Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasbro Teklif

Grego

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Arkadaslar saka yapmistim , sakami ciddiye alip hemen hakaretlere baslamissiniz. Azicik mesajlarinizla oynadim tekrarlamayin. Bu konu icinde tartisilirmi :S

Grego sana ve arkadasina hayirli olsun. Iletisim kurdugunuz mail hesabi hasbro ustunden degilmi? Imkaniniz varsa lync ustunden gorusme yapin veya adami linkedinden ekleyip oradan msg atmayi dene.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

herif sizofren cikti. dün illustration basina 20k dolar diyordu. simdi kıvırıyor sdfsd

sizofren arkadasim ben parca basina 250 500 dolar arasi olur dedim. ama adamlar bonkorse daha cok teklif ederler belki diye soyledim.

10- 15 parca is istemisler karsiliginda 7k dolar teklif etmisler. benim dediğimden yine yüksek vermisler ama yakın bir fiyat yine. sana kalsa az daha hasbrodan ortaklık isteyecekti adam özürlü gibi.

ben şurda anlatmaya çalıştığını anlamadım.

diyelim ki Matrix filmine bir tasarım yaptım. karşılığında bana 100bin dolar verdiler, yaptığım işin karşılığı.

ancak bu tasarımı kullanıp film afişi, poster, kitap kapağı, dvd kapağı felan yaptıkları zaman, poster başına %20, kapak başına %1 kar'dan pay istedim. sonuçta benim işimi kullanıp bundan kazanç elde ediyorlar.

böyle bişi yaptığım zaman Matrix filmini yapan stüdyodan (Warner Bros) hisse senedi almış olmuyorum ki. sadece benim eserimi kullanıp elde ettikleri kazançtan pay almış oluyorum.

yapmayalım mı böyle?

özürlü gibi diyerek aşağıladığın konu da epey geniş bi olay aslında...
https://en.wikipedia.org/wiki/Royalty_payment
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Nekro said:

herif sizofren cikti. dün illustration basina 20k dolar diyordu. simdi kıvırıyor sdfsd

sizofren arkadasim ben parca basina 250 500 dolar arasi olur dedim. ama adamlar bonkorse daha cok teklif ederler belki diye soyledim.

10- 15 parca is istemisler karsiliginda 7k dolar teklif etmisler. benim dediğimden yine yüksek vermisler ama yakın bir fiyat yine. sana kalsa az daha hasbrodan ortaklık isteyecekti adam özürlü gibi.

ben şurda anlatmaya çalıştığını anlamadım.

diyelim ki Matrix filmine bir tasarım yaptım. karşılığında bana 100bin dolar verdiler, yaptığım işin karşılığı.

ancak bu tasarımı kullanıp film afişi, poster, kitap kapağı, dvd kapağı felan yaptıkları zaman, poster başına %20, kapak başına %1 kar'dan pay istedim. sonuçta benim işimi kullanıp bundan kazanç elde ediyorlar.

böyle bişi yaptığım zaman Matrix filmini yapan stüdyodan (Warner Bros) hisse senedi almış olmuyorum ki. sadece benim eserimi kullanıp elde ettikleri kazançtan pay almış oluyorum.

yapmayalım mı böyle?

özürlü gibi diyerek aşağıladığın konu da epey geniş bi olay aslında...
https://en.wikipedia.org/wiki/Royalty_payment

verdigin ornek sinema endustrisi apayrı birsey. Ama matrix filmini yapan studyonun zaten art director ı var. Nasıl bir afis olacagina o adam karar veriyordur. Gelip de "aa bone sen ne güzel afis hazırlamissin al abi 100k" demez. Ya calistirdigi artisti vardir yada freelance calisan adamlardan ister. Tam olarak nasil bir afis olacagini falan detaylari verir sana.

Anlamadığın şey şu "tasarım" diyorsun hala kac sayfadır konustuk. Burda tasarım isteyen yok. Bunu soylerek sordum hatta arkadasindan karakter tasarımı mı istiyorlar yoksa zaten varolan bir karakterin illusturasyonunu mu diye.

Adam sana gelir "ben ben warcraft diye bir kitap yazdım icinde orcların hikayesini anlatıyorum bana book cover cizer misin" der. Sen oturup kasarsın. Daha ismi duyulmamis warcraft hikayesi icin thrall la kaelthas'in dovusurkenki güzel bir action frame i cikarirsin ortaya. Efsane birsey olur o zaman gidipte $/hour konusmazsın o zaman. % pay iste cash iste ne istiyorsan artık.

sanssizsansli said:

Resmen birbirinizi anlamamak için tartışmışsınız. Ego kötü bir şey, göremiyorsun kendini.

Benim kisisel bir derdim yok abi ortada anlayasilmayacak falan da birsey yok. illusturasyon yapan akraba vs var bende ilgiliyim az cok bilgim var donen rakamlardan. OP un Bir fikri olsun diye yazdım kimsenin mesajini falan okumadım.Yanlissa yanlis dersin biter. onun üstüne "öyle birsey yok şu kafadan cikin lol gel seni 30k alanla tanıştırayim" bilmem niye aptalca gereksiz agresiflikte birsey yazmis. Olay ordan cereyan etti özetle kusura bakma grego topic i biraz pic ettik.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

şimdi patiler,

w8ben

böyle bir form doldurmamız isteniyor. shutterstock ta benzer formu ülkeni n/a diye doldurup geçiyorsun, min. tax oranı için. biraz google ladım ama düzgün bir yol çizemedim.

yurtdışından gelen paralarda bankanın kestiği ücreti düşürmenin bir yolu var mı
Sosyal ağlarda paylaş

anonim portfolyo. isim kullanmıyoruz, ortak bir stüdyo gibi kullanılıyor işler. hasbro işinde de, yaptığımız çaktırmıyoruz. önceden benzer bir işte, garip garip sıkıntılar oldu. türk milleti ilginç vala, çomak sokası geliyor heralde. o yüzden iş bitene kadar fazla duyurmayalım dedik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...