Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konu açmaya tırsıyorum

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Pluton said:

Lectre said:

blizzardın weapon modellerini çalıp silkroada uyarlamayı bende görsem bende dalga geçerdim.

burada konuyu açanın ciddiyeti asıl etken sanırım.

Niye dalga geçerdin ? Hayatında kaç tane şeyi doğru yaptında bununla dalga geçebilecek KAPASİTEYİ kendinde görüyorsun ?

Daha doğrusu beni ne kadar tanıyorsunda benimle bir konu üzerinden DALGA geçebilecek kapasiteyi kendinde buluyorsun ?

Ben seninle dalga geçilebilecek 70 tane konu bulabilirim ayak üstü bunlardan birtaneside kayıt tarihin. Senden 10 sene önce kayıt olmuşum ben bu foruma ve mesaj sayım seninkinden 2.000 fazla. 13 senede 7.9k mesaj atmışım. Sen 2 senede 6k mesaj atmışsın.

Ya işsizsin oturup her gördüğün topic'e yorum atıyorsun. Yada çocuksun madalyam var diye seviniyorsun.

Neyse herşey bu arkadaşa patladı gibi oldu ama iyice tadı kaçmaya başladı gerçekten. Yıllardır burda tanıdığım adamlar var bir konu üzerine WOT yazardı bizde saatlerce okur, o konuda tartışırdık.

Geyik yapacaksanız yıllar evvel önce Garbage bölümü açıldı gidin kafanıza göre enseye şaplak g.te parmak takılın abi.

yok muhabbeti kişiselleştirmeye gerek yok, senide tanımıyorum elbet, ama konu ciddiyeti itibari ile benim açımdan bakınca dalga geçilebilecek bir konu bunu belirttim.

bilen/bilmeyen vs var orijinal kayıt tarihim 2001, ve evet birsürü konu bulabilirsin benimde dalga geçecek çünkü ben knight online forumları sayesinde 12 yaşımda buraya gelmiş bir insanım.

ama hiçbir zaman yahu neden trollüyorsunuz, saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz demedim, ben o trollde bile dışarıdaki halktan/insandan daha fazla zeka pırıltısı gördüğüm için bu forumdayım, yani o troller bile bana kendimi sokakta random insanla sosyalleşmekten daha iyi hissettiriyor, belki bu yüzden çok mesaj atmışımdır, tabi mesaj çokluğunda oynanan oyunların vsde etkisi var, ha bu ratio periyodik değil tabi toplasan tüm accountlarla 30k mesaj atmışımdır, forum ortalamasını alırsan aslında az benim kadar uzun süre bu forumda olanlar için.

da dediğim gibi patide son 5 yıldır bir konu açıp soru soruyorsan 20 trollün yanında 2 mesajda ccevabını alıyorsun, evet böyle oldu forum, bir şekilde insanların hayatlarında karşılaştıkları problemler belkide birbirine sataşmayı gerektiriyor bu dönem bilemeyiz, ama amacınada ulaşıyorsun sonuçta.

şu açtığın konunun herhangi bir amacını göremiyorum, gerçekten. bu durumdan sıkılıp dert yanmak konu açmayı gerektirmiyor hatta bunu yaptığın için yüksek ihtimal bundan sonra her açtığın konuda üstüne gelinecek, bu bilenen/olan bir şey forumda.

ne gerek var?

alınmadım bu arada, bende sinirliyken çok daha agresif postlar yazabiliyorum ama cidden sakin ol, hem paylaşılıyor, hem eğleniliyor, boşver.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

...
şu açtığın konunun herhangi bir amacını göremiyorum, gerçekten. bu durumdan sıkılıp dert yanmak konu açmayı gerektirmiyor hatta bunu yaptığın için yüksek ihtimal bundan sonra her açtığın konuda üstüne gelinecek, bu bilenen/olan bir şey forumda.
...

Iyi de forumun amaci bu. Insanlar konu acsin, soru sorsun, dertlerini paylassin, gerekli gereksiz konular ustune konussunlar diye var ve troll adi altinda yapilanlardan tek sikayet eden de konuyu acan kisi degil.

Troll adi altinda diyorum cunku o bahsettigin "zeka piriltisi" ilk seferinde eglendiriyor fakat herkes birden yapmaya baslayinca cilki cikiyor. Robin tokaylayan Batman'in hissettiklerini hissettiriyor resmen...
Sosyal ağlarda paylaş

abi öylede forumun %90ının sahip olduğu bir davranış için konu açılması amaçsız, gereksiz demeyeyimde.

bunu ya siz katı kurallar koyarak engelleyeceksiniz, şu saatten sonra ayrımını yapmak zor ama ihlal mi değil mi vs ne de vaktiniz olduğunu düşünüyorum, ya da böyle devam edecek.

şu konu sadece tansiyonu yükseltiyor.

yanlış anlaşılma olmasın ben troll taraftarı/savunucusu değilim, ortada olan bir durumdan söz ediyorum.

di dışında herkes yapıyor yani şunu ahah

o bile yapıyordur
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Paticigi paticik yapan sey bu degil ne yazikki. Unuttuysaniz acin bi bakin eski konulara, nasil guzel WOT'lar dosenmis bi gorun. En ayarsiz laf sokani bile lafi sokabilmek icin oturmus ufak capli AR-GE yapmis, konuya katkisi olmus.

Simdikilerde bunlardan eser yok. Anca ona buna koylu desinler, bilip bilmeden satis baltalasinlar, "bak simdi nasil trolluyorum" diye dolanip sacmalasinlar.

Cok merak ediyorum hangi forum kuralina aykiriydi acaba gosterimden kaldirdigin mesajim? Sonra fasist yonetim deyince kiziyorsun bi de. Internete hos geldin yazilacak en uygun baslik bu degil de hangisi? Senden izin mi aliyoruz mesaj atmak icin bundan sonra nedir? yuzlerce daha kotu mesaj bulurum o attigimdan hem icerik olarak hem forum kurallarina aykiri olmasi acisindan
Sosyal ağlarda paylaş

öyle abi zaten, benim de konu açıp bişiler sorasım geliyor bazen ama vazgeçiyorum genelde. soruna cevap verecek olan bilgili abi gelene kadar bir sürü kişi troll cevap atıyor. onun dışında kişisel bişiler de yazamıyorsun çünkü zamanı geçince sildirmek istediğinde silmiyorlar, kalıyor forumda ilerde stalklayan biri olursa da rahat rahat buluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

Ben seninle dalga geçilebilecek 70 tane konu bulabilirim ayak üstü bunlardan birtaneside kayıt tarihin. Senden 10 sene önce kayıt olmuşum ben bu foruma ve mesaj sayım seninkinden 2.000 fazla. 13 senede 7.9k mesaj atmışım. Sen 2 senede 6k mesaj atmışsın.

12 senedir paticikteyