Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IP6 vs Note5

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

deadwoll said:

Kalemi kullanmayacaksin ilk bir kac haftadan sonra. Bir kac ay sonra da guncellemeler aksamaya baslayacak, bir sey olacak telefon yavaslayacak. Abin hala canavar gibi kullanirken telefonu sen batarya degistirmek zorunda kalacaksin, rom kuracaksin vs. Bence akil kari degil.

Ha ama iphonedan sikildim macera ariyorum falan diyorsan Samsung'un en duzgun telefonlari note serisi altinda uretiliyor.

şurası komple yalan.

update olayı 1.5 seneden sonra biraz aksamaya başlıyor. o da samsung türkiye'nin mallığı. yine de kendin yükleyebilirsin manuel olarak, ayrı konu.

note5 her şekilde 6s'ten bile iyi yani. o yüzden direk takasa gir abinle. ha note'ların en büyük artısı ve eksisi aynı nokta: büyüklüğü. eğer alışabilirsen büyüklüğe, muhteşem bişi. ben bir türlü alışamadım mesela, minnacık ellerim var, çok büyük geldi.

ama sadece kalem cezbettiyse ve yolculuklar sırasında muhteşem notlar alan inanılmaz bir iş adamı falan değilsen geçecen o işi. 1.5 senedir note4 kullanıyorum, kalemi herhalde sadece draw something'de kullandım :D :D

Çok samsung kullanınca böyle oluyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Kalemi kullanmayacaksin ilk bir kac haftadan sonra. Bir kac ay sonra da guncellemeler aksamaya baslayacak, bir sey olacak telefon yavaslayacak. Abin hala canavar gibi kullanirken telefonu sen batarya degistirmek zorunda kalacaksin, rom kuracaksin vs. Bence akil kari degil.

Ha ama iphonedan sikildim macera ariyorum falan diyorsan Samsung'un en duzgun telefonlari note serisi altinda uretiliyor.

eğer note5 sürümü 2.3 veya 2.3.6 olsaydı ve bahsedilen telefon note1 olsaydı dediklerinde bi haklılık payı olabilir derdim. ama şu an tamamen boşa sallamışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

sabonis said:

deadwoll said:

şurası komple yalan.

update olayı 1.5 seneden sonra biraz aksamaya başlıyor. o da samsung türkiye'nin mallığı. yine de kendin yükleyebilirsin manuel olarak, ayrı konu.

note5 her şekilde 6s'ten bile iyi yani. o yüzden direk takasa gir abinle. ha note'ların en büyük artısı ve eksisi aynı nokta: büyüklüğü. eğer alışabilirsen büyüklüğe, muhteşem bişi. ben bir türlü alışamadım mesela, minnacık ellerim var, çok büyük geldi.

ama sadece kalem cezbettiyse ve yolculuklar sırasında muhteşem notlar alan inanılmaz bir iş adamı falan değilsen geçecen o işi. 1.5 senedir note4 kullanıyorum, kalemi herhalde sadece draw something'de kullandım :D :D

Çok samsung kullanınca böyle oluyor işte.

dedi iSheep
Sosyal ağlarda paylaş

Yav arkadaş, Note 2 kullandım. Kız arkadaşım Note 4 kullanıyor. Biliyorum üç aşağı beş yukarı ne oluyor ne olmuyor Samsung'da. Update'ler farklı hızlarda çıkıyor; Iphone'un yarı süresinde update desteği kesiliyor; kesilmese de bok gibi oluyor. Hani savunun telefonları da ben genel konuşurken bana yok 2.3.6, 2.3.5; Samsung Türkiye kötü vs. gibi argümanlarla gelmeyin nolursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

