Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk işi Street Fighter animasyonu

Xenus

Öne çıkan mesajlar

abi şimdi bak.

bu işin kralıyım diyen adamlarla aynı yetenekte adamlarımız var mı? var.

trdeki diğer sektörlere baktığın zaman, dünyadaki sektörlerle karşılaştırdığımızda, sağlam eleman sayımızın oranını bu sektörde çalışanlarımıza vurduğun zaman, bu konuda çok mu kalifiye türkiye standartlarına göre? evet.

bütçe verildiğinde, aynı kalitede iş yapabiliyor muyuz? evet.

adamların 1 ay istediği işi, hem pratik zekası yüksek bir toplum olduğumuz için, hem köle gibi çalıştığımız için, aynı kalitede, 1 ayda yapacağı kalitede işi, 10 günde yapabiliyor muyuz? evet.

bu işi yine de adamların yurtdışına çalıştığı amerikalı veya avrupalı şirketlere göre, yarı fiyatına yapıyor muyuz? evet.

aynı kalitede mi yapıyoruz? evet.

bir şekilde hollywood olsun, hbo olsun, vs olsun, çalışabiliyor mu bunlarla şirketlerimiz? evet.

peki bu işler kaliteli mi oluyor? tr standartlarına göre güzel bütçeyle evet.

bence gayet güzel, yeterli. ikimizin savundugu şeyler farklı değil ki.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Kısaca post production diyosun yani. Sana şöyle açıklama yapayım. Ben uzunca bir süre bu sektörde çalıştım. Türkiyeseki piyasayı filan da iyi bilirim. Bahsettiğin kalite mevzusu türkiyede çok iyi adamlar var yurtdışındakiler bile burada yaptırıyor değil. Türkiyede bu işi dünyadaki benzer örnekleri kadar ya da yakın derecede yapabilecek adamlar var fakat bazen bu şirketlerin ya da şahısların iş takvimi istemci firmaya uymayabiliyor ve çeşitli kanallarla dünyanın herhangi bir yerinde yapabilecek bir firma bulup yaptırılabiliyor.
Zaten mevzu render farm üzerinde döndüğü için proje teslimi vs. çok problem değil.
Ama şu var bizim bi işi yapma süremiz 10iken adamlardaki ekiple 3e inebiliyor istense. Biz mesaisiz proje bitsin diye kıçımızı yırtıyoruz adamlar mesai bitince çıkıp gisiyo umrunda değil. Böyle zamanlarda da bizim burdan firmalar tercih edilebiliyor.

Bir keresinde siemensin uluslarası bi konferansta gösterilecek stereoscopik 3d reklamını yapmıştık. İşin 5 güne yetişmesi gerekiyorsu kimse kabul etmedi ama bizim patron etti. Günde 2-3 saat uykuyla yetiştirmeye çalıştığımızı biliyorum.

Neyse biraz karışık yazdım belki de durum özetle şu türkiyede özel bir şey yok. Mevzu time/value

türkiye de her sektör böyle herhalde ya asdgasdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...