Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlk Çevirim Yayımlandı

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

ben kötü bi diploma çevirsi için çince 350 lira vermiştim 150si noter onayı için, arkalı önlü tek sayfa

eng-to-tr için 20
çin-to-tr için 100

gibi bi hesap yapabilirsiniz
bildiğim kadarıyla sayfa bazlı calısıolar firmaya calıstıgını varsayarsak aylık maası + prim olabilir
yanlısmıyım?

tebrix btw
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler arkadaşlar :)

Amma meraklıymışsınız yahu. Tek işim bu değil, kitap başına sözleşmeyle çalışıyorum, kadrolu değilim. Sayfa hesabını A4 sayfasından yapıyorlar, dolayısıyla kitabın sayfa sayısı yanıltmasın. Çocuk kitabı, eşşek kadar puntoyla dolduruyorlar :D

Ama daha fazla bir şey söylemem etik olmaz. Prudent gibi zengin değiliz öyle diyeyim. :p Ha full time yapsam ayda 3500 falan kazanırım muhtemelen, kitap çevirisinde çok para yok öyle. Yani günde 9 saat çalışıp haftada 1 gün tatil yapsam ayda 6k maks olur. Tabii her ay en az 2 kitap vermeleri lazım onun için de. Çevrilecek kitap yoksa şansına küseceksin :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
baskı adedi*etiketfiyatı*%5 veya %7

18 ay içinde şikişnci baskısı gelirse sonraki her baskı için yaklaşık baskıadedi*etiketfiyatı*%5

buradan hesaplayın işte

kurgu roman çevirmek eğlenceli ama zor iş valla takdir ettim ben de çeviri işi arıyorum da piyasa kötü büyük yayın evleri de daha tecrübeli kişilerle çalışmak istiyor eheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...