Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diş İmplantı

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

ShadowFax said:

Selam,

4 diş eksiğim var (hepsi farklı yerlerde). Galiba artık yaptırmak durumundayım. İnternete baktığımda 500'den fazla marka, bir o kadar da klinik var. kemiğe vida çakılma işlemi hafife alınacak bir iş olmadığı için sizlere de sormak istedim. Burada yaptıran ettiren vardır.

Var mı öneriniz? istanbul'da şu klinik'e git, şu fiyat gibisinden?

Teşekkürler.

Diş protez uzmanıyım, çene cerrahıyla beraber çalışıyoruz Ankara'da. Soru vs için de, tedavi için de yardımcı olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

800 euro ver. matkapla delsinler. bir de 3-4 sene sonra implantın patates olup olmayacağının garantisi de yok :S

4 eksiğim var, ne yapicam bilemiyorum

800 euro ciddi bir fiyat. top bir kaç implant markasından gerisine deymez açıkçası. tecrübeli kişilerce düzgün yapılan tedavide sen de ağız bakımını iyi yaparsan 3-4 seneye patates olma gibi bir risk yok. Doktor ayağına gelmiş işte, kafana takılan bir şey varsa sor, Ankaradaysan gel yüzyüze görüşelim
Sosyal ağlarda paylaş

top implant dediğiniz ne kadar süre gidiyor iyi bakılırsa.

ben implant ömürlük zannediyordum ya. bir kere yaptırıyorsun ondan sonra sadece bakıyorsun sanıyorum.

bi de bizim implant yaptıran bir tanıdığımızda kemikte erime mi ne oldu. baya korkunçtu ya. aylarca uğraştılar kemiği restore etmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

Diş implantlarında erime oluyor. İnsanlar elektrik ürettikleri için reaksyon verip yavaş yavaş eriyorlar. İllaki bir müddet sonra değiştirmek zorunda kalacaksınız. Uzun vadede eridikçe implant, implant ionlarını bünyeye salıyor. TiAlV implantı ise Al alzheimer, V ise zehirli bir madde. :)

O yüzden iyi bir markanın implantını alın, kaplayıp yüzey kontrolü yapılması gerekiyor. Bunuda çok kontrol eden olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ömürlüktür diyebiliriz zaten arkadaşlar. kaliteli bir implant markası, iyi ve tecrübeli bir hekim, düzgün yapılan bir protez ve iyi bakım olduktan sonra sorun çıkarmaz. 30 seneyi aşkın süredir takibi olan, sağlıklı dental implantlar var.
kalçasındaki platin tutmadı, dizindeki platin iltihaplanmış gibi şeyler sağdan soldan duymuşsunuzdur eminim. hastaya bağlı faktörler nedeniyle (kemik kalitesi, genel sağlık durumu vs)dental implantlarda da sorun yaşanabilir elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...