Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft version: 55% win rate

tunca

Öne çıkan mesajlar

inan hatırlamıyorum. 8 seçim miydi neydi leg patlayınca ilk kelesethi gördüm, direk decke baktım, oh şimdiye kadar 2 mana kart seçmemişim deyip yapıştırdım. diğerlerine öylesine bi göz gezdirdim kesin öyle mala davara faydası olan legler değillerdi, işe yarar bi leg olsa hatırlardım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya random geliyor bosslar, houndmaster ile 40 denemede falan geçtim heralde.

hagatha için de taktik board temizleye temizleye toki'nin spell damage buffını, greymane'in de hero powerı 1'e düşürüp 2 defa yapabilme olayını açmak. sonra aoe spellerle (blizzard, maelstorm portal) temizleyip board şişiriyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Abi her şeyi yardım alarak yapınca ne zevki var. Kendi stratejimi kendim belirleyip kazanınca mutlu olabilirim ben.

bence grind ya. 30 kere oynayıp düzgün seçimler gelmesini beklemek falan ne biliim.
he senin gibi düşünene de saygım var. sadece yardım istiyorsa öle yapsın diye yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Naga Sea Witch - 5 mana yerine 8 mana (gene vur diyince öldürmüş blizzard)

Spiteful Summoner - 6 mana yerine 7 mana (bence çok hafif hatta etkisiz bir nerf)

Dark Pact - 8hp yerine 4hp heal manası aynı (bu da bence anlamsız, olay 8hp iyileşmek değildi ki, olay kendi minion'ını hiçbir ceza ödemeden öldürebilmekti ki aynen kalmış, aynısını druidler karşıya 2 kart hediye ederek yapabiliyor. Çok bir şey değiştirecek bir nerf değil bence. Ben aynen oynarım cubelock'umu)

Possessed Lackey - 5 mana yerine 6 mana (fena değil ama asıl sorun olan bu kart değil Doomguard kartıydı, bu nerfte pek bir işe yaramaz. Doomguard için battlecry ile charge kazanma fikri çok iyiydi atlamışlar resmen.)

Call to Arms - 4 mana yerine 5 mana (cuk diye oturmuşlar, tek kelime ile muhteşem bir nerf olmuş. Even palalar bu kartı kulanamıyacak artık, üstüne odd palalarda kullanamayacak çünkü onlarda sadece 1 mana minion summonlayabiliyorlar ki hiçbir işe yaramaz bu kartla 3 tane 1 mana çağırmak. Bu kartı sadece odd-even kullanmayan palaların silahı haline getirmişler ve çooook iyi yapmışlar.)

Crystal Core - Artık 5/5 yerine 4/4 minionlarınız olacak. (Gene güzel nerflerden biri, 5/5 ile 4/4 arasında baya ciddi fark var. Ancak ben fanların önerisi olan "5/5 minionlarınız olacak ancak charge ve rush özelliklerini kaydecekler" fikrini çok daha fazla sevmiştim.)
Sosyal ağlarda paylaş

hadi ben de yaziim

Naga Sea Witch - 5 mana yerine 8 mana (gg olmuş kart ama wild oynamadığım için çok da fifi. ayrıca wild oynayanlar memnundur nerften baya.)

Spiteful Summoner - 6 mana yerine 7 mana (basit ve ilk bakışta meh gözüken bir nerf ama etkili olur heralde. Ortalama 7 manaya 4/4 + 8/8 gibi, ki deckine 4'ten fazla spell koyamıyorsun. olur bence... Aggroların druid'e karşı damage vurmak için 1 tur extra vakitleri olması çok önemli. yaklaşık 40 maç falan yaptım spiteful druid ile, çok defalar 5-10 hp'den tauntlar ve malfurion ile maç döndürüyorsunuz, bu 1 tur ekstra yiyeceğiniz damage baya etkiler.)

