Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dumankaya ikon

roket adam

Öne çıkan mesajlar

ben dumankaya fln benzeri siteleri sevmiyorum

bi kere o güvelik olayına olduğu gibi karşıyım

niye eve gelen her misafirim güvenlik taramasından geçiyor lan , adliye mi bizim evimiz , side bitch'imi , torbacımı , serseri arkadaşımı eve çagırdıgımda düşnücek miyim acaba ne derler güvenlikte diye

ayrıca kafam roket gibi evime gitmeye çalışırken tipim kaymış halimle güvenlikte gerilirim ben

bi tane ev arkadaşı bul , güzel bi semtte güzel bi eve çık işte aga , geçen kadıköy yeldeğirmeninde bi ev ilanı gördüm 1k'ya , yemin ederim evi satıp geri kiraya geçesim geldi çok mutsuz oldum

niye özeniyorsunuz şu sikko günlük kira yuvalarına aidat domalmaya cidden anlamıyom
Sosyal ağlarda paylaş

al işte eleman ev arkadası arıyor faturalar fln herşey dahil 1000 tl

yemişim dumankayayı

semtte erasmuslu hatunundan tut her tür imkan var , bar mar 24 saat açık tekel market park avm vapur marmaray metro herşey yürüme mesafesinde

bekar olupta böyle bi ev yerine dumankaya'da yaşıyan hata yapıyor hata
Sosyal ağlarda paylaş

tamam sen ne peşinde koşyon

marmaray vapur avm çarşı-pazar ?

sokarcana olmayan bir aidat?

doğru düzgün komşuluk-esnaf ilişkileri ?

ne bilim kargo şubesinden tut her tür banka şubesine , kadıköy yeldeğirmeninden bahsediyoruz , herşeye kafadan daha yakın

gece canın bi tost çekse yahut bi bardak çay içim deniz kenarında diye , evden yürüme mesafen 5 dakka kocaman sahile

şehirin böyle imkanlar sunabileceği semtler varken , gidip "site" de oturmak , bana garip geliyor aga

ha evlisindir çoluk çocuk fln vardır , o ayrı,zaten bitmiş hayatın o dakkadan sonra lütfen suburb'larda yaşa şehir merkezini biz gençlere bırak zaten
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

ne bilim kargo şubesinden tut her tür banka şubesine , kadıköy yeldeğirmeninden bahsediyoruz , herşeye kafadan daha yakın

gece canın bi tost çekse yahut bi bardak çay içim deniz kenarında diye , evden yürüme mesafen 5 dakka kocaman sahile

şehirin böyle imkanlar sunabileceği semtler varken , gidip "site" de oturmak , bana garip geliyor aga

ha evlisindir çoluk çocuk fln vardır , o ayrı,zaten bitmiş hayatın o dakkadan sonra lütfen suburb'larda yaşa şehir merkezini biz gençlere bırak zaten

çoluk çocuk var tabi de, bekarken de öyle çekici gelen şeyler değil. yanlışsın demiyorum, zevk renk meselesi işte. ben eski evime bayılıyordum abi, 3 katlı orman içinde en yakın komşu 100m falan ilerisinde. bahçen var 1 dönüm yaldır yaldır mangal yap köpekle oyna falan. sokayım iyi esnafına. günün sonunda o da sadece kendini düşünen bir insan. TC vatandaşı işte.
Sosyal ağlarda paylaş

bahçeli fln orman evi de güzelmiş SİTE OLMASINDA SORUN DEĞİL

ayrıca yeldeğirmeni esnafı iyidir

tekelci şahin abi (gerçi gitti ama yerine bıraktıgı abi'de iyi)

cigaracı korku evleri

muhteşem pidecisiyle ve envai sayıda retrocu dükkanıyla fln

çok özlüyorum semti =(

darbe gecesi kartonla sigara dağıtıyordu şahin abi "alın gençler ne olcagu belli olmaz" diye

aah ah
Sosyal ağlarda paylaş

darbe gecesi ben de yeldeğirmeni'ndeki esnaftan alışveriş yaptım, tarihi binanın oradaki ekmek fırının önünde inanılmaz bir sıra vardı, tüm bakkallardan ayrı ayrı alışveriş yapmıştım dsf. tüm bankamatikler bozuktu millet bank asyadan bile para çekmiş ya da çekmeye çalışmıştı. ana baba günüydü.

bu arada yel değirmeninden ayrılık çeşmeye doğru yürürken en aşağıdaki küçücük simit fırını inanılmaz simit yapar herkese öneriririm. istanbulda yediğim en iyi simit.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Toplu taşıma dışındakiler baya kişisel tercihle fasa fiso arası kalmış. Bankası, kargosu olmayan yer mi kaldı Pendik-Esenyurt arasında. Komşuluk da çok lazım değil herkesin mega ukala olduğu şu dönemde, anneannelerimizin zamanındaymış onlar. ÇAY için yorum bile yapamadım.

Ben can-mal güvenliğime fazla önem veriyorum mesela, ayrıca iki motorum bir arabam var, kapalı otopark istiyorum mutlaka. Evimin soyulduğu veya eve gecenin bir yarısı gelip 5 sokak ötede park yeri bulduğum senaryoları hayatıma sokmamak için siteden başka yerde oturmam. Bunun dışında 35 yıllık borusu patlayan eski mimarili evlerdense daha derli toplu, modern, 10 yaşını geçmemiş evler de daha hoşuma gidiyor, o ayrı.

O yüzden epey yaşam tarzı ve kişisel tercihe giriyor senin tezinin aksine evli bile olmadığım halde.
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda araba dert bikere

hayır çok şartsa abonman alınır otopark'tan , 200-300 tl bişi

ve evet , hele şimdiki gibi havanın çok soğuk olmadığı günlerde

eve gelmişsin işten yemek yemişsin saat 21.00 fln

oturup oyun oynayasın,tv izleyesin yok misal, bi hava alim diye evden çıkmak

boğaz havasını ciğerlere çekmek , canın isterse bir bardak çay içebilmek denize sıfır ve yürüyerek 5 dakikada eve dönebilmek bence arabanın moturun sikin sokun sana istanbulda yaşatamayacağı bir keyif

gerçi patcikteyiz siz dungeon yaparsınz ben çayı içip gelene kadar doğru =)

can-mal güvenliği diyince , la milyon insan kadıköy'de yaşıyor burası detroit değil götümüzü kesmiyolar

sizin güvenlikli siteden dışarı kafayı çıkarttıgınzda olduğu gibi burda bizi gören semtin gençlerini erekte olmuyor , hatunu markete yollasam yolda laf atarlar mı diye düşünmenize gerek olmuyor,dolayısıyla korkmaya gerek yok , hatta daha güvenli olduğu yanları var

esenyurttan pendiğe her semtte kargo var banka var ,ama her semtte bunların hepsi ve daha fazlası yürüme mesafesinde değil

bi bacağını bi motoruna diğerini diğerine koy istersen , ben yeldeğirmenin evden çıksam ,aynı sayıda errant halletsek ikimiz ,banka-market-ptt-kargo ne bilim uydur

ben her türlü daha kolay halleder,eve döner,taşşaklarımı yayarım, sen kargocunun orda park kavgası verirken
Sosyal ağlarda paylaş

35 yıllık apartman'da oturmana gerek yok ,yeldeğirmeni ve moda full yeni yapılmış apartman dolu , hatta moda'da yeraltı otopark yapıyorlar tüm yeni apartmanlara

komşuluk ilişkilerine gelince , valla komşuya bağlı ama benim çok işime yaradı kadıköy'de , valla hayatımı kurtardı birkaç kere komşular adeta

kargom geldi teslim aldılar , tamir için yardım ettiler , taksi çağırdılar , şarj aleti verdiler ,tuz verdiler ,efendime soylelim güzeldi yani

tabi sayısalcı iseniz ve normal insan ilişkileri sizin için imkansıza yakınsa yapacak bişi yok
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne kargoymuş arkadaş. adamın 50 yıllık binada oturma bahanesine bak. kargoya yakın. son 1 senede 2-3 defa kargo verdim onda da ya şirkete ya eve kargocuyu çağırmışımdır elden vermişimdir. emekli teyzeler gibi şubeye mi gidiyonuz anlamıyom ki.

neyse çıktım ben burada eve, 29. kat 1+1. gayet iyi memnunum şu an için iyi bi seçim yapmışım. ama kargocu uzakta biraz. o sıkıntı. errant halletmekte gecikme yaşıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...