Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon.de Ücretsiz Kargo

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Holy said:

Benim de 26 Kasım'da US'ten verdiğim sipariş hala takipte US'te gözüküyor, son işlem 30 Kasım.

Refund ettiler bağlanınca da refund işime gelmiyor. 160 liraya fifa 17 ve mortal kombat almıştım PS4'e, aynı paraya ikisini bulmak neredeyse imkansız.

NERDE LAN KARGOM NE YAPTINIZ :(

benim 3 siparişim vardı 2'si döndü. holiday season diye karambolde bi sürü şey kayboluyor mu nedir anlamadım. hiç böle bişi yaşamadım amazon'da daha önce.
Sosyal ağlarda paylaş

75 euro degil miydi gumruk vergisiz alım limiti?

https://www.amazon.de/gp/product/B00UTDU1O8/ref=ox_sc_mini_detail?ie=UTF8&psc=1&smid=A3W1YAJZVE78ZY

u ekledim vergi cıkartmadı amazon. Kafam karıstı. Eger amazon vergi eklemeyince sonradan vergi cıkması durumu yoksa bunu alıcam. Varsa

https://www.amazon.de/gp/product/B01HNXGLFO/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3W1YAJZVE78ZY

bunu alcam.

Var mıdır daha once boyle bir durum yasayan?
Sosyal ağlarda paylaş

Ozaman cok giriyor ya 270 vs 355 oluyor. Tadımı kacırıyor =((.

Bir de soyle bir sey yok muydu: Amazon.de aldıklarımıza alman VAT'ı dahil fiyat veriliyor ama biz EU dısında oldugumuz icin once o VAT'ı dusup sonra varsa bizim gumruk vergisi eklenmiyor muydu? O yuzden 50-75 euro arası seyleri almak uber karlıydı diye okudugumu hatırlıyorum.

Yoksa bunu da amazon kendi sattıgı urunlere uyguluyor digerleriyle gorusmek mi gerekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

amazon un direk satici oldugu urunlerde oyle.

ama burada fulfill olayi var ve bazi firmalar turkiyenin tax sinirini yanlis biliyolar sanirim.

ben kulaklik aldim japonya uzerinden, amazon vergi cikarmadi, sonra buraya geldi vergisini odeyip aldim. ama vergi cikacagini bildigim icin de yuzsuzce gidip bu kadar vergi cikti odeyin lan demedim.

ama diyebilirdim.

dese miydim lan
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Amazon.de'nin chat i yokmus ya da ben bulamadım. Simdi telefonla arayıp almanca konusmaya calısmaya ve becerememeye de usendim. Adamlara bir mail attım, amazon fulfilled urunde simdi boyle boyle olursa fazla odediklerimi iade ediyonuz mu diye. Yazarım buraya da cevap verirlerse.

amazon.de'de dil seçeneğini türkçe yapınca Türkçe konuşuluyor telefonda.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

ginaly said:

Philips hue muhabbeti burada dönmüstü galiba, bu gece hepsiburadada indirimli 519 liraya v2 baslangic seti var, 3 ampul ve bridge. Iyi fiyat, fyi.

v1-v2-v3 farkı nedir bilen:?

bridge: v2'de ilaveten apple home kit ve siri desteği var. bir kaç ufak ayrıntı daha vardı galiba.
ampul: ampulde v2'ler bazı renklerde daha parlak. v1'in yeşili çok soluk deniyordu, v2de daha iyiymiş falan.

v3 diye de bişi yok la galiba henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Merak ettim turkceyi secip arattırdım amazona kendimi. Bir turk abi actı. Derdimi tam anladı mı bilmiyorum cunku evet evet geri oder dedi. Ustune amazondan mail geldi adamın soylediginin tersini soyledi. O yuzden telefona cok guvenmemek lazım alamancı abi iyiydi de anlasmak biraz zor olabiliyor.

said:
...
Thank you for contacting us.

I have received your mail and will be more than glad to assist you further in this matter.

I have immediately checked item which you are interested in and I could see that item which you are interested in is sold by marketplace seller
"Songmics" and fulfilled by Amazon.

All prices which you can see on our website are with German VAT and when you are buying product which is sold and fulfilled by Amazon, and your delivery address is outside EU, VAT will be automatically removed.

When you are buying product which is sold and fulfilled by marketplace seller or only sold by seller and fulfilled by Amazon, VAT will not be removed from your order.

In that situation, Amazon.de can not issue refund for VAT, you would need to contact marketplace seller regarding that refund.

The customs of Turkey will collect a fee for your order. This fee includes import taxes, customs duties and other fees.

...

TL,DR amazon kendisi satmıyorsa ugrasmıyormus.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Aynen öyle.

Satıcı amazon değilse vergi sonradan geliyor kapına zarfla, ödeyip alıyorsun.

aynen böyle ptt ayağıma getirdi. gözlük almıştım. paşa paşa 135 tl daha ödedim. nette biraz araştırdım gene ucuz atlatmışım 300 400 civarı ödeyenler varmış.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

https://www.amazon.de/Philips-Starter-inklusive-Generation-app-gesteuert/dp/B01LZ8QYPI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482317270&sr=8-1&keywords=hue+starter+kit
v3

varmış la hakkaten

said:
Philips recently updated its Hue White and Color Ambiance bulb and introduced it as the 3rd-generation bulb. There’s not much difference as far as the brightness and functionality is concerned, but there is a big difference in the colors that the new bulb produces over the previous-gen bulbs.

