Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netflix Türkiye

GERGE

Öne çıkan mesajlar

konusu varken şöyle bişeyler sıçtı biri bana;
netflix'in kullandıgı bi AI, ülke genelindeki bütün verileri, konusma vs ne var ne yok toplayıp ona göre tutması yüksek dizi öneriyo, scripti + oyuncularına kadar

house of cards'ın bu şekilde üretildiğini söyledi pek inanmadım ama sg de demedim acıkcası
Sosyal ağlarda paylaş

ctrl-shift-alt+s'ye basınca çıkan yerden bitrate'i override edebiliyorsun. ama gördüğüm kadarıyla seçip ok'leyince hemen değişmiyor youtube'daki gibi. galiba 10 saniye sonra kendi kendine düzeliyor (seamless) ama bundan çok emin değilim, dayanamayıp PİKSEL GÖRMEK İÇİN VERMİYORUM BU PARALARI diye haykırarak 10sn geri al tuşuna basıyorum, hd oluyor.

hani yine elle ileri-geri kurcalamak zorunda kalıyorsun ama "bana sadece bu bitrate'i ver hemşerim" diyebiliyorsun en azından. "high demiş ama 720 iteleyelim anlamaz bu" olmuyor.

mantıken ayarlarda high/best quality falan seçtiysen bandwith'ine sığan en yüksek bitrate'i vermesi lazım. e ben ordan elle seçip hd izlerken buffering olmadığına göre bandwith'e sığıyor 1080p. ula o zaman niye elle kickstart'lamak zorundayım, orası yok işte bende. networkçülük ve streamingçilik olaylarına hakim arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...