Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mmo oyun yok v12345

Mosquito

Öne çıkan mesajlar

6 yıl sonra wow'a geri döndükten sonra insan wow'dan başka oynamaya değer hiç bir şey olmadığını anlıyor bir kez daha. archeage ve black desert da patladıktan sonra bekleyecek bir şey de kalmamıştı zaten. şu an çoğu oyunu üst üste koysan wow'un sunduğu içeriğin çeyreği etmiyor maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

ben mmo sorununu çözdüm artık.

pve zaten mmo oyunlarda ez olmuş. herkez loot alıp çıkma derdinde (wildstar gibi oyunlar varda.. millet kolaya çok alıştı artık olmaz o iş)

kafa göz kırmak için: Arpg takılıyorum
pvp hevesim içinde : Moba oynuyorum.

mmo aramaktan kurtuldum artık :P, zorlayıp moba öğrenince mmo aramıyor insan artık.. Bir anda o kadar hero, eşya, build vs.. derken korkutucu oluyorda.. bir süre sonra zevkli olmaya başlıyor.

ben bu mmorpg arayanlarda "ZOR OLSUN ÇOK ZOR OLSUN EN ÇOK BEN ZORLANMALIYIM" sevasını anlamıyorum bi türlü.

evet öyle bi derdin varsa moba oynamak daha mantıklı. öte yandan mmorpg (RPG diyorum bak RPG) dediğimiz şeyin nightmarecore oyun olmaktan öte şeylere ihtiyacı var artık...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
World of Warcraft was so influential, it effectively killed the potential for an entire genre. Its financial success warped expectations and buried just about everything that followed in its wake. Before World of Warcraft, MMORPGs were unique and messy, but now they’re all dying to fall in line and march to Warcraft’s drum.

http://www.pcgamer.com/best-pc-games-1/

hepsi wow yüzünden
Sosyal ağlarda paylaş

mmorpg'ler ölüyor değil. öldü bile zaten.
şu an piyasa 12 yaş fantazisine göre tasarlanmış çin/kore mmorpg'leriyle kaynıyor.
wow ve guild wars 2 dışında western mmorpg kalmadı.
age of conan, warhammer online, swtor, hellgate london, secret worlds, değişik bişiler yapmayı denediler ama tutturamadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

mmo piyasasi cok canli degil ama sikko diye oynamadiginiz oyunlari bile yiginla oynayan adam var. sirketler kesi sayilari genellikle paylasmadigi icin istatistik koymak zor ama her oyunda dolu server var dolayisiyla mmo deneyimini yasayabilirsin. diger genre'lere ve kendi gecmisine gore devamli azalan bir populerligi var onu inkar etmiyorum zaten ancak suan runscapeden uo'ya gw2 den elder scrollsa ne istersen rahat rahat oynarsin yani
Sosyal ağlarda paylaş

mobalar mmorpg'leri öldürdü bence. ama stüdyolar da senelerce wow killer yapıyoruz diyip beceremediler, insanlar rezalet releaselerden, content vasatlığından mmorpglerden soğundu artık.

wow killer yapmaya çalışıp, ucundan beceren bi ffxiv:arr var işte. P2P sağlıklı bi subscriber base yakalayan. gerisi komple hüsran oldu.

hatta koreliler bile mmorpg yapmıyor artık. genellikle mobile uyumlu mmoh&s ya da direk moba falan yapmaya başladılar. kickstarter mmorpgleri dışında kalmadı artık, görünürde 1-2 yıla çıkacak diyebileceğimiz mmo.
Sosyal ağlarda paylaş

"mmorpg yapıyorum" diye giriştiğin işler, end game'i dota olan bir sistemde o end game'e ulaşmak için 1000 saat karakter kasmak olunca, haliyle dota tarzı oyunlara yenilmesi normal.

wow-killer yapıcam diye bu batağa saplanmak yerine adam gibi sistemler kullansalar dota'ya teslim olmazlardı bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Wow ne ya millet hala wow oynuyor komik. MMORPG yapımcıları ciddi anlamda salak oldukları için oyun yok geliyor. Abi devir artık Sneaky ultra mobil tektekçi oyunlar devri. MMorpgleri biraz moba kitlerini takip ederek yapmalılar. Albion online bir nevi öyle. Sürekli bi sprint halindesin tamam 4 spellin var ama ciddi rotasyon gerektiriyor.

Abi Loldeki Vayne gibi bi skill kit var hiçbir mmorpg de böyle bir şey yok. LEblanc zed gibi hero kitleri var azıcık onları örnek alarak skiller yap. Hala yok adamın üstüne koşma hammer ile alan stun vurma. Yok Whirlwind yapma ya bırakın bunları artık bunlar yapıldı doyuldu artık, uç biraz ya. Stealth archer karakterlere ver vayne ultisi gibi bi özellik, Teleport olabilen warriorlar'a imkan ver artık ver yani artık yap bunları Hala yok adamın üstüne charge atçan warrior olup alan stun vurcan. YA yap şunu Teleport olup 2 metre etrafındaki herkesi kendine çekebilen bi warrior Sonra hepsini snarelat ya da rootlat. YAp bunları yap yani.

Albion onlineda mesela ben botu cloth giyip teleport aldım, Elimde tek elli hammer kalkan gövdelik knight armor kafalık knight helm.

Yaptığım şey lol oynayanlar bilir insec yapıyorum oyunda. içlerine zıplayıp stunlıyorum stunlıyken adamları ayırıp Knight armorun windwall'u ile Bizimkilere itiyorum bizimkiler tokatlıyor.

Böyle oyunda farklı taktikler üretebileceğin şeyler gelmediği sürece asla oyunlar tutmayacak. Sen git hala charge yapıp etrafına stun vuran Baltayı savurup etrafındakilere 100 damage vuran salak salak combat sistemleri yap. Allahım ya ulan benim albion online gibi bi oyunum olucak varya anasını ağlatırım içerik konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...