Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Trek: Discovery (2017) - Netflix

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

Gemiler iyi gözüküyor, efektler de güzel, bir de şu ışık olayını abartmasalar iyi olacak. Bu arada klingonlar niye tng ve ds9'daki hallerinden farklı yapılıyor anlamadım, eskileri de çirkindi de bu kadar ucube değillerdi. Kötü adam imajı vereceğiz diye bu kadar abartmanın anlamı yok.

Seri "aptal insanlar düşmanını küçümseyen klingonlara karşı" şeklinde başladı. Tamamen klingolar tarafındayım, galaksiyi aptallıktan arındırsalar süper olur, vulkanlar da aynı fikirde de onlar barışçıl işte. İki insanın koca düşman gemilerini basması da baymaya başladı, üşüyoruz Gowron reis.

Sosyal ağlarda paylaş

cbs altyazisiz koymus evt, klingonca bilen ultra nordler icin sanirim. benim indirdigim versiyonda vardi altyazi, dizinin ucte birini ciddi ciddi klingonca yapmislar sdf. referandum zamani cok ilginc oldu bu klingon ayaklanmasi:horace:

bir de ustte yazilmis ama gene belirtmeden gecemicem, klingonlar cidden URUK-HAI olmus, hani ozel efekt ekibi gitmis lotr'dan kalan maskelere ekleme yapmis sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

klingonların tiplerini düzeltmeleri yerinde olmuş. Lore'a oldukça uyuyor bana sorarsanız. Bir de önceki serilerde klingonlar kafaları az çalışan brutelerdi, burda ise mantığa yatan bir warrior codeları var.

Fakat klingon lore u üzerine bu kadar çalışmışken, federationın uyması gereken çoğu kuralı ihlal ettiğini görüyoruz. bunlar yerine oturmuyor. Dizi explorationdan ziyade savaş temasını konu alıyor, bu da klasik star trek dizisi ekleyenleri hayal kırıklığına uğratmıştır eminim.

Dramaya fazla yer verilmiş, bir de bu dramanın büyük çoğunluğunun sarek tarafından yetiştirilmiş, vulcan academy mezunu birinden gelmesi oldukça uyumsuz. Gerçi tam bir reverse spock hikayesi işleniyor, spock insanlar tarafından eğitilmiş bir vulcan olarak vulcan kimliği ve insan kimliği çatışırken, Michael'da da tam tersi oluyor.

her halukarda güzel ve izlenir bir dizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben öyle ayılıp bayılıp seyredemedim ya
şu sci-fi yokluğunda seyredilir ama dialoglar çok cheesy geldi, makyajı ben bi itici buldum ama herkes doğrusu bu şekilde diyor, doğrudur muhtemelen.
Ama star trek artık şu duygusal cesur kaptan yancısı çok mantıklı duygusuz adam klişesinden vazgeçsin.

bu arada ilk başlangıçtaki olay neydi ya, koca fırtına var gemi radyo frekansı yakalayamıyor ama kumsalda oynayan çocuk gibi ufacık amblen çiziyorsun dank diye buluyorlar.
Şu bizim hatunun hapsiten kurtuluşu da aşırı saçmaydı da, hadi neyse dedim geçtim.
Ama şu klingonlarda adama nasıl bi anda biat ediyorlar, tezahürat tutturuyorlar, aşırı mantıksız. Adam belli ki ezik biraz diğer aileler yanında, ki ilk ben gidiom diyen adam belirtiyordu bunu, sonra 3-4 gemi patlattın diğer aileler tayyip misali biat etmeye başlıyorlar. Klingonlar bu şekildeyse şimdiye kadar soylarının kurumadıklarına şükretsinler, vulkana insana bulaşacaklarına.

Sosyal ağlarda paylaş

ona cevap dizinin star trekle pek bi ilgisi yok. filmler gibi işte bi olayı yok pek. izleyin gecsin.

buda nası star trek dizisi anlamadım. insan bi macera yasar bişi olur. ilk iki bölüm 3. sezon finali gibi.

film cekiceksiniz film cekin. niye yarım yamalak zorlama dizi cekiyon
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Silphatos said:

Mortis said:

bunu izlemek için star trek lore'una baya hakim olmak lazım mı
Referans kaçırmaktan bahsetmiyorum, full konuyu takip edememe gibi bişey oluyor mu bilmiyorsak.

şuna cevap var mı

Tum bolumleri daha izleyememis olsam da (Voyager'dan cok eksigim var) bir zarari yok diyorum.

Dizinin basinda geciyordu ama aciklamadilar detayli, sunu bil yeter: https://en.0wikipedia.org/wiki/Prime_Directive

Bir de isteniz Section 31'i bir wikileyin.

Onun disinda bir suru referans var tabii, ucuncu bolumde Andorian'lardan bahsediyorlar mesela laf arasinda (not plot-relevant), ne olduklarinin bilmek farkli bir boyut katar tabii diyaloga. Onun disinda, Tribble. Evet, tribble.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Onun disinda en cok Deep Space 9'nin Dominion War bolumlerine benzettim ben hava olarak. Bolum bolum gitmektense tek bir oyku anlatacak gibi. Bir acidan guzel bu, DS9 yapti bunu, ENT yapti bunu; yaptiklari sezonlar da en iyi sezonlari oldu hep.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...