Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S7

Bone

Öne çıkan mesajlar

Edge farkı bence çok şekil olması. Telefon masadayken harbi uzaydan gelmiş gibi baktırıyor kendine.

Update olayı ise Samsung sağolsun kendi vatanı, usa, birde bir kaç ülkeye Snapdragon işlemcili modellerini dağıtıyor. Bunlar çok hızlı güncelleme alıyor. Optimizasyonu çok kolay. Hadi 2 yıl geçti update almadı diyelim xda.com dan falan çok rahat güncel sürüm bulup yükleyebiliyorsun.

Biz ve diğer geri kalmış ülkelere ise samsung kendi işlemci modeli olan exynos'u yolluyor. Snapdragon yok bunlarda. Bu işlemcili modeller geç güncelleme alıyor ve rom bulmak çok zor oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

snapdragon exynos güç farkı sentetik testlerden öteye geçmiyor. Fark yok gibi düşün. %1-3 falan belki... Lakin snapdragon her şekilde tokatlar. İçerdiği teknoloji, bilgi birikimi v.s snapdragon tartışmasız çok daha iyi bir işlemci. Optime etmesi çok kolay ve çok rahat güncelleme alıyor. O yüzden misal 7 ay önce note 5, 6.0 güncellemesi aldı diye haber yapılıyor. exynos işlemcili modellere 10 ay sonra falan geliyor bu güncelleme.

Snapdragonlu samsung bulup almak ciddi ayrıcalık.

İşte dediğim gibi 4 yıl sonra android 11 çıkarsa, sen bunu gidip sammobile den dl edip snapdragonlu note 7 telefonuna çat diye kurarsın. exynos işlemcili telefonun var ise, bir delikanlının çıkıpta port etmesini bekleyeceksin xda forumuna düşecekte yükleyeceksin ve stabil olmasını bekleyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

kayıt ve trt ücreti vereceksin.

IMEI Kayıt: 131.50 TL
TRT Vergimiz: 120.40TL (Fatura tutarı üzerinden %7)

TRT vergisi tam bir muallak şuan için. Muhtemelen kutusu açılmamış telefonun vergisini fatura tutarı üzerinden ödetecekler. Eğer kutu açılmamış faturada yoksa daha kötü olabilir. Ürünün TR deki değeri üzerinden ödetebilirler. Kutusu açık telefonu ikinci el gibi gösterdiğin için ödemeye bilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

değmez abi 2000 lira civarına zaten TR'den de yurtdışı sıfır cihaz alınabiliyor. Bunda bide pasaport kayıt zımbırtısı için pasaport'un hakkını dolduracaksın. oda 150 lira eder kafadan.

burdan almak daha mantıklı gibi o halde
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-galaxy-s7-edge-32gb-sifir%2Cmagazadan-kredi-karti-plustakas-imkani-324182604/detay
Sosyal ağlarda paylaş

S7 edge çok daha şık ayrıca 3600mah bataryası var ekranı daha büyük s7 değil kesinlikle edge tercih edilmeli şahsi fikrim bu yönde. Bildirimlerin edge ekranında gözükmesi bile ayrı keyif. Ayrıca telefon yüzü üstü bırakılsa bile istersen edge ekranlarından ışık çıkmasını sağlayabiliyorsun kişiye özel renk bile oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi baktım s7 ve edge'e,

elim mi küçük geldi ya da iphone5 alışkanlığından mıdır nedir,
avucicimin başparmağa doğru olan kısmı sürekli edge kısmına dokunuyor. edge'den sonraki kısmın bir anda düz bir şekilde arka kasaya bağlanması da rahat bi tutuş hissi vermedi.
iki elle mi kullanılıyor bu büyük telefonlar, raconu bu mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

Edge ekranına ilk başlarda avucumun iç kısmı değiyor idi ama sonradan kayboldu ya tutmaya alıştım ya da ilk başlarda bende bir sıkıntı varmış.

@ginaly bana küçük bile geliyor bu telefon ama büyük gelen için 3 kez orta tuşa basarsan ekranı daha küçük hale getiriyor ve sağ el ya da sol el için bir tarafa yaslamana izin veriyor böylece gayet tek elle de kullanılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Ithalatlilar da araplardan geliyomus zaten, sarj fisi farkli cevirici vs koyuyolarmis.

Zaten planim kablosuz sarj seysinden alip is yerinde masaya birakmak. Sidesync ile kullanirim o sirada.

Bi de yok paralellerin kamerasi tirt, parmak izi yok falan diyenler olmus ama gercekci gelmedi?
Sosyal ağlarda paylaş

La evlilikle ne alakasi var, ben telefonu tuvalette kullanirken youtubedan motivational video aciyorum, bi taraftan da facebookta geziyorum. Android bana bunu sagladi cok sukur.

Ozellik olmamasi olayi yoktur bence. Hatta ekstradan dual sim olayi var. Yalniz arap telefonlari international unlocked degil, mena bolgesinde calisiyor sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de onu araştırıyorum akşamdan beri ama bulamadım pek bilgi.

Sanırsam samsung sim kartlar için kısıtlama koymuş bölge bölge. O yüzden avrupa simi araplardan gelenlerde çalışmayacak sanırım.

Samsung TR garantili olan da 400 lira daha pahalı ama o vr şeysinden veriyo. Bi de hepsiburada yarın teslim eder mi acep şu aynı gün olayını yaparsak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...