The 3rd-gen bulb now produces much better greens, cyans, and blues. Previously, a green on a 1st- or 2nd-gen bulb would show up as a dull yellow, cyan would look white-ish, and blues would look more like a purple.

However, the 3rd-gen bulb is a lot similar to the 2nd-gen LightStrip Plus, where you get much better color production from certain parts of the spectrum. Other than that, though, there’s really no other differences compared to the 2nd-gen bulbs. There’s also no new 3rd-gen Hue Bridge, nor were any other Hue bulbs updated alongside the 3rd-gen color bulb.

At the end of the day, the 2nd and 3rd generations are upgrades–but it almost definitely isn’t worth replacing all the bulbs you already have. And if you don’t care about HomeKit, you can save a few bucks by buying the first generation’s starter kit.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi böyle bir hizmet yok ya. Adamlara beni hemen ara dedim sitelerinden. tıkladığım an telefonum çaldı. Üstüne hiç sırada beklemeden biri çıktı karşıma. Çatır çatır kontrolünü yaptı sorumun ve anında cevap.

Şu hizmet daha düşük müşteri sayısında bile yapılmıyor TR'de. Ayrıca karşıma çıkan kadın da Turk olmasına rağmen karşıdakini salak yerine koymayan ve kibarca konuşan biriydi.

Biz nelerle uğraşıyoruz ya TR'de.

AMAZON CANSIN.
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim boş anıma geldi gittim corsair kasa aldım 150 eur a. benim kart sıkıntı çıkartıyor diye sanal kart ile yaptım fakat amazonun sipariş anında para çekmeme gibi saçma bir özelliği var. galiba bazı kontrolleri yapıp sonra parayı çekiyorlar. şimdi işlemi eur olarak yaptım ama sanal karttan eur geçiyor mu onu bilmiyorum. eur to try amazon 4 liradan yapıyor neredeyse. bu siparişin oluşma ihtimali baya düşük sanki asdasd. aktarılan limit 1 saatlikti çünkü adam 1 saat sonra denese sanal kartta 1 kuruş görünmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben artık donumu bile amazon'dan almayı düşünüyorum.

İnanılmaz bir müşteri hizmetleri var adamların ve en ufak sorunu en iyi şekilde çözmeye uğraşıyorlar.

Son 6 siparişimin falan 4'ünde de sorun yaşadım (Kargo kayboldu, farklı renk ürün geldi, gelen ürün bozuk çıktı vs.) başıma gelebilecek her türlü şey geldi nerdeyse ama adamlar o kadar müşteri avantajına yönelik çözümler üretiyorlar ki, resmen başka bir yerden ürün almayı düşünemiyorum artık.

Elektronik alıyordum önceden sadece, son 2 aydır falan giyimde de amazon indirimlerini kovalamaya başladım. TR'de stok tutsalar market alışverişini bile amazondan yaparım.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

ginaly said:

Philips hue muhabbeti burada dönmüstü galiba, bu gece hepsiburadada indirimli 519 liraya v2 baslangic seti var, 3 ampul ve bridge. Iyi fiyat, fyi.

30 lriaya elektrikçiden beş metre led şerit + 50 liraya da trafo alırsın, 80 liraya bitti. ona 520 veren finansal analist net salaktır.

Dedi radyolu lambaya 150 yoro veren goldbörın.

Birincisi olay led şerit değil lamba. Yani abajurdan böyle bi ışık geliyo fotolarına bak görürsün. Led serit zaten ucuz, var amazonda da lamba olayı farklı.

Amele mühendisler anlamaz tabi adam yaman playboy, eski zamanlarını anlatmış gençler ekmek yesin demiş, mühendisler hemen gelmiş abi aküye vericen ledi aynısı 100 lira diye. Ha ben bunu uyanma ışığında söylemiştim ama onun piyasası yok zaten, hatun yanında uyanıyorsa isterse osram ampule uyansın farkmaz. Olm az ders alın, ilim irfan öğrenin adamdan ;p

Sen de anca Lego koleksiyonunu göster...
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

75 euro degil miydi gumruk vergisiz alım limiti?

https://www.amazon.de/gp/product/B00UTDU1O8/ref=ox_sc_mini_detail?ie=UTF8&psc=1&smid=A3W1YAJZVE78ZY

u ekledim vergi cıkartmadı amazon. Kafam karıstı. Eger amazon vergi eklemeyince sonradan vergi cıkması durumu yoksa bunu alıcam. Varsa

https://www.amazon.de/gp/product/B01HNXGLFO/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3W1YAJZVE78ZY

bunu alcam.

Var mıdır daha once boyle bir durum yasayan?

ikitane ürün aldım 130 eur civarı,
ikiside gümrükte takılıyor.
ups bi mail atıyor, çıktı alıp imzalayıp scan edip yolluyorsun.
3-5 gün gecikmeli, ekstra hiçbir ücret ödemeden geliyor kapına.

*mucks*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...