ben note 2 ve note 3 kullandım daha sonra telefonu değiştirmem gerekti hediye iphone 6 + geldi ve ben onu kullanmaya başladım. note lara aşık bir insan olarak iphone a hayatta alışamam diye düşünmüştüm. kesinlikle yanılmışım. alabiliyorsan iphone u al ve düşünme. note larda gerçekten takılma problemi oluyor android ne kadar kullanım rahatlığı sunsa da o rahatlık os yi kasıyor(kullanıma göre) alet adeta şişmiş windows gibi oluypr. takılmalar donmalar vs gibi şeylere sebep oluyor bir süre sonra da iyice kasılıyor. birebir yaşadım bunları. her telefonda oluyor sanıyordum. üzgünüm ama iphone larda olmuyor. iphone un da en güzel yanı bu benim için. takılma kasılma hiçbir yerinde yaşamıyorum her menü akıyor her arayüz akıyor. ve bu akıcılık samsung lara kıyasla daha uzun süre devam ediyor. çünkü OS stabil. ben başta üzülmüştüm lan note olsaydı keşke diye. iyi ki note olmamış da iphone gelmiş diyorum şimdi. fanboi luktan falan da değil bu dediklerim. tamamen ikisini de kullanmış birisi olarak söylüyorum ki eşim hala note 4 kullanıyor.

yine de seçim sana ait.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne alaka o ağlayanlar iSheep'ler işte.

note4 ve sonrası seriyi kullanıp ağlamak diye bir şey yok. bu kadar basit yani. ağlayacak, laf sokacak yer arıyorlar. samsung'un bloatware problemini herkes biliyor ama onun dışında bir problemi yok. he bir de dediğim gibi 1.5 sene sonra falan update'ler yavaş gelmeye başlıyor. he bu ne demek? aslında çok da kötü bişi diil. yeni update geldikçe hepimiz biliyoruz ki eski telefonlarınız yavaşlıyor. aslında bir süre sonra update'in gelmemesi belki de daha bile iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone alışıklığı nedir? sabah gül kokularıyla mı uyandırıyor? benim yerime telefona cevap verip işlerimi mi hallediyor yani nedir? menülerde geçerken hissetmeyeceğim mili saniyeler mi o alışkanlık? tasarımsal kaygılardan ötürü kendisine yer verilmeyen geri tuşu mu?

bu nasıl bir aidiyet duygusu anlamadım ki?
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar para verince insan özel hissediyor kendini, bi de iphone ile bitmiyor, tv zımbırtısı, bilgisayarı, başka aksesuarları falan derken dünya para bayılıp stockholm sendromuna kapılan çok. o olmasa bile, o kadar para verince insan malını kötü görmek istemiyor, ayrıcalıklı hissetmek istiyor.

benim elimdeki 1000-1500 liralık telefon, her işimi fazlasıyla görüyor, bahsedilen problemleri yaşamıyorum, iphone kullansam yapamayacağımı düşündüğüm bir çok özelliğini kullanıyorum. ama gelip burda anlatma ihtiyacı görmüyorum, iphone'un nesi var demeye de gerek duymuyorum. bugün mesela bi yerde yeni çıkanına 5gb ram koycakları dedikodusu vardı, güldüm geçtim. tam tersi olsa hani düşük ram iyiydi diye gelir yazardım burda

bi de tek tip konusu var. iphone'da herkes aynı şeyi kullanınca bir hissiyat duygusu oluşuyor, sınırları belli bir kalıbın içinde sıkışınca muhtaç olduğun şeyi ezberliyor ve sonuna kadar alışıyorsun. android telefonu alınca çitten fırlamış gibi napcam ben şimdi oluyor. kişiden kişiye değişir bu karar, saygı duymak lazım. ben kullandığım telefonu kendi istediğim gibi olsun istiyorum, başkalarının benim için karar verip 'al bu güzel, kullanmaya devam et' demesini sevmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

neyi yaşatabilir ki? sinemada elimi mi tutacak? kumsalda romantik yürüyüş mü yaptıracak?

telefon edeceksin, yazışacaksın, her türlü yazılı görsel kayıt tutacaksın, takvimini kullanacaksın, haritasından yol bulacaksın vs vs vs hayatını kolaylaştıracaksın

kaldı ki bugünün tarihiyle bunu ne kitkatlı bir android telefonla ne de iphone4 ile yapaiblirsin (hatta 5 ler bile bazı uygulamalara yetemiyor artık)

tüketim koyunu yorumlarıyla gelmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...