itema yetseydi

Su outrage bu kadar erken olmazdi

Komunizm simulatoru, bi noktadan sonra evde actigin uo serverinda gm komutlari ile arkadasinla uo oynamaya benziyor. Ev dekore etmek disinda yapicak bisi kalmiyordu ordada

Casuallarin bile fazla casual buldugu bir sistemi var oyunun, resmen haftada 3 saat oyniyan insanlari baz alip yapmislar. En retarded endgame konusunda odul alabilir heleki destiny
1 zaten hayvan gibi polishli ve bu konuyu bitirmis bir oyunken
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

öyle de olsa amaçsız hissetmemi engelleyemiyor.

quickplay ile MM ile arasında fark yok görünürde bir rank falan yok.

pvp yapıyorsun amaçsız, raid yapıyorsun amaçsız, mini görevler amaçsız.

gelen itemler power arttırmıyor farm yapamıyosun. sürekli bir amaçsızlık arasında sıkıldım meh dedim almadım vazgeçtim.

iyi ki kardeşimin acc ile takılmışım da 200 lira girmedi son anda teğet geçti

Başarı ve tamamlama hissini real life'da doldurmayı deneyebilirsin. Alt tarafı sanal madalya. Oyun eğlenmek için oynanır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...