Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Onceden cekilmis kahve aliyorsaniz şunu bi okuyun;
https://www.mnn.com/food/healthy-eating/blogs/are-there-ground-up-cockroaches-in-your-coffee

Tldr;
"...when the professor told him the reason he had to find coffee made from whole beans. It turns out he was allergic to cockroaches, and pre-ground coffee contains ground-up cockroaches and caused an allergic reaction when he drank it. "
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

kozalak said:

öğütülen kahvenin ömrü maks 15dk. sonra aromalar falan uçup gidiyor. çekirdek düzgün koşullarda 1.5 aya kadar taze kalabiliyor.
ben sabah öğütüp vakumlu pakete koyuyorum, çok az bi hava kalıyor pakette. gün içinde onu tüketiyorum.

Sanalbaharat'tan supremo 1kg ve yirgacheffe 250gr deneyim diyorum da 250gr x5 paket olarak gelecek.

Çekirdekler paket açılmadığı sürece 2-3 ayda rafta dursa paket açıldıktan sonra 1 ay içinde tüketilse baristalık kurallarına aykırı bir haraket yapmış oluyor muyum?

Not: Hario değirmen var, onda günlük öğütüyorum.

Yirgacheffe aldım
sen nasıl içiyorsun. Espresso mu ? Sipariş verirken Filtre kahve için çekin ve kavurun istedim ama tam kürdişh kahve olmuş öyle kavurmuşlar ki anlatamam... Filtre kahveye gitmez bu

Edit: Sipariş verdin sandım vermemişsin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
keyif için satın alanlar paraya kıyabiliyorsa sanalbaharat yerine başka yerlerden almalı bence. ben kahve tüketimim aylık 1 kiloya yaklaşmadan önce bonarry kahve'den alıyordum. sonra değişti zaten orası, yeri büyüttü herif ve şuradan satıyor şimdi. yeni yerini denemedim ama eski kahvelerinden bir hayli memnundum.

galiba islamcılığı var bi de bu herifin ya da osmanlı özlemi falan. tipik istambul leş gelenekçiliği. boykot uygulayan biriyseniz ismini aratırsınız olmadı. ben kahve iyi diye umursamamıştım.

https://newcoffeeroastery.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Deathblade said:

kozalak said:

öğütülen kahvenin ömrü maks 15dk. sonra aromalar falan uçup gidiyor. çekirdek düzgün koşullarda 1.5 aya kadar taze kalabiliyor.
ben sabah öğütüp vakumlu pakete koyuyorum, çok az bi hava kalıyor pakette. gün içinde onu tüketiyorum.

Sanalbaharat'tan supremo 1kg ve yirgacheffe 250gr deneyim diyorum da 250gr x5 paket olarak gelecek.

Çekirdekler paket açılmadığı sürece 2-3 ayda rafta dursa paket açıldıktan sonra 1 ay içinde tüketilse baristalık kurallarına aykırı bir haraket yapmış oluyor muyum?

Not: Hario değirmen var, onda günlük öğütüyorum.

Yirgacheffe aldım
sen nasıl içiyorsun. Espresso mu ? Sipariş verirken Filtre kahve için çekin ve kavurun istedim ama tam kürdişh kahve olmuş öyle kavurmuşlar ki anlatamam... Filtre kahveye gitmez bu

Edit: Sipariş verdin sandım vermemişsin

ben sanalbaharattan sipariş vermiştim, çok kavurmuşlardı. adamların ayarı o sekilde herhalde. o yuzden sevmemiştim tadını.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...