Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kitap Kulübü

eldar

Öne çıkan mesajlar

Şimdi bayram tatili diye iletişim kopuk olabilir, o yüzden kitap seçimi işine yavaştan girişelim. Burada esnek olmakta fayda var, belki aklımızda hiç olmayan bir kitap okuyup keyif alacağız.

Katılımcılar: µh, Vingtor, eldar, bajazet, Peregrin, Gizli, cabiria, sipeyskeyk.
İsteyen dahil olabilir hala; dana22, senko falan da yazmış ama onlar katılımcı mı emin olamadım.
@dreagloth fk olursa dediğin nedir?

Daha önce de söyledim kendi adıma çok iddialı olmayan her türlü romana varım, daha önce okumuş olduklarım dahil. James Joyce Ulysses falan demeyin yani. E-kitap bulunabilirliği olayına aşina değilim ama, onu bilenler söylesin. Hatta rahatça kitap olarak temin edebileceğim romanları tercih ederim.

Benim önerilerim Moby Dick - Herman Melville, Fransız Teğmenin Kadını-John Fowles, Beş Şehir-Ahmet Hamdi Tanpınar

Bunlar ilk aklıma gelenler arasında başlangıç olsun diye yazdım. Önerilere son derece açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

bende katılırım

Ebook readera baktım jose saramago kitaplarından biri olabilir. Bi fikrim yok ama nobel almış ve okuyupta harikaydı demeyen yok. ama fazla derin olur gibi vazgeçtim.

Yada babil kitaplığı serisinden biri olabilir
https://www.dostyayinevi.com/TR/belge/1-25/edebiyat---babil-kitapligi.html

Ebookları var
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bayram tatili sona erdiğine göre artık başlayabiliriz diye düşünüyorum.
Herhalde herkesin önerisini beklemek verimli olmayacak, ileride önerisi olanlar paylaşabilir.

İlk tur için José Saramago'nun Körlük (Portekizcesi Ensaio sobre a cegueira) romanını seçiyorum, itirazı olanlar ve katılacaklar yazsın. Önümüzdeki Çarşamba gününe kadar kesinleştireceğiz okunacak kitabı, Cuma'ya kadar da kitap ya da e-kitabı edinmek için süre koyuyorum.

Türkçesi 300 sayfaya yakınmış, dolayısıyla 2 hafta gibi bir süre okumak için makul göründü.

Şimdi katılırım diyenlerden ricam Çarşamba'ya kadar kitaba OK vermeleri, ya da itiraz etmeleri. Yani beklenen; evet bu turda bu kitabı belirlenen sürede okumaya varım diye niyet belirtmeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

ee yalan mı olduk, tembellik etmeyin

E yazdık ya 2 mesaj üstte :), bayram tatiline çıkanlar sebebiyle beklemedeydik. Körlük romanıyla başlıyoruz, katılmak isteyenlerin haberi olsun diye Çarşamba'ya kadar bekliyoruz.
Kitap teminiyle beraber Cuma başlıyoruz. Yani bu Cuma başlıyoruz, 2 haftada okuyacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...