Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasbro'nun mükemmel yılbaşı reklamı

Chastor

Öne çıkan mesajlar

bizim sorumluluğumuz bi yere kadar işte. olmaması için çabalamak.
ama oluyorsa onu düzeltmek devletin işi.

haliyle sorumluluk durumları çok farklı. kahvede oturan mehmet dayı olmuş, oyuncak firmasının teki olmuş; ülkenin cumhurbaşkanı söylemiş gibi mi tepki vericez allah aşkına.
Sosyal ağlarda paylaş

ülkenin güvenlik birimleri var, hukuku var, meclisi var, tecavüz olayları onların sorumluluğu. vatandaş bireysel olarak ne yapsın? eline silahını alıp kuytu köşelerde tacizcileri tecavüzcüleri mi temizlesin?

vatandaşın bu konudaki tek sorumluluğu doğru düzgün yönetici seçip doğru düzgün ülkenin politikalarla yönetilmesini sağlamak, ama malum 50% ı kenara ayırdıktan sonra yapacak bir şey yok işte. ama ne yapalım yani, silahlanıp kuytu köşelerde çomarları mı temizleyelim (yine dönüp dolaşıp aynı yere döndük eheh)
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

ülkenin güvenlik birimleri var, hukuku var, meclisi var, tecavüz olayları onların sorumluluğu. vatandaş bireysel olarak ne yapsın? eline silahını alıp kuytu köşelerde tacizcileri tecavüzcüleri mi temizlesin?

vatandaşın bu konudaki tek sorumluluğu doğru düzgün yönetici seçip doğru düzgün ülkenin politikalarla yönetilmesini sağlamak, ama malum 50% ı kenara ayırdıktan sonra yapacak bir şey yok işte. ama ne yapalım yani, silahlanıp kuytu köşelerde çomarları mı temizleyelim (yine dönüp dolaşıp aynı yere döndük eheh)

tecavuzcu coskun karakterinden hoslanmayın mesela? baya sıgmıs hayat gorusun.
Sosyal ağlarda paylaş

ikisinin de kitlelere ulaşabiliyor olması birinin aslında ülkedeki sorunları düzeltmekle yükümlü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
her kitleye ulaşabilen kişinin söylediğine, var oluş amaçlarını ele almaksızın aynı tepkiyi verecek dar görüşlü biriyle tartıştığım için ben de sıyfılırcı tırtıştığım için ıtındım. bıy.
Sosyal ağlarda paylaş

coşkun olmasa, bi de "tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın" "atasözü" 10 kere vurgulanmasa güzel olurdu. dışarda sikileceğinize evde oyun oynayın demeleri güzel fikir. uygulama köylüce. böyle köylülere böyle reklam diye mesaj içinde mesaj olduğunu sanmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

tecavuze ugramaktan hoslanan en az 60 milyon insan var bu ulkede, benzin istasyonunu girdimi misal su reklamdakinden cok daha real bir tecavuz var phallic imaj dahil

varmi sesini cikaran? pasa pasa her gun pompada zevk almaya bakiyor koca ulke, bi kiside demiyor dostum petrol kaynaklarinin gobeginde, erneji hattinda olan bir ulkede dunyanin en pahalli benzini nasil satiliyor diye. hayatin gercegi oalrak kabul edip devam ediyoruz

bir oyuncak firmasina ekonomik olarak nasil opuldugumuzu gozumuze sokma gorevi dusmemeliydi :D

neyse sahanli, safak sezerli reklamlari seven bir millet tabiki rahatsiz olucak bu reklamdan

komikli banka reklami konsepti bize has birsey zaten, zaten dunyaya ve turkiye geneline bakinca tuketiciden en cok sikayet alan sektorler belli

bankacilik
telekominikasyon

bizde ikiside tecavuz kacinilmaz zevk almaya bakican havasinda her gun televizyonda takdim edilirken hasbrodan rahatsiz olmak komik yani, tv de oynayan reklam olsa anlicam :D

selam. pompada zevk alırken? bu soruyu herhalde pompacıya sormamızı bekliyorsunuz peki pompacının vereceği hangi yanıt sizi tatmin eder ? veya bunu sorarak neyi değiştireceğinizi umuyorsunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Bright said:

Esh'i triggerlayacaniz

diger baslikta yeterince acikladim sanirim daha fazla soyleyecegim birsey kalmadi.

bunun otesi, "ananiz baciniz kardesiniz colugunuz cocugunuz falan tecavuze ugrasin ondan sonra birlikte kahkahalarla gulersiniz bu reklama" olur.

iki gunde bir tecavuz haberi olan ulkede, gercegi gozler onune sermek bu degil. uzgunum.

Abi bu nasıl bir algı sorunu, adamların eleştirisi zaten bu. Yılbaşı gerçegini apaçık sermişler işte, AKP'nin onayladıgı rezalet seri basım reklamlardan güzel reklam ayırt etmeyi unutmuşsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyuncuların itici olması zaten önemli bir detay, gayet iyi ayarlanmış sadfsd

en sondaki çoşkun bence abartı kaçmış. o olmasa daha cidden çok iyi olurdu.

dizininde, filminde hatta müzik klibininde finalidir kalite puanlamasını veren. bunun sonu o kadar kötü ki eleştrilerin %90'ı falan belki bundan kaynaklı...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...