Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Luke Cage (2016) - Netflix

Aluriel

Öne çıkan mesajlar

fikirler

Şimdi baştan şöyle bakmak lazım dizi netflix dizisi. Netflixden ne çıkarsa çıksın vasatın üzerinde zaten. Tüm görüşlerimi bunun doğrultusunda söylüyorum.

- Dizi Luke Cage dizisinden çok Harlem hayatı , özgür zenciler, zencilere yapılan haksızlık, eski özgürlük kahramanları v.s üzerine araya Luke Cage'i serpiştirmişler. Başta bu konulardan bahsetmesi çok sıkıntı yaratmıyordu zaten Harlem'de geçen bir diziden de beklenecek konular bunlar. Ama her bölümün 4/1 i nasıl özgürlük savaşı verildiği zenciler şöyle zenciler böyle şeklinde devam edince bir yerden sonra bayağı bir tat vermeye başladı. Dizi de M.L King'in ünlü "I have a dream" konuşması benzeri nutukları her bölüm bir karakter attı en az. İlk eleştirim buna.

- Night Nurse karakterini çizgi romanları okumadığımdan dolayı detaylı bilmiyorum. Ama her Marvel/Netflix dizisinde ortaya çıkıp ana kahramanla ilişkiye girmesi gerçekten saçma bir hal aldı. Night Nurse Jessica Jones'la da sevişseydi güzel bir aşk üçgenimiz olabilirdi. Ayrıca profesörün hayatını vererek bulduğu çalışmayı google'dan araştırarak anladı kendisini gerçekten tebrik ediyorum. Hell's Kitchen University sağlammış.

- Stryker karakterinin hareketlerinin sebebini net açıklamadılar. Tamam kıskançlık ve hor görme var anladık. Islah evi ve hapishane o da tamam. Ama normal bir insanın babası tarafından hor görüldü diye delirip kafasını dinle bozup nereden bulduysa alien tech cihazlarla üvey kardeşini avlama hikayesini açıksa ben pek yemedim.

- Gelelim finale, heralde Netflix'in bu dizilerde beceremediği tek kısım final bölümü. Sanki 12 bölümü planlamışlar 12. bölüme sığmadı diye 13 bölüm çekelim deyip dakikayı doldurmaya çalışıyorlar hissiyatı veriyor.
Tüm dizi boyunca Luke Cage'in ölümsüz olmadığını zayıflıklarını olduğunu vurguladılar. 2 tane Stryker kurşunu yemesi sonucu 3 bölüm acı çekmesini izledik. Peki bu Stryker niye elinde yüzlerce kurşuna sahipken, Luke Cage'i delikli tahtaya çevirmek yerine hayatımda gördüğüm çirkin kostümle yumruk yiyerek ölmeyeceğini bildiği bir adama saldırdı? Hayır birde işin komiği sahnenin hiçbir ciddiyeti de yok. Arkada Harlem ahalisi tezahürat yapıyor bunlarda yumruklaşıyorlar. Tam bir Street Fighter sahnesi. Arkaya Guile Theme koy hakkaten sırıtmaz. Hayır birde kabak gibi kostümün arkasındaki kutudan güç aldığı belli . Ama sahne uzasın diye Luke'un geçmişteki boksör günlerini görüyoruz ki karşıdakini indirmesi için önce dayak yemesi gerektiğini anlayalım. Finali hiç tatmin edici bulmadım açıkcası.

Bunları es geçersek dizinin verdiği Harlem havası, müzikler, Mahershala Ali nin Cottonmouth olarak oyunculuğu gibi güzel tarafları da var. Ama dediğim gibi konu Netflix olunca beklenti yüksek. Zaten bunlar bekleniyor.

Puanım:10/7

Bonus

Sosyal ağlarda paylaş

villian

villian backgroundlarını artık çok güzel işliyorlar ya. fisk de böyleydi daredevilda. baya hoşuma gidiyor. adamın müziğe olan tutkusu, müzik çevresinde yaşanan kırılım, o müziğe olan sürekli özlem ve could, would have beenler falan. villian ı çok daha gerçekci karakterler haline getiriyor.

abimizde çok iyi oynamış yalnız, o gülüş falan çok fevkalade
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTgxOTEzMjYyOV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTM5MTcxMDI@._V1_SX1777_CR0,0,1777,999_AL_.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

villian

villian backgroundlarını artık çok güzel işliyorlar ya. fisk de böyleydi daredevilda. baya hoşuma gidiyor. adamın müziğe olan tutkusu, müzik çevresinde yaşanan kırılım, o müziğe olan sürekli özlem ve could, would have beenler falan. villian ı çok daha gerçekci karakterler haline getiriyor.

Cotton kadar iyi işlememişlerdi diğerlerini. İkinci sezona bırakmışlar sanırım. Cotton Reis'ide erken öldürdüler zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

villian

abimizde çok iyi oynamış yalnız, o gülüş falan çok fevkalade
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTgxOTEzMjYyOV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTM5MTcxMDI@._V1_SX1777_CR0,0,1777,999_AL_.jpg

DD spo

DD seyretmedim de daha

fisk örüncek adamın villianı değil mi ya, dd ye başka villain mı bulamamışlar ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...