Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wonder Woman (2017)

Harvey

Öne çıkan mesajlar

Hep öyle değildi ya, 2000'lerin başında Spider-Man patladı, 50 tane farklı film çekildi. Tabii ki "yeni" olmasının verdiği bir heyecan vardı ama farklılık da vardı. O elenme süreci bittikten sonra tam bir Amerikan stili seri üretime döndüler. "Bu film de franchise olacak ve diğer franchise'a bağlayacağız ve filmlerin hepsini aynı formülle çekeceğiz" diye çekiyorlar resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamlar ne yapsak millet beğeniyor diye ilkokul çocuğu kalitesinde senaryo yazmaya başladı ve şu filmde bile görüldüğü üzere of çok iyiydi, harikaydı beğenmeyen kadın düşmanı kekodur yazan insanlar var. kasmaları için bir sebep yok gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadarının olmaması lazım ya. Film kötü demiyorum. Diğer franchise'lardan bağımsız izlesen belki beğenirsin bile, bir sürü para harcanmış, setidir, dekorudur, VFX'idir.

Bu kötü film yapmaktan ziyade, seyirciyi aptal yerine koymak.

Yarım saat hometown göster, biraz backstory ver, ikinci yarım saat tarafları tanıt (Amerika iyi, gerisi kötü), üçüncü yarım saati heyecansız ve tehlikesiz aksiyonla geçir, son yarım saatte de kötü adamı dövdür, ölecek karakter varsa onlar ölsün, oldu sana süper kahraman filmi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilimselimin ve akılcılığın bayrak taşıyanların olduğu, yer konuda ben akılcıyım hayır en çok ben bilimselim diye tartışmaların çıktığı bu forumda, ahalinin kıyaslama yaparken daha akılcı olmasını bekliyor insan. Taktir edersiniz ki, iki şeyi kıyaslarken benzer nitelikte olmaları aranan bir özellik olmalı ve yine taktir edersiniz ki iki filmi kıyaslarken film olması onları şursuzca kıyas yapmamıza yol açmaz.

Bakıyoruz, ww yi kendi içinde değerlendirdiğimiz zaman, tesadüfen izlemden önce 3 cilt çizgi romanını okumuş biri olarak çok büyük bir sorun ile karşılaşmadım. Dekor kostüm ve efektler vb. Olarak da oldukça yeterli bir yapım. Ve kıyas yapacağımız yere gelirsek diğer kahraman filmlerinden her bakımdan aşağı kalır yanı yok.

Yani ww bu beyler! Ne olacaktı? Hamlet mi, devrimsel festival filmi mi? Veya onuncu ve beşincisi çekilen Batman X-Men Spiderman mi? Bu yüzden kendi tarzı içinde başarılı buluyorum

Geriye konun işlenme biçimi ve kahramanı beğenmeyenler kalıyor.... onun içinde conan falan seyredin
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Yani ww bu beyler! Ne olacaktı? Hamlet mi, devrimsel festival filmi mi? Veya onuncu ve beşincisi çekilen Batman X-Men Spiderman mi? Bu yüzden kendi tarzı içinde başarılı buluyorum

hamlet yapma da, cok daha degisik kaliplarda yapabilirsin, en saglam ornegi watchmen'dir sanirim.

her superkahraman rengi boyle pastel renklerle salt iyiligin salt kotulugu yendigi film olmak zorunda mi
hadi yine oyle olsun, superkahramanligin ozunde bu var diyelim, bu kadar cig mi verilmek zorunda. Az bi yorum kat, degisik birsey dene.

50 filmde de ayni orgulerin ayni sekilde gitmesi can sikiyor. Serdar Ortac sarkilari tadinda son yillarda bu filmler hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

Ya o değil de bu süper kahraman filmleri ne çirkin ve heyecansız bir kalıba oturdu ya.

kusasim geliyor artik super kahraman filmi gorunce. bakalim daha ne sacmaliklar kitleyecekler. en son su civil wardaki jaguar gencle gulmustum.

filmi cekilmeyen ya da yeterince somurulmeyen ne sacmalik kaldi bu arada birisi yazabilir mi ona gore hazirlikli olalim.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim mi gözüme battı bilmiyorum ama Wonder Woman neredeyse her şeye durmadan "alleamyearabbim" dermişcesine kafasını azcık yana yatırarak mı tepki veriyordu sanki. Batman vs. Superman'de de Doomsday'i bloklayınca böyle bir şey yapmıştı sanki, ama "yemez goçum" dermişcesine yapmıştı. Bu filmde de ne zaman bir şeyi beğenmese kafayı yatırıveriyordu sanki. İkonik bir hareketi filan mı bu Wonder Woman'ın acaba ben mi bilmiyorum?

Bu arada Gal Gadot güzel, film baya kötü.

Keşke DC'den daha çok animated çıksa, onlar daha güzel oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...