Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eyvah yazlıkçılar geliyor...

yeahh1986

Öne çıkan mesajlar

Parasını veren düdüğü çalar mantığıyla bu işi özetleyenler inşallah tez vakitte sadece işe yakın olduğu için kültürel olarak çok farklı bir ortamın olduğu apartmanlarda yaşar. Öyle ki o apartman koridorunda sigara dumanı, üst katında 6-7 çocuğun zıplaması, alt katında mangal yaparlar. Kapıdan çıkar çıkmaz dilenciler üşüşür. Haftasonları sokaklarında yüksek sesle düğün yaparlar. O zaman ver parasını al bir villa derim.

Bir insan aklı varsa 3 ayda önemli bir şey yapamayacağını bilir. En kötü az kültürü varsa bir şey yapmadan önce araştırır. Bu nedenle yazlıkçıların çoğu hem cahil hem de akli olarak noksandır.
Bu cahilliklerini ve akli noksanlıklarını da salonda bolca göstermektedirler. Plakaları, barları ağırlıkları olduğu yerde bırakma. Aşiret gibi 5-6 kişi bir bench yada rack a üşüşmeleri.
2-3 Kişinin karşılıklı aynı anda z-barlarla yada cablelarla aynı hareketleri yapmaları. Havlu getirmeden leş gibi sırtıyla sağda solda yuvarlanmaları. Telefonda elli saat oynamaları vs... Benim müşteri olarak hem bundan hem de salonda bench pressin 1 tane olmasından şikayet etmek hakkım.

Ek not: evde 90kg civarı döküm ağırlığım, Inc ayarlanabilen benchim, 3 tane bar ve ayarlanabilen dumbellarım da var.
Sosyal ağlarda paylaş

panpalar olay şu aslında yeni insan gelmesi değil sıkıntı

sıkıntı şu:

şimdi 1 tane bench press sehpası oldugunu dusunun. çocuk geliyo. oturuyo kalkmıyo. calıstıgı da yok. telefonuyla oynuyo, arkadaşlarıyla geyik yapıyo. her yer zaten ter içinde. kimse umrunda değil. saygısı yok. sen orda bekliyosun boş boş lütfedecekte bi ara sana bırakacak diye. tüm antrenmanın mahvoluyor. çalışsa zaten inan kimse kızmaz. ama herif hep goygoy. bunlardan 1 tane oldu mu sıkıntı yok. ama yaz geldi mi 10ar tane oluyor en az. öyle olunca her alet kullanılmaz hal geliyor.

ha ben zaten evimin alt katını komple spor salonu yaptım kurtuldum.
Sosyal ağlarda paylaş

yeahh1986 said:

Bir insan aklı varsa 3 ayda önemli bir şey yapamayacağını bilir.

haklı olduğun taraflar var ama şu aşırı yanlış yani. 3 ayda, 55 kere falan gitsen spora baya ciddi ve önemli bir gelişim kaydedersin. bu seni yarışmalara sokar mı veya 6 pack kazandırır mı? hayır. ama hafif kilolu iken baya baya fit olursun.

ben ben 79 kilodan 70'e inmiştim 3 ayda mesela. sırf kilo olarak değil, aynı zamanda spor yaptığın için vücudunun aldığı şekili de göz önüne alırsan, baya 65-66 falan gibi duruyordum.

ha ek olarak ayrıca o yazlıkçı dediğin kesim zaten 3-5 gelip sonra gelmiyorlar. veya zaten senin gittiğin tarz havlunu kendin getirmen gereken spor salonlarını yerine daha düzgün olanları tercih ediyorlar. Zaten o düzgün olan spor salonları da giriş saatine göre üyelikler vererek yığılmaların önüne geçiyor. falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

şu olay ciddi sıkıntı ya.

dün ilk defa bu kadar kalabalıktı salon. cable yapıcam sıra, bench yapıcam sıra. zor bela bitirdim bi hiit gireyim dedim tüm bantlar dolu. baktım omuzların üstünden ne kadar süre geçmiş diye. birini gördüm 18:40 hah dedim. elemanın elinde telefon ağır ağır yürüyor. dedim cool down'a da geçmiş. hacı abi 20 de mi bitiyor? dedim yok 45 de bitircem dedi. böyle, yani bu hızda mı yapıcan hep dedim. senin yapacağın siporu siksem ayıp olmaz dimi hacı der gibi baktım. uzaklaştım.

olm salonda sebil var. 1 haftadır soguk su içemiyorum. alet sogutamadam habire birisi su alıyor. bi ara sebil önünde 3-5 kişi sıra olduk da gülme geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

sıkıntı şu:

şimdi 1 tane bench press sehpası oldugunu dusunun. çocuk geliyo. oturuyo kalkmıyo. calıstıgı da yok. telefonuyla oynuyo, arkadaşlarıyla geyik yapıyo. her yer zaten ter içinde. kimse umrunda değil. saygısı yok. sen orda bekliyosun boş boş lütfedecekte bi ara sana bırakacak diye. tüm antrenmanın mahvoluyor. çalışsa zaten inan kimse kızmaz. ama herif hep goygoy. bunlardan 1 tane oldu mu sıkıntı yok. ama yaz geldi mi 10ar tane oluyor en az. öyle olunca her alet kullanılmaz hal geliyor.

soyle bi sıkıntı hic yasamadim 3 sn ters baktigim her kaslı caliscaksan buyur abi benim set bitti diyip usulca voltalarini aldilar
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

İlginç.. Ağzınız mı yok kurallara uymayanları kurallara uymaya davet edin. Havlu kullanımı, gereksiz alet işgali vs bunlar hep direkt birebir o kişiyle veya salon sahibiyle konuşulması gereken sorunlar.

Salon sahibi takmaz, bench doluysa dumbell yap der.
Neyse ben çözümü buldum. Bu yazlıkcıların yanında gidip bel vurmalı curl, bel kırmalı deadlift öğreticem. Çok pis kas yapıyor da dedim mi 2 haftaya pertler.
Sosyal ağlarda paylaş

Lan tam yogayı bıraktığımdan beri spor yapmıyorum üç aylık gündüze kaydolsam mı innperaya diyodum topiği gördüm ahahaha

Ama yazlıkçı dediğin akşam gider gündüz dolu olmaz dimi ya kaydoliyim bence. Hem gündüz gidersem ben de yazlıkçı olmamış olurum belki sdgfdh
Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman said:

moriarty said:

sıkıntı şu:

soyle bi sıkıntı hic yasamadim 3 sn ters baktigim her kaslı caliscaksan buyur abi benim set bitti diyip usulca voltalarini aldilar

bıyığın etkisi o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...