Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

45 yıllık firma olması bir şeyi ifade etmiyor

http://www.simplysafedividends.com/wp-content/uploads/2016/04/Intel-Dividend-Share.jpg

etobitmiş.

son 11 yıldır dragın dibindeler. insan öyle düşününce "45 yıllık firma nasıl 10 yıldır bu kadar pazar payı kaybetmiş" diyor ama işler öyle yürümüyor belli ki.

bir konsol anlaşmasını kaybetmesi yeterli olur. 10 yıldır olmayan var oluşlarının tek taşıyıcısı konsollar zaten.

apple yeni macbooklarda zen apulara geçiş yaparsa işler değişir
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası amd apple için baya kârlı bir yatırım oldu zira nvidia dönemlerinde hem gpular aşırı masraflıydı hem de failure oranlarının çokluğu ve zorunlu değiştirme programları apple'a bıkkınlık veren bir durum oldu. amd gpular hem apple için ucuz hem de aynı performansı veriyorlar, üstelik failure oranı çok düşük kaldı. apple hem donanımda daha ucuza giderken hem fiyatları zamladı, hem de batarya ve performanstan ödün vermedi. bence gayet kârlı. amd cpu olayında da verimli olmayı başarabilirse zen'in mobil sürümleriyle, bunun gerçekleşmemesi için bir sebep yok sanki. pro 13'lere apu, 15'lere cpu + discrete devam ederler, temiz olur gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

https://youtu.be/PoEcgfbhwTs

Yeni çıkmış fırından. Rot, 7700k için bir fiyat telaffuz ederse her şey daha güzel olacak. Z270 3800mhz anakartı da ben uygun fiyata almıştım şimdi bakıyorum x370 3200mhz anakart almak bana 150-200 lira zarar yazıyor. Şuan için 2020de AM4 ölene kadar 7700k epey bir oyunda önde olacak gibi. Zen olgunlaşırsa geçiş mantıklı. Benim gibi oyun bilgisayarı kurgulayan biri için ibre %51 7700k'dan yana şuanlık. AMD bazı sorunları çözebilecek mi bakalım. SMT problemini bile çözmesi hiç kolay değil diyenler var.

Not: 3000 mhz ddr4 ram var bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Benchmarklar baydı artık, kullanıcı yorumlarına dönme vakti. Oyun oynarken dahi arkada gene bi Spotify, Discord, Chrome bişi çalışacak. 4c/8t aktif kullanan oyunda bu olay 7700k için hissedilebilir FPS düşüşüne neden olacak. Şu an BF1 tarzı bir oyunda i5 kullananlar bunu birebir yaşıyor zaten. Ya stutter oluyor ya da hissedilebilir FPS düşüşü.

Hani ölçüyorum biçiyorum, sırf gaming için bile kullanacak olsan ve bütçenin ucu çok açık da olmasa 1700 alıp 3.9'da kullanırsın stock cooler altında 7700k'ya para vereceğine.

7700k'nın performansı zaten maksimum şu an, daha da artmayacak, çıkabileceği hızlar belli. Ryzen için oyunların optimizasyonu daha yeni başladı ki oyunlar giderek işlemcileri daha efektif şekilde kullanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

by ryzen 3 ve 5'in single core performansı ve clock speedleri daha iyi olacak felan diyollardı. onlar beklenir mi ki.
anakart ne alıyoruz bu arada?

Joker gigabyte kullanmisti ve bunun jokerin sonuclarinda etkili oldugunu falan soyluyorlar. Asustan bir halt olmadi bu releasede onu gorduk, suan asusa gommenin manasi yok gibi. Belki asrock?
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

sabonis said:

by ryzen 3 ve 5'in single core performansı ve clock speedleri daha iyi olacak felan diyollardı. onlar beklenir mi ki.
anakart ne alıyoruz bu arada?

Joker gigabyte kullanmisti ve bunun jokerin sonuclarinda etkili oldugunu falan soyluyorlar. Asustan bir halt olmadi bu releasede onu gorduk, suan asusa gommenin manasi yok gibi. Belki asrock?

asrock da zaten asusla aynı, bi alt fiyat kademesi değil mi? yani asus problemli ise, asrockta da problem olmasın?

ama benim 5 senelik anakartım asrock, 60 dolara mı ne almıştım zamanında, hiçbir yamuğunu görmedim. bi de zaten OC kasmayacaksam pahalı anakart almanın ne avantajı var biri bilgilendirebilir mi? ne elde ediyorum mesela daha iyi onboard ses kartı vardır muhtemelen, başka ne var?
Sosyal ağlarda paylaş

Bilemiyom valla zamanında da ilk 6 çekirdekliyi mi ne çıkartmışlardı sonra bu fx blabla yı çıkarttılar. Arka sayfadaki resimlerde gene geride görünüyor. Maya c4d kullanmadığım için o kadar çekirdekle napacam bilemedim.

Daha optimizasyon lazım. Bu testlere bakıp alınmaz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Olm Amazonda

1700x 399$
1800x 499$
6700K 308$
7700K 348$

Hani ucuzdu lan

Abi 1800x veya 1700xin zaten pek anlami yok server icin falan almiyorsan sanirim. 1700 neredeyse ayni seviyelere cikiyor oc ile, arti fiyati 329 dolar sanirim. Haliyle 7700kdan ucuz.

Ama asil fiyat farki 1800x ile intelin 8 cekirdeklileri arasinda. Eger OC olayinda da biraz ilerleme saglanirsa 6 cekirdeklilerde falan, 6 core 1600x 7700knin rakibi olacak zaten. O da 259 dolardan satilacakti sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanirim asmis mobolara gerek yok, zaten oc icin cok bir mesafe yok. 1700x kasma ama bence, 1700x ve 1800xin bizim gibi kullaniciya pek bir anlami yok gibi duruyor. 1700 de biraz abarti ama iste fiyati iyi, is yapiyor oyunlarda da, diger alanlarda canavar gibi zaten. 1700 yurumek lazim bence 6 core beklenmeyecekse.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Benchmarklar baydı artık, kullanıcı yorumlarına dönme vakti. Oyun oynarken dahi arkada gene bi Spotify, Discord, Chrome bişi çalışacak. 4c/8t aktif kullanan oyunda bu olay 7700k için hissedilebilir FPS düşüşüne neden olacak. Şu an BF1 tarzı bir oyunda i5 kullananlar bunu birebir yaşıyor zaten. Ya stutter oluyor ya da hissedilebilir FPS düşüşü.

aynen şu işte,ben şunu yaşamimde gidip 150 fps almasamda olur gta5 de,bide olduki yeni ryzenlar çıktı daha doşaklı bi şekilde,satar upgrade edersin,aradaki performans farkına değerse tabi.Dolarda artacağı için çokta zarara girilceğini sanmıyorum lul
Sosyal ağlarda paylaş

http://puu.sh/uxEqH/ce70645aef.png

CPU bottleneck denince BF1 multi hemen girmiş ihaleye ki burada sadece multi benchlenmiş, multi takılırken arka planda çalışan proramlar da eklenince işlemcilerin multithread performansına doğru orantılı olarak aradaki farklar açılacaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=ylvdSnEbL50&feature=youtu.be
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...