Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anadolu - Avr oturulası yerler

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

maslak tarafı için altında araba varsa mashattan'da mesela 1+1 tutabilirsin o rakama. tesisleri falan fena değil, merkeze yakın (araçla), her yer koreli ;)

istinye tarafında güzel yaşama alanı olup da binaların eski olduğu gazeteciler sitesi ve sanatçılar sitesi var. arabayla 10-15 dakikaya maslağa gidersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Erenköyde oturudm 17 sene. Çok güzeldi ama bu inşaat kafası her tarafı berbat etti. Heryer hafriyat kamyonu, deli gibi trafik, her sokak arası sıkışık vs. Kartal'a taşındık, ha ne değişti sahile daha yakınım, 30 saniye kadar, ama gene heryer inşaat. Kadıköy'den Kartal'a kentsel dönüşümle anasını bellediler anadolu yakasının bence. Sabah 7de demir indirmelerinden tut pazar günü türküyle sıvamaya kadar her türlü aksiyon var artık.

Kartal sahilde, doldurma yol üstü 18 katlı bina yapıyorlar bir de, taşınırsın, olası depremde parçanı bulamazlar. O yüzden Kurtköy taraflarına gitmek lazım, sahilden uzaklaşıp. Site için ormanda abidik gubidik sitelerde sessiz sakin bişiler çıkabilir.

Maslak için de Yeniköy, İstinye öneriririm. Ben Beykoz'da da bi 10 sene yaşadım ki çocukluk zamanlarıydı, Beykoz'dan Yeniköy'e motorla geçerdik, hala öyle bi aksiyon var sanırım, oradan maslak minibüsle 15 20 dakika. Bunlar hep sakin rahat olabileceğin yerler ki 2500tl kira ile bulabilirsin bir yerler diye düşünüyorum. Ben kartal sahilde 2 ile girdim, 3. sene işte 2.400e oturuyoruz. 3 4 seneye taşınıcam ama, çekilecek çile değil Kartal...
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ümraniye'de çalışacaksan eğer Şile tarafına bak. En azından temiz hava alırsın, yol km olarak uzun ama büyük ihtimalle Göztepe'ye oranla daha kısa sürede gidersin.

Yıllarca Dudullu OSB ile Göztepe arasında gidip geldim. Hele o Perşembe günleri pazardan dolayı ayrı bir şişer yol. Atatürk Caddesi'nin normali zaten tıkalı artık. Şimdilerde kamyonlar da oranın trafiğine eklendi, manyak olmaya gerek yok. Hafta sonu zaten o civar komple kilit!

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa da bakırköy, daha spesifik olarak ; zuhuratbaba, çamlık. yani meydana inen yolun sağ tarafı. diğer tarafında kartaltepe nin bir kısmı, büzük tutuyorsa petrol sitesinin oralar.

ev aradığım süreçte ( 2015 ), bu bahsettiğim yerlerde kiralar 2+1 v 3+1 için min 1500 - 3000 arası idi.

~ ilk mesajı okumadan yazmışım, genel olarak bilgi diye verilmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

bakirkoy baya istanbulda yalniz.
senko said:

abi bakırköy istanbulda değil :/
türkiye siyasi haritasına göre istanbul ili içinde ama aslında değil.

atasehir
kadikoy
besiktas
belki uskudar
sislinin bi kismi
sariyer
bakirkoy
maltepe sahil

yada direk chp nereleri almis oralar iste

hayatında chpye oy vermemiş izmirli adam için liste şöyle olmalı:

sancaktepe
dudullu