Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bakmak sexist midir?

sostizm

Öne çıkan mesajlar

thread sorusu ancak işte amerikan aşırı pozitif ayrımcılığına tepki olarak çıkan no ma'am'ımsı hareketlerle tumblr vs'nin birbirini yemesi üzerinden çıkabilecek bir soru. ilk sayfanın sonundaki fin'in videosu cuk oturmuş lol.

bakmaktan kimseye zarar gelmez, onu da ayarında yapmak lazım ama çok çaktırmadan. :p
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

http://www.globalseducer.com/wp-content/uploads/2015/04/lip-bite.gif

videosu

https://www.youtube.com/watch?v=1WhQ-AEZovE

bonus content

Here an analysis to why she aint sad:
- Her head is slighty tilted to the side
- She bites her lips several times
- She looks at Flex's lips all the time
- She hella nervous, boi.
- Her whole bodyframe drops, when he mentions his wife.
- "Im sorry. My heart is-" takes a deep breath "... beating SO fast for you."
- 1:00 just look at her face.
- You a jealous feg.
- She horny af nigga and u salty.

Sosyal ağlarda paylaş

insanla ilgili pek çok şey heterojen zaten. parodiyle betimlemek adına söylemek istediğime uzaklaştırdım mesajı sanırım. ardından dediğimle desteklemeye çalıştım aslında;
Marl0_on said:

öyle olsa bile dayağının o olmadığını söylüyorum.

yani bunu yaparken yaptığı şey amaç değil, yalnızca bir şey olduğunu hissetmek için araç olarak kullanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

persephone5 said:

Bakmak var bakmak var, esasında feministler ya da bir kesim insanların eleştirisi 'bakmak' ile ilgili değil, erkek tahakkümü ile ilgili. 'Ben yapabilirim çünkü erkeğim' bakış açısı asıl eleştirilen.Kadın güzeldir bakılmalı zihniyeti de ataerkillikle ilgili birşey.Herşeyden önce kadın bir nesne değil bakışta her zaman masum değil.

kadin ozgurdur.

ornegin kendisini nesnelestirmis bir suru kadin biliyorum ben, ozgur oldugu icin kendisini nesne haline getirmeyi secmis.

bi iki "oha ben neden guzel bi nesne olamiyorum ki!!!" diye kiskanclik krizine girmis, 60%yagdan olusan cirkin disinin "BIZ ONLARI KORUYACAGIZZZZZ" temali sacmaliklar icinde bizi prangaya vurmaya calismasini ve kadinlara pozitif ayrimcilik yapmasini kabul edemiyorum.

sherlock'a gelen tepkilerde gordum mesela. Mansplaning demisler.. turkcesi aÇÜKlama olmuş..
ulan feministlerin hayati AMçıklama olarak geciyor lan! bizim tarafimizdan olmayan ya da olmasi gereken seyleri kendileri istedikleri icin dayatmaya calisiyorlar.

kadin nesne olmasi da bazi kadinlarin istedigi bir sey.
onlar rahatsiz degil
ben rahatsiz degilim
sisman, killi feminist kardesim neden rahatsiz?
sisman, killi feminist kardesim neden AMciklama icinde goruyor ve erkeklere ne yapmalari gerektigini soyluyor.
AMciklama yaparak nasil da utanmadan "cunku ben erkegim istedigimi asdfafasdfasdfasf" diye sacmalayabiliyor.

yeryuzundeki en gereksiz ve hatta toplumu geri goturen izm feminizm olabilir diyegim de kesin oyledir.
Sosyal ağlarda paylaş

böyle her şeyi kalıba sokup, yalnızca ikiye ayırıp ''FOK ÖTEKİ'' demek hangi -yumuşatılmış haliyle- yetersizlikten doğuyor merak ediyorum.

bir sürü farklı feminizm türevi var, ataerkil dünya görüşünün de olduğu gibi. o nedenle her şeyi iki renk görüp ordakiler kıllı çirkin, çekemiyorlar demek, mühendisler şişman olur, pis kokar, hiçbir kadın zaten yaklaşmaz, bu nedenle feministlere nefret kusuyor diyip genellemekle aynı şey. senin bir şekilde yarattığın değerlerin, düşüncelerin bir anda ''inek'' etiketi altında eziliveriyor, neden? çünkü mühendissin.
Sosyal ağlarda paylaş

Marl0_on said:

böyle her şeyi kalıba sokup, yalnızca ikiye ayırıp ''FOK ÖTEKİ'' demek hangi -yumuşatılmış haliyle- yetersizlikten doğuyor merak ediyorum.

bir sürü farklı feminizm türevi var, ataerkil dünya görüşünün de olduğu gibi. o nedenle her şeyi iki renk görüp ordakiler kıllı çirkin, çekemiyorlar demek, mühendisler şişman olur, pis kokar, hiçbir kadın zaten yaklaşmaz, bu nedenle feministlere nefret kusuyor diyip genellemekle aynı şey. senin bir şekilde yarattığın değerlerin, düşüncelerin bir anda ''inek'' etiketi altında eziliveriyor, neden? çünkü mühendissin.

sen neden persephone5'in "HAYIR BEN SISKO VE KILLI DEGILIMKINE TABIIKIDEEEE!!!" deme ihtimalini ve bizim buradan bilgi alip yuruyebilme opsiyonumuzu kesiyorsun ki. ne hakla! kimsin sen? sen kimsin!

low quality bait atmisim bir de. ona bile yakalanmissin lan?
hayir senin aga takilmis olman aklimda "var mi bir kiriklik sende?" sorularini doguruyor ama site adi paticik olunca ondan bu izlenim olmus olabilir emin degilim.

kimsin olm sen? white knight misin?
address ver "mr duyarli kokarti" yollayacagim. kokartli duyarli olacaksin bundan sonra.

agiz tadiyla bait yaptirtmadilar ya.
boyle sey olmaz. olabilemez
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

belki de aşırı hetero olduğum için anlamıyorum ama şişik kas nasıl seksi oluyo arkadaş? Ev taşıyan nakliye çalışanları falan seksi mi mesela şişik kasları apaçi traşlı kafaları ile?

Meme, kadın poposu falan çok fena aşka davet ama kas kas kaslı adam nedir lan anlamıyorum ben.

para şu an neden seksiyse kasta o yüzden seksi. güç. doğa. hayvanlar boşuna kabarmıyo diğer hayvan bunu seçsin çiftleşmek için diye.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Ayrıca bunun sexistlik ile ne ilgisi var lan asdf

Olsa olsa taciz falan olur... Erkekler bakabilir kızlar bakamaz mı tartışılıyomuş nedir? İzleyemedim videoları.

videoyu izleyip anlamayanlara özet geçeyim:

internette özellikle televizyon kanallarında sürekli kadınları kollayan ve erkekleri kötüleyen haberler geçiyor. en ufak bi olayda hemen kadınları kollamaya koşan gruplar var. ancak bu büyütülen olan erkeğin başına geldiği zaman aynı grupların gözardı ettiğini görüyoruz.
youtube'da bile videolar var, feministlerin "sokakta yürürken biri arkamdan baktı, açık saçık giyinme hakkımız yok mu!!!1!!11!" şeklinde şeyler paylaştığı.
facebook ve youtube'da bazı kanallar/gruplar bu çiftestandartlık üstüne eğilip, eleştirip/ dalga geçiyor.
(bir örnek isteyenler TL;DR - Teal Dear diye arasın, güzel videoları var)

http://i.imgur.com/KSBHScv.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...