Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasbro'nun mükemmel yılbaşı reklamı

Chastor

Öne çıkan mesajlar

isini iyi becermis derken? reklam kaldirildi. muhtemelen protesto edilecek. taksiciler odasi vesaire dava acacak. fotomaca rakip olsan cekersin boyle reklam. oyuncak firmasinin satire olsun olmasin bu muhabbetlerle isi ne ahah. iyi dusunulmus olduguna katiliyorum ama bu fikire commit etmek kotu fikir ozellikle ticari acidan.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kara mizahin uygulanabilir olmasi icin beyin gerekiyo abi.

40 kere sizi sikecekler siz de zevk alacaksiniz vurgusu acik acik yapiliyorsa ona mizah degil salaklik deniyo abi.

Esh said:

bir de reklamda senin caresizligine oyle bir atifta bulunuyo ki, cidden kendini victimzed psikolojisine sokuyosun.

hesap gelince itiraz ediyosun, sonra seni darp ediyolar sonra sen polise sikayet edip mekana beton dokturuyosun. fakat seni bunu yapmak yerine ne yapiyosun kazigi yiyip? abi bi gecirdiler ki sorma diyip kendini tasak konusu yaptiriyosun. ya da sineye cekiyosun.

taksici taksimetre acmam dediginde plakasini almayip, peki abi diyerek kuzu kuzu biniyosun. 20 liralik yere 50 verip bozugum yok muamelesi yiyosun. sonra ne federasyona bildiriyosun ne hakkini ariyosun. koyverip geciyosun.

mekana gidince portmantodan geciriyolar eyvallah diyosun, adami fis kesmedigi icin vergi dairesine sikayet edebiliyosun. hadi onu gectim zorunlu fahis fiyatlamadan dolayi tuketici haklarina da sikayet edebiliyosun. fakat yapiyo musun bunu? hayir. cunke gece kayacagin kiz daha onemli. 50 lira mantoya vermissin bi onemi yok.

siz bunlari yapmis olsaniz zaten toplum olarak tecavuzun bi nebze onune gecmis olacagiz.

salaklık niye deniyor? reklam da senin 2. mesajda anlattıklarını düşünmeye sevk ediyor bir nebze.

hakkaten ya dedirtecek türden bi reklam. insanları da toplu olarak bu gibi şeylere ses çıkartmaya teşvik ederse, ne mutlu o reklamı çekene.

sen neyine karşı çıkıyosun anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

harika. türkiye gerçekleri. ha ben zaten 12 senedir falan hep evde kutluyorum. hatta 2 kere de kutlamadım bile. dünyanın en saçma özel günü anasını satiim. dünyadaki istisnasız her bireyin kutladığı özel gün mü olur?
ayrıca thumbnail'dakini bi an yılmaz erdoğan sanan bi ben mi varım la? :D
Sosyal ağlarda paylaş

Komodo said:

toggie said:

gercegin ne oldugu onemli degil. tayyip cıkıp ulkenin fıtratında tecavuz, bomba, benzine zam var dese yıkarsınız ortalıgı hasbro diyince hosunuza gitmis. halbu ki ikisi de dogruları soyluyor di mi?

bunları düzeltmek tayibin sorunu, hasbronun değil.

sadece tayyib'in değil, senin benim de sorunumuz. hasbro'nun da sorunu olmalı. dunya uzerinde tecavuze ugramaktan zevk alan birileri varsa, onların sorunu olmayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

tecavuze ugramaktan hoslanan en az 60 milyon insan var bu ulkede, benzin istasyonunu girdimi misal su reklamdakinden cok daha real bir tecavuz var phallic imaj dahil

varmi sesini cikaran? pasa pasa her gun pompada zevk almaya bakiyor koca ulke, bi kiside demiyor dostum petrol kaynaklarinin gobeginde, erneji hattinda olan bir ulkede dunyanin en pahalli benzini nasil satiliyor diye. hayatin gercegi oalrak kabul edip devam ediyoruz

bir oyuncak firmasina ekonomik olarak nasil opuldugumuzu gozumuze sokma gorevi dusmemeliydi :D

neyse sahanli, safak sezerli reklamlari seven bir millet tabiki rahatsiz olucak bu reklamdan

komikli banka reklami konsepti bize has birsey zaten, zaten dunyaya ve turkiye geneline bakinca tuketiciden en cok sikayet alan sektorler belli

bankacilik
telekominikasyon

bizde ikiside tecavuz kacinilmaz zevk almaya bakican havasinda her gun televizyonda takdim edilirken hasbrodan rahatsiz olmak komik yani, tv de oynayan reklam olsa anlicam :D
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

k1nJo said:

sorun değil zaten, sorumluluk. düzeltmeyle sorumlu olan biz değiliz ya da hasbro değil, tayyip.

sorumlusun, sorumluyuz.
yanlis kelime kullanmisim.

devlet tecavüzcüyü serbest bırakıyor, kafasına esen bomba patlatıyor; bunları vatandaş olarak engellemeyi nasıl düşünüyorsun?

yapabileceğin şeyler belli. oy atarsın, eylem yaparsın bi işe yaramaz sonra da en fazla kendini korumaya çalışırsın.

bizim sorumluluğumuz olsa olsa iyi vatandaş olmaktan ibaret. o saydığın sorunları düzeltmek değil.
hasbro ile tayyipi aynı kefeye nasıl koyabiliyorsun yani, hayretler içerisindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...