Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Organ bağışı yasaktır!

GERGE

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Dun gece Ankara'nin en kalabalik yerinde (Kecioren merkez) bir caminin uzerinde koca harflarle yaziyordu, Eklediklerine gore ahrette kalp, bobrek, ciger gibi seyler de sorgudan gecirilecekmis.

Iyice kendini kaybetti bunlar, sasa kaldim gorunce. Telefon bozuk olmasa resmini cekerdim de bozuk.

ehliyetinde hangi organları bağışlamayı seçtin?

yasak niye yazsın haram yazardı
alp, bobrek, ciger gibi seyleri mahyanın neresine eklemişler

afiş mi asmışlar

diyanet organ bağışını destekliyor
dolayısıyla bireysel bir girişim

insan hayattayken bu kararı verebilmesi büyük cesaret
hayattayken bağışlayabilmesi bambaşka bir şey
en azından kan bağışı
Sosyal ağlarda paylaş

yine bu konuda ne kadar sallarsan salla diyorum..

daha once de yazdim..sizin iradenizin bu konuda bir anlami yok..sagliginizda isterseniz noter onayli belge duzenletin..isterseniz noterin kendisi olun vefat ettiginiz zaman 1. derece aile ferdlerine soracaklar..1 tanesi bile hayir dediginde organlarinizi almayacaklar..

isterseniz daglara taslara kazitin prosedur ole..
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

GERGE said:

Eklediklerine gore ahrette kalp, bobrek, ciger gibi seyler de sorgudan gecirilecekmis.

Sen kendi sorgunu tamamla da, dalağı böbreği ciğeri sorar onları da sorgulayacaz diye tuttururlarsa "onlar da arkadan geliyor, biraz gecikecekler" dersin.

Mahşer günü herkes ayni anda gelmiyecek mi sorguya?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1186728-6-aydir-kalp-nakli-bekleyen-minik-oyku-son-yolculuguna-ugurlandi

Doğuştan kalp yetmezliği bulunan ve yaklaşık 6 aydır kalp nakli için beklerken 13 yaşında yaşama veda eden Zeynep Öykü Ertok, bugün sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

yine bu konuda ne kadar sallarsan salla diyorum..

daha once de yazdim..sizin iradenizin bu konuda bir anlami yok..sagliginizda isterseniz noter onayli belge duzenletin..isterseniz noterin kendisi olun vefat ettiginiz zaman 1. derece aile ferdlerine soracaklar..1 tanesi bile hayir dediginde organlarinizi almayacaklar..

isterseniz daglara taslara kazitin prosedur ole..

E tamam yakinlarimizda biliyo olarakda tembihledik iste
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

E tamam yakinlarimizda biliyo olarakda tembihledik iste

bir ara o isi de yaptim oradan biliyorum kiz vefat aliyorsun anneyi babayi kardesleri vs hepsi mirin kirin ediyor..sonunda biri hayir diyor tamam basiniz saolsun diyip gonderiyorsun..

yakinlarinin bilmesi ile senden sonra evet demesi cok farkli seyler..
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Organ nakli icin tr'ye gelen yabancilar var mi? Merak ettim bunu engelleyen bir yasa var mi yok mu.

yasa var tabi..yasal olarak 1.-2. derece akrabalar disinda insanlarin birbirlerine organ bagislamalari yasak..eskiden ugur dundarin bastigi bir cerrah vardi mesela 20 sene kadar once ozel hastanelerden kacak bobrek nakli yapiyordu israillilere..

ama su anki sistemi dusunuyorum da neredeyse imkansiz olesi..yani herseyi su anda otomasyon sistemine giriyorsun bircok sey icin bakanliktan provizyon aliyorsun filan..

bu arada tip suydu..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...