Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Trek: Discovery (2017) - Netflix

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

O dediğin sebeple ben keşke prequel olmasaydı diyorum. Çünkü bazı şeylerin nasıl sonuçlanacağını ya da en azından sonuçlanmayacağını biliyoruz. Eğer bunun yerine Voyager sonrasında geçen bir dizi yapsalardı ne olacağını bilemezdik. Üstelik aynı diziyi o döneme aktarmak da zor olmazdı. Klingonlarla yeni bir savaş olabilirdi veya ne bileyim Mlingon diye yeni bir ırk çıkabilirdi.

masa said:

Klingon mudur nedir, o kadar teknolojiye sahipken neden kılıç kullanıyorlar? Bir açıklaması var mı?

Erkeğin hası yekın dövüşü tercih eder.
Sosyal ağlarda paylaş

bence de en dandik düşmanı konu almışlar. mis gibi borg lar var hatta Q piçi vardı, şerefsizin ırkı konu olsaydı ne güzeldi.

bu arada 3. bölümün başında uykuya yenik düşmüşüm. sonra uyandım devam edeyim dedim, bu sefer de yarısında uyumuşum. ya çok uykum vardı ya da bu seri beni sarmadı. 4. bölümde söylerim dsfd
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Lightın aniden değişmesine sensitive sonradan açıyor ışıkları

Düzgün izleyelim düzgün yorum yapalım ex dee

sen benim yazdığımı okudun mu?

spore'lardan bahsettim, oda ışığı mı yazdım?
bazı sahnelerde deli gibi ışık değişti adamın önünde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Acik ara en iyi Star Trek dizisi. TNG'de ya da VOY'da oldugu gibi goygoy, atlanacak bolumleri de cok yok.

Sunu takip et ama: https://medium.com/maxistentialism-blog/star-trek-deep-space-nine-in-82-5-hours-10acde591fd2

Netflix'de var tum Star Trek dizileri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Teknolojik aletler ve uzay savaslari komuk gorunebilir yer yer ama inanma sen komutana. Hard Time'i izle, oyle konus. Tabii, bu bolum oncekiler olmadan izlenecek bir sey degil.

Star Trek'de fikirler de tenolojik aletler kadar onemli. Bu arada hard sci-fi olayi cok saglam, sadece ekranda gosterdikleri aletler biraz ilkel kalmis Expanse gibi dizilerin yaninda ama icerik kesinlikle degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece teknoloji açısından söylemiyorum. Genel olarak hikaye anlatma anlayışı, bölümlerin birbirine bağlılığı günümüzdekine göre zayıf kalıyor.

Mesela bahsettiğin Hard Time O'Brien için çok travmatik bir deneyim olmasına rağmen, sonraki bölümlerde buna hemen hemen hiç değinilmiyordu. Adam yine bildiğimiz O'Brien olarak devam ediyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk 3 bölümü izledim, aklıma takılan birşey var.

Herkes kadına isyankar isyankar diye yükleniyor, yok senin savaşın yüzünden dayımın oğlu öldü falan.

Kadının isyanı 10 saniye sürmedi mi?

Savaşı çıkaran hareket onun isyanı da değildi sanki? Klingonlar zaten ateş edecekti gibi hatırlıyorum.

Kaçırdığım bir nokta mı var? Bu kadının ateş etme hazırlıkları yüzünden mi Klingonlar ateş açmıştı?

Sosyal ağlarda paylaş

Liderlerini öldürünce adam şehit olarak görüldü, o nedenle savaş çıktı diyorlar.

Bunu şu ana kadar senaryonun en zayıf yanı olarak görüyorum. O mantığı zaten Burnham yürütmüştü; kaptan ilk başta öldürmek istiyordu. Çok hatalı bir düşünce olmamakla beraber, bu yüzden savaşın suçunu herkesin Burnham'a atması pek inandırıcı gelmiyor. Üstelik isyan etmesiyle bu olayın bir alakası yok. Tabii isyan etme sebebi de saçmaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...