Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konu açmaya tırsıyorum

Pluton

Öne çıkan mesajlar

burda millet ne kadar trollesede aranan cevap her zaman birileri tarafından veriliyo ve genel bi kaç kişi hariç benim gördüğüm kin vb. şeylerde yok 1-2 topic önce kavga ettiğin adamla daha sonra aynı topicde güzel güzel konuşulabiliyo yani olaylar genelde o topicde başlayıp o topic de bitiyo
Sosyal ağlarda paylaş

Valvyn said:

burda millet ne kadar trollesede aranan cevap her zaman birileri tarafından veriliyo ve genel bi kaç kişi hariç benim gördüğüm kin vb. şeylerde yok 1-2 topic önce kavga ettiğin adamla daha sonra aynı topicde güzel güzel konuşulabiliyo yani olaylar genelde o topicde başlayıp o topic de bitiyo

misal axedice'i yolda görsem ağzından öperim ama forumda kafasını kırasım geliyor zaman zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, bana ait ilk resmi wot bu başlığa nasipmiş.

bildiğiniz üzere çok bir mazim yok, genelde de sağda solda yönetime diye soktuğum laf her ne kadar genele gönderme gibi okunsa da, tek bir adresi var. di.

4 sebebi var;

1- adamla ne oldu bilmiyorum, böyle bir zıt gidiyorum. aslında az çok biliyorum. *
2- ortada aktif şekilde, açan, kapatan, atan, silen başka bir yönetici yok, o yüzden dikkat çekiyor olabilir.
3- diğer yöneticiler olayı bu kadar kişiselleştirmiyor.
4- kafasına göre takıldığı durumlar var.

biraz açayım,

yapmak istediği şeyi, korumaya çalıştığı ortamı istemeyecek ve göz göre göre baltalayacak ergenlikte biri olduğunu sanmıyorum burada. ve forum yöneticisine ait bir misyon değil elbette bu, içeriği canlı ve okunabilir tutmak genel üye sorumluluğu. herkesin herkesle ve herşeyle dalga geçtiği bir ortamın kime ne hayrı var zaten. ısrarcı bir şekilde, bunu sürekli yapan üye görmedim. trolleme ısrarcı bir şekilde yapılıyor evet, ama yapan üyeler değişiyor. buraya kadar hak verilebilir.

bunun çözümü yan yatıp ahkam kesmek olsaydı, şimdiye kadar birden fazla kez işe yaramış olması gerekiyordu. ki bence bariz bir trolleme problemimizden çok, yönetici östrojenlerinin daha çok ve az saldılandığı dönemler bulunuyor. ille bir soruna işaret edeceksek bu daha gerçekçi. konuyu daha amaçsız hale getirerek, asıl sorunların altını da boşaltıyor.

üyelerin kalitesizliğini; örnekleri uzaklaştırarak, hakaret ederek, post silerek, temizleyerek halletmeye çalışmak pisliği halının altına ötelemekten ibaret. sonrasında yapılan da, bak pisliğinizi temizliyoruz daha ne yapalım. üyelerden gelen içerik veya değişik önerilerin sallandığı yada hadi bu önerilere ihtiyaç yok, yapılan değişikliklerini yazıldığı, yapıldığı bir yer var mı? yeni forumda olması istenen özellikleri yılan hikayesine çevirirsen, elbette trollenecek. kim orada verdiği ciddi öneriye geri bildirim almış. modeZ konusunu okuyun, o adamın hiç mi işi yok, birşey yazıyorsuz adam güncelleyip duruyor. tamam, herkesin işi gücü var, ayırabileceği vakit var, kimse hesap sormuyor ki. ama yönetici yapmışcasına hesap soruyor mesela.

konuları kişiselleştirmek bence çok ters tepen birşey, ki takip ediyorum, di bunu sık sık yapıyor. 30 yaşını geçmiş adama, yazdığı kişisel hakaret içermeyen mesajlarına, emekli albay gibi terbiye vermeye, ders vermeye çalışmak hoş değil. yanlış dersin, düzeltirsin, gerekiyorsa post u editlersin, hatta çok mu gerekli gördün, gönderirsin. ama, bunu nasıl paylaşırsın, öküz, hıyar, aile terbiyesi aldığından şüpheler vs. bunlar tamamen konuyu kişiselleştiriyor. sen bunu altında sanal bir title ile yaparken, karşındaki hakettiğin cevabı her zaman veremeyebiliyor. karşınızdakine kuralları hatırlatmanın daha az yoran yolları da var.

kafaya göre mesajları silip, üyeleri herhangi bir şekilde sebep belirtmeden atmanın tek zararı buraya. atılanın ne için atıldığını bilmiyoruz, silinen mesajın niye silindiğini de. bu hesap vermek değil, hesap istemekte değil. niye atıldığını bilirsin, ona göre davranırsın, nelerin silindiğinin bilirsin, kendini ona göre ayarlarsın. ama böyle eşref saatiymiş gibi görünen -ki haklı sebepleri olabilir diye inanmak isterim ben- kural uygulamaları, uzaktan görünse görünse kişisel tatmin olarak görünür.

en başta dediğim gibi, burada 15 senedir bulunan insanlara göre çok öneride ve eleştiride bulunma lüksüm olmayabilir, ama madem buraya belirli bir vakit harcıyorum, birşeyler katmayı, öğrenmeyi ben de isterim. ama belirli bir seviyeye tutunmak, böyle kişiye bağlı yönetimle olacak iş değil. sistemi kurarsınız, sistemi konuşuruz, kişileri değil. dev bir sisteme de ihtiyaç yok. basit pratiğe kolayca geçirebilecek şeyler var. ille forumun baştan yazılması gerekmiyor.

bu yazdıklarımın çoğu üye tarafında görüş. yazmak isteyen yönetici varsa, buyursun yazsın. biz de onların bir derdi, isteği, önerisi varsa bilelim. öğrenelim.

*

başta kes dediğim için atıldım, üstüne de şimdi yazıyorum bundan da tahrik olur musun dediğim için tekrar atıldım. https://forum.paticik.com/read.php?20,7940379,page=9 elbette öncesi var, baya yüklenmişiz, ben olsun forumdaki başkaları olsun, baya bildiğin farklı tarz bir bullying. https://forum.paticik.com/read.php?2,7820968,page=22 ama gayet düzgün yazmış. o yüzden ilk banlar konusunda hak veriyorum. sıkıntı yok. sonra da, sataşmayacağım diye açtılar banı zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

ben bu trolleme işi için yıllar önce konuştum da fizban bu bölümdeki "seviyesiz troll duyurusu" başlığını açtı ama bir yere varmadı o iş. çünkü modlarımızın önemli bölümü maalesef modere etmekle zerre ilgili değil. hal böyle olunca en ufak müdahalede "faşikler tankla geldi hendek kazın" kafasına giriyor zıpçıktı üyeler.

modlar ve üyeler arasında temizlik yapılmadan bu olay değişmez ama öyle bir temizlik yapılmaya da niyet yok. mantıklı bir konunun bile alacağı cevaplar arasında "gugıl'dan baksaydın" ya da "bonec konusu sandım" var.

iki lafından biri küfür olup, bu editlenip uyarılınca "siz de hep beni yakalıyorsunuz" diyen insanın "neden editlendiğini bilmiyoruz" diye wot kastığı bir mekanız işte artık.
Sosyal ağlarda paylaş

konu acmaya tirsmak burdaki en eski uyenin bile yasadigi birsey, bak konunu kitleyen gergeyi bile gereksiz "gerge konusu" diye trolliyorlar konu actimi

bu yeni bir trend degil, eskiden beri boyleydi. evde "bilimsel" amaclar ile "bitki" yetistirmek istiyorum diyip ampul vs soran adamla ayni muameleyi yedin iste. sordugun olayin illegal oldugunu kendin biliyorsun, hadi ot ornegi gibi tartismali bir konuda degil, bariz emek hirsizligi. konuya baktimdaw ordada ole aman aman bi troll gormedim hatta birisi sana gayet guzel izah etmis yasadigini hala "bi deniyim ya" kafasindasin. sark kurnazligi bu forumda hicbir zaman tolerans gormedi

burda lectre tartismis, onunda misal actigi konu trollun allahini gordu cunki adam "acun"u sevdigi ile ilgili acmsiti konuyu :D

benim burda actigim ilk 2-3 threadde agzima micilmisti, uzun sure lurklemek zorunda kaldiydim ilk uye oldugumda. patinin yapisi bu yani, az cok biliyorsunzu hangi konuda trollun bokunun cikicagini, kollektifin konusu bastan trolle acikti misal, akintiya karsi gitmek yerine birakti kendini daha cok trollenmek icin kasti :D gen gecen sene tam bu zamanlarda ben korka korka bir thread actim trollun maksimumunu gorucem diye ama sandigimin tam tersi oldu ve ozel hayatimdada korktugum pek cok seyi asmama vesile oldu o thread.

ha dogrumu bu? degil. shitpostingin bokunu cikaranlar var komik olmaya cabaliyarak ama olmiyor iste, shitposting mainstream olmadan once bu forumda akila vardi sonucta, forumdkai en cok post adama ait ama shitpostingine milelt o kadar alistiki artik trademarki oldu. adamina gore muamelenin maksimumda oldugu bir forum burasi iste. ben zamaninda cok qqladim moderasyon bolumunde bu konuda ama son 4-5 senedir bende kasmiyorum pek, oldugu gibi kabul ettim burayi

son olarak hani hem global hemde yerelde "forum" olayi bitti, bizden sonra gelip devasa olan ve simdi adi sani anilmiyan yiginla forum var, artik ehr konunun konusuldugu platformlar kalmadi zaten, reddit bu yuzden yurudu gitti. insanlar icerik istiyor, takdir istiyor, kisisel bir tecrube istiyor. kullanicisina 56k modem doneminden kalma bir altyapi ile "yuk olmasin" diye avatar vermiyen bir forumda takiliyoruz, 120kb 50x50 limiti var yoneticilerde oda calismiyor su anda :P iki gun evvel okulda bir hocamla tartistik bu konuyu zaten, turkiyede bir sitenin "mainstreame" girmesi demek o siteki icerik kalitesinin dibe vurmasi demek dusuk IQ lu ve futbol-siyaset sekeninden cikamiyan yurdum insani yuzunden, kufurlu konusmanin havali olduguna inanan bir toplumuz heh
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

iki lafından biri küfür olup, bu editlenip uyarılınca "siz de hep beni yakalıyorsunuz" diyen insanın "neden editlendiğini bilmiyoruz" diye wot kastığı bir mekanız işte artık.

iki lafımdan biri küfür değildir. arada bir ak yazdığım oluyor. 3000 mesaj içerisinde max. 150 tane bulabilirsin, o da azimli olursan. ha bu kural ise ve kimse yazmıyorsa, elbette uyarım.

pic thread ve gif thread de, öncesinde onlarca örnek varken, bana laf edildi. çok dert değil elbette, içerlediğim yada bayrak salladığım bir konu da değil, arada o konuda laf sokuyorum işte. o kadar da yapayımi bir zararı yok. mağdurum da mağdurum zevkli bir roleplay. tayyip i anlıyorum.

2 senede bir yada 2 haftada bir wot kasabilirim, bunun içeriğinin gerekli olup olmadığını belirtmek, senin tasarrufunda olan veya ilgilendiren bir durum değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü sıkkınlıktan eşek kadar adamlar ergenliğe bağladı forumda. dediğin şeyin ben de farkındayım. tamam taşak geyik güzel de ciddi bi konuda yardım isteyince bile bokunu çıkarıyolar artık dh'ye dönüşüyor forum resmen. en ayar olduğum konu da "A ile B arasında kaldım hangisini aliyim?"

"ya bunlar gereksiz biraz daha para biriktir C'yi al" bi akıllı sendin ake?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

pati as we know it, zamanla azalarak bitmeye mahkum gibi.

...

nerede şu an iş hayatında orta kesimlere gelen ekibin lise sonlarındaki, üniversite başlarındaki postları, nerede şu an ki denk kesimin postları.

Eskiden buralar bostandı beaaa içerikli yeni bi topik daha. 10 yıl önce de aynı topikler açılıp aynı geyikler dönüyordu, 5 yıl önce de, 3 yıl önce de. Eminim 5 yıl sonra da devam eder bu muhabbet. Geçiniz.

Bak mesela gregoya hayat memat meselesi gibi yazmış. Gerçi di de gregoya baya laf çakmış sanırım ondan içerlemiş biraz. Ayıp di üzmüşsün çocuğu. Kırmışsın kalbini, hiç kırılan kalp onarılır mı?

tldr; yeni bi sürü kullanıcı var çok yazmadıkları için fark etmiyoruz zamanla açılırlar. Forum da sensiz bensiz devam eder sıkıntı olmaz, these are not the droids you're looking for
Sosyal ağlarda paylaş

ulan yeni üye yazmıyorsa ne yararı var komüne. yazan eden adam olsun ki hareketlilik olsun.

ayrıca geyik dönmesi değil sorun, o kadar basitleştirecek olursak O ZAMANDA İNSAN YAZIYORDU ŞİMDİ DE İNSAN YAZIYOR der geçeriz. insanların paylaşım yaptığı, komün feeling yaptığı taraflara bakıyorum ben. koca memeli model başlığındaki geyikler pek alakadar etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

bingildak said:

pati as we know it, zamanla azalarak bitmeye mahkum gibi.

...

nerede şu an iş hayatında orta kesimlere gelen ekibin lise sonlarındaki, üniversite başlarındaki postları, nerede şu an ki denk kesimin postları.

Eskiden buralar bostandı beaaa içerikli yeni bi topik daha. 10 yıl önce de aynı topikler açılıp aynı geyikler dönüyordu, 5 yıl önce de, 3 yıl önce de. Eminim 5 yıl sonra da devam eder bu muhabbet. Geçiniz.

Bak mesela gregoya hayat memat meselesi gibi yazmış. Gerçi di de gregoya baya laf çakmış sanırım ondan içerlemiş biraz. Ayıp di üzmüşsün çocuğu. Kırmışsın kalbini, hiç kırılan kalp onarılır mı?

tldr; yeni bi sürü kullanıcı var çok yazmadıkları için fark etmiyoruz zamanla açılırlar. Forum da sensiz bensiz devam eder sıkıntı olmaz, these are not the droids you're looking for

abi forumdaki tek WOT um, lütfen kıymeti bilinsin. ayrıca şakası bir yana, axedice gördüğüm en kadirşinas hintli. kimseyi tanımıyorum ve herkesi okurken genelde atarlı seslendiriyorum ama bu adamın yazdığı hiçbirşeye kızmıyorum. bilekaysı da yanıma alıp yürüyeceğim ben buna.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

Sam said:

iki lafımdan biri küfür değildir. arada bir ak yazdığım oluyor. 3000 mesaj içerisinde max. 150 tane bulabilirsin, o da azimli olursan. ha bu kural ise ve kimse yazmıyorsa, elbette uyarım.

pic thread ve gif thread de, öncesinde onlarca örnek varken, bana laf edildi. çok dert değil elbette, içerlediğim yada bayrak salladığım bir konu da değil, arada o konuda laf sokuyorum işte. o kadar da yapayımi bir zararı yok. mağdurum da mağdurum zevkli bir roleplay. tayyip i anlıyorum.

2 senede bir yada 2 haftada bir wot kasabilirim, bunun içeriğinin gerekli olup olmadığını belirtmek, senin tasarrufunda olan veya ilgilendiren bir durum değildir.

pic thread, gif thread filan onlar zaten mod olmaması gereken adamın modluğunda. gerge'nin en başta yazdığı gibi "onlar görevini yapmıyorsa biz napalım?"

benim 50000 mesajda sıfır tane bulursun ve olması gereken o. "sadece 150 tane var" bir norm değil yani. 150 tane yapmış adamın çoktan banlanmış olması lazım normalde. kurallar yazıyor, okumak sizin yükümlülüğünüz. biz size anlatmak zorunda değiliz tek tek. nasıl polis çevirince "pardon memur bey bana hiçbir polis memuru anlatmadı" demediğin gibi.

mesele wot kasman değil ama kastığın wot'un şu durumda bir değeri olmaması. hem kurallara uymuyor, hem de yönetime ekşiyorsun. postlarına çekidüzen verip, sonra sesin duyulsun istersen o zaman bir anlamı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Grego said:

Sam said:

pic thread, gif thread filan onlar zaten mod olmaması gereken adamın modluğunda. gerge'nin en başta yazdığı gibi "onlar görevini yapmıyorsa biz napalım?"

benim 50000 mesajda sıfır tane bulursun ve olması gereken o. "sadece 150 tane var" bir norm değil yani. 150 tane yapmış adamın çoktan banlanmış olması lazım normalde. kurallar yazıyor, okumak sizin yükümlülüğünüz. biz size anlatmak zorunda değiliz tek tek. nasıl polis çevirince "pardon memur bey bana hiçbir polis memuru anlatmadı" demediğin gibi.

mesele wot kasman değil ama kastığın wot'un şu durumda bir değeri olmaması. hem kurallara uymuyor, hem de yönetime ekşiyorsun. postlarına çekidüzen verip, sonra sesin duyulsun istersen o zaman bir anlamı olur.

elbette az küfür ettim diye bir norm yok, her lafımın küfür olmadığını söyledim. o mesajdan sonra herhangi bir küfür yazılmış mı bak bakalım. gerekli çeki ve düzen verilmiş. sen de önceden edindiğin hazır verilecek tepkiler listesinden kurtulursan, dediklerinin bir karşılığı olacaktır.

ama işin doğrusunu gösterme şekliniz yanlış. hem bizim hükümlülüğümüz değil git kuralları oku, hem de iki lafından biri küfür, wot yazamanın bir değeri yok.. bunlar taban tabana çelişiyor.

bu arada tekrar belirteyim, ya hep beni yakalıyorsunuz ciddi bir serzeniş değildir. öyle birşeyin olmadığının farkındayım gayet.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

hirsizlik yapicam para kazanicam, yakalanir miyim, yakalansam cok ceza yer miyim diye konu acmissin.
ondan sonra niye millet dalga geciyor, niye ciddi yazilmiyor.

Senin hırsızlık dediğin şey o şekilde olmaz. Ben 3-5 silahıyla 1000-2000TL kazanan dandik bir oyunun emeğini çalıp adamları batırmaya çalışmıyorum.

Milyar dolarlık bir şirketin silahlarını 5-10k kazanabilmek için olsa olsa 10k kişiye gösterebilmek için alıyorum. Ben bunu yaptığımda WOW batmayacak ve benimde binlerce dolarlık bütçem yok bunları yapabilmek için olsaydı zaten öyle birşey yapmazdım.

Ama tabi sen çok harikasın. Bütün dizilerini tvlerde izliyorsun. Kullandığın bütün programlar lisanslı v.s

Çok uzatmayacağım ben bunu yaparken hırsızsam sende en az benim kadar hırsızsın. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil.

Letadres said:

Senden 1 sene önce kayıt olmuşum benden 140 kat daha fazla mesaj atmışsın , ben de senin le mi dalga geçeyim ? Y
azılan mesajları anca kurallarla kontrol altında tutarsın, bu da yapılıyor görüldüğü üzere daha ötesini niye kendine dert ediyorsun güzel kardeşim, sorduğun illegal soruya cevap bile almışsın hala dertleniyorsun.

O çok fena laf koydun! "Laf koyuyorlar artık yeter" diye bir konu daha açasım geldi. Ben orada dalga geçilebilecek konuları ele alıyordum. Kimsenin yazdığı mesajda gözümüz yok.

BabacumMostors said:

trollenmeye müsait konular açmayın, açıyorsanız da gelip ağlamayın

yada ağlayın da trolleri iyice besleyin

Her konu trollenmeye müsait. Müsait olmayan tek yer trollerin anlamadığı alanlar. Programlama, Donanım/Yazılım falan başka yer yok ki.

Nako said:

https://forum.paticik.com/read.php?6,8249796,8252799#msg-8249796
https://forum.paticik.com/read.php?97,8257063,8259648#msg-8257063
https://forum.paticik.com/read.php?6,8280370,8280370#msg-8280370
https://forum.paticik.com/read.php?97,8253238,8269331#msg-8253238

Daha önce açtığın konularda bir trollenme söz konusu da olmamış.

Yani önceki konularına bakacak olursan, burada içerikten ötürü böyle bir muamaeleyle karşılaştığını görürsün.

Bak bakayım o konular hangi kategori altında ? Forumda trollenemeyen birkaç kategoriden birisidir Programlama ve Donanım/Yazılım.

Zaten o kategoriden başka bir kategoriye yazmaktan çekiniyorum. Bizim orda küçük ve mutlu bir dünyamız var. Ayrıca okadar oturup mesajlarımı aradığın içinde seni tebrik ediyorum canım kardeşim. Üşenmeden beni g.t edebilme çabaların ile bakmışsın konularıma sağol. Gerek yoktu

bombilo said:

pluton bence su anda yaptıgın sey tam olarak bahsetigin "issizlik". soru sordun hayli uzun bir cevap da yazdım, ben konuyu bastan asagıda okudum trolleyen de olmadı dogru duzgun.

bence sen konunun kitlenmesine bozulup ne yazsam ne yazsam diye acmıssın bu konuyu devamında

Senin cevabın gayet yeterliydi. Konunun kilitlenmesine falan da bozulmadım ayrıca ne alakası var.

Eğer ona bozulsaydım başka türlü bir konu açardım. Diğer konum kilitlenmedi diye giydirirdim GERGE'ye. Alakası yok.

Neyse bazıları hak veriyor bazıları kızıyor anlayabiliyorum. Ben sadece bir derdimi dile getirdim.

Bu açtığım konu sadece vesile oldu diyelim. Yıllardır böyle bir sorun ile karşı karşıyaydık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...