Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'da yaşanılacak yerler (artılar eksiler)

calimero

Öne çıkan mesajlar

Selamlar

Hani herkeste bir gideyim şu ülkeden kurtulayım kafası, ama Avrupa'da çoğumuz yaşamadık, gidecek olsak nereye gitmek gerek. Sonuçta her ülkenin güzel şehirleri var artıları var eksileri var. Aramızda aileler var mesela, bekar için süper olan şehir aile için ooo çok tehlikeli hacıt'a gelebilir falan. Yurt dışında yaşayanlar özellikle yaşadıkları ülkelerin, bu ülkelerdeki şehirlerin +/-'lerini yazsa ya hani böyle bir başlık olsa en azından az biraz bilgimiz olsa bakınırken.

Fena olmaz bence. First benden gelsin, hani arkadaşım Prag'da yaşıyor

Prag:

+ olarak saydıkları

+ulaşım çok kolay
+çok güvenli
+diğer Avrupa baskentlerine göre daha ucuz
+u.......u'ya ulaşım çok kolay
+çok iş imkanı var

-'leri

-kışın sert geçebiliyor
-hizmet sektörü çalışanları çok suratsiz

hani baya basitleştirilmiş hali muhtemelen bu ama daha da genişletilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Beylikduzu

+lari

tekirdaga yakin oldugu icin avrupaya yuruyerek ulasabilme imkaniniz var

uzak oldugu icin es-dost ha deyince gelemiyor, cat kapi ziyaret diye bir sey yok.

metrobuse verdiginiz parayi sonuna kadar kullanirsiniz paraniz yanmaz, tam bir cost benefit lokasyonu

travestisi, eskortu bol, o konuda da sikinti cikmaz,erkek adamsiniz lazim olur zaten

kadikoy'e uzak olursunuz boylece paraniz cebinizde kalir.

- leri

halen turkiyedesiniz :(
Sosyal ağlarda paylaş

stutgart cok guzeldi, ben pragdan daha cok begenmistim.
hatta koylerine gidiceksin, ufffffff muhtesem ya. Tam ailelyle yasamalik yani.

onun disinda budapeste falan cok istanbul gibiydi, hic bana gore degil mesela, gidiyosan daha degisik daha rahat bi yer olmali.

hollandanin koyleride cok guzel hem denize yakin falan. Iste arkadasin olcak 3-4 tane takilican ya. Omur gecer mis gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

stutgart cok guzeldi, ben pragdan daha cok begenmistim.
hatta koylerine gidiceksin, ufffffff muhtesem ya. Tam ailelyle yasamalik yani.

onun disinda budapeste falan cok istanbul gibiydi, hic bana gore degil mesela, gidiyosan daha degisik daha rahat bi yer olmali.

hollandanin koyleride cok guzel hem denize yakin falan. Iste arkadasin olcak 3-4 tane takilican ya. Omur gecer mis gibi

WTF did I read? o_O
Sosyal ağlarda paylaş

ya tarzi benzio bi kaotik havasi var budapestenin, havasi biraz daha kirli, boyle insanlar biraz daha insan, pragdaki gibi elf degiller.

hani o orman ormandan cikip slumsa geliosun.

Stuttgartin koyleri ilceleri guzel. Villingen schveningen tam yasancak yer mesela
donaueschingen iste winterlingen falan cok guzel yerler abi, bob ross portresi adeta.
Ailen olcak ama tabi bide arkadaslarin. Kafan attimi motor surmeye cikican, gerisi slow speed yasamayla gecicek.
MIS

pragda guzeldi tabide iste buyuk abi. guzel degil o

yani esimin kuzenini evini gorduk iste, kartal gibi bi mesafede oturuodu 400k euroya 1+1 evde. iste metroya yakin falandida, herkes haftasonu koylerine gidiomus zaten.

Yasamak icin coook uygun bi yer degil gibi geldi bana. sehrin merkezi guzel sadece iste, ama dedigim gibi buyuk bi sehir. Simdi gitsen merkeze uzak bi yerde takilacan gene.

tramvayla ulasim muhtesem ama onu demeeden gecmeyeyim
Sosyal ağlarda paylaş

of hatirladikca icim bi sye oluyor
bole en zor zamanlarda kafama kodladigim bazi yerler var

iste sirincede bi otel, trilyede iki tekne arasi gibi gibi
donaeschingende bole bi yer. Dreamland yaratmis herifler.
bide onunde deniz olsa sukela olcak diosun, onuda hollanda yapmis zaten sdfeada.

ben nerdeyim, tehranda
FML
Sosyal ağlarda paylaş

Barcelona müthiş.
Madrid'te güzel sanırım ben Iber yarımadasında her yerde yaşarım ya.

Viyana da 1.5 sene kaldım. Orada da yaşarım büyük keyifle en azından gezer insan ya. Eskiden istanbul boğaz, deniz, rakı kebap derdim de
herhalde 2 aydır boğaz hattına inmedim ev-iş şişli de geçiyor hayatım.

Babaannem tarafından bulgar vatandaşlığı kovalayım dedim olmadı :(
keşke avusturya ya gidip yaşayabilsem
ama ne almanca var ne bişey
ingilizcem de artık iyice kapalıçarşı esnafına döndü
Sosyal ağlarda paylaş

avrupada çalışma izni olayı sanırım genel olarka sıkıntı ya

bir dönem araştırmıştım hatta hollandadan kabul bile almıştım neredeyse, sonra sıkıntılar çıktı tabi olmadı

örneğin bir şirket analist pozisyonuna adam arıyor

önce ilanı kendi ülkesinde veriyor, ve 1 ay boyunca mı ne ilanı açık tutmak zorunda
o sırada başvuran applicantları da devlete gösterip "bak abi bu adam şu sebepten dolayı işimize yaramıyor ilanı eu ya açacağım" diyor

sonrasında ilanı ab pazarına açıyor ve aynı şekilde orada da bulamaması gerekiyor gene bir ilan süresi var

hem local hem eu da bulamayınca adamı senin benim gibi adamlara yöneliyor

eminim etrafındna dolanan bir yolu vardır ki benim öyle olmuştu, ama yasal olarak süreç bu yönde. en azından benim araştırdığım şekilde böyle.

epey exceptional olmak gerekiyor yani. ha tabi ne bileyim araştırma görevlisi olayları falan farklı tabi epey. eminim kapsam dışıdır spesifik konular olduğu için.

finansal analist olarak bi yerimden kan geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Lopeth said:

para varsa londrayı hiçbir yer geçemez

cok yagmur var. yasanmaz orda

Londra'da yasayan hic kimsenin sikayet etmedigi ama gelip gormemis herkesin dilinden dusmeyen sehir efsanesi su da :)

Kisin Istanbul'un daha yagmurlu oldugunu gosteren SS'leri de koyayim hatta, azalarak bitsin bu muhabbet.

http://imgur.com/a/C4ebW
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...