Dark Pact - 8hp yerine 4hp heal manası aynı (gayet güzel nerf, yine aggro'ya karşı 5 hp civarlarından maç çeviren cube veya control lock için can sıkıntısı. mesela bu nerf ile beraber aggro mage matchup'ı %45'ten %20'ye falan düşer, o derece büyük nerf)

Possessed Lackey - 5 mana yerine 6 mana (Neredeyse oynanmaya değmeyecek seviyeye gelmiş. Evet 1 mana o kadar farkediyor. 7 mana ve 2 kart karşlığında 9 manalık kart koyuyorsunuz oyuna. ve üstelik 1 tur geç gerçekleşmesi de aggro'ya karşı çok büyük sıkıntı. deckle bol maç yapanlar bilecektir yani, kaç kere 6. tur lackey+pact ile maç çevirdiklerini, bunu 1 tur geç yaptığında bazen çok geç kalmış oluyorsun. Ha tabi even paladin nerf'lendi ama even-odd yerine düz eski stil paladin devam edecek bence. Bu iki nerf Lock'ın gücünü baya ciddi aşağı çeker)

Call to Arms - 4 mana yerine 5 mana (Even paladin gg oldu gibi, zira deckteki en güçlü kartını kaybetti. Eski stil düz aggro/midrange karışımı paladin dönecek heralde)

Crystal Core - Artık 5/5 yerine 4/4 minionlarınız olacak. (4/4 çooooooook farkettirir. bi kere artık bi sürü aoe'den ve bi sürü minion'ın atağından ölmeye başlıyorlar veya yeterince yumuşamaya başlıyor minionlar. üstüne, pek çok minion'ı da 5 atak ile aşağı alamayacaklar)

kısacası güzel. bakalım yeni bişeler girecek mi metaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Niye ya, zaten oyunun olayı bu biraz da. Yaptığın destedeki kartları kullanacak kadar hayatta kalacağın destelere karşı oynamak istiyor insanlar.

Odd paladine karşı oynamak neden kötü. Çünkü rakip sadece face giderek oynarken sen hem yeri temizleyip hem ayakta kalmaya çalışıyordun bu da baya baya sinir bozucu bir oyun anlayışıydı.

Şimdi hiç olmassa 4. ya da 5. turda bitmiyor oyun, her seferinde 15. 20. turlara uzuyor. Özellikle OTK deckler neredeyse destenin %75ini çekmeden o komboyu yapamıyor. Bu da karşıda oynayana gerekli hareket imkanını veriyor.

Evet elbette combosunu erken oturtan desteler sinir bozuyor ama odd paladin gibi karşına geldiği her 4 seferin 3 tanesinde elini kolunu bağlamıyor bu durum. Gayet sende kendi destenle yapabileceğin bir çok şeyi yapmış oluyorsun o kombo gelene kadar.

Ben mevcut metadan ciddi zevk alıyorum şu an, kontrol destelerle oyun zevkle oynanıyor, kontrol desteleri daha agresif oynamaya iten, full savunma modunda oynatmayan otk destelerde mevcut. Arada çok sağlam agrolarda geliyor ki agrolarda bu oyunun bir parçası olsun zaten. İnsanları sinirlendiren şey, sadece pure face agroların geldiği ve sen ne yaparsan, destene ne koyarsan koy agrolarla baş edemediğin o iğrenç metaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

kredi kartını açarsan 5 dakikanı alır.

bide aksiyon derken? rng yi kastediyor olabilirler. Açıp twitch izlemeni tavsiye ederim. Rng izlemesi zevkli olabiliyorken, oynaması hoşuna gitmeyebilir.

twitch de eklentiyi açan kanallarda, kartların üzerine gelerek detaylarını okuyabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır RNG kastetmiyorlardır, daha oyun havası var. Gwent böle matematik hesabıyla iskambil kartları arasında bişi gibi geliyor insana.

Ama düzgün deste kurmak için çok güzel para harcaman lazım. Hep diyorum. En az 100'er classic + son 4 expansion almak lazım bence. Bu da baya ciddi bir paraya tekabül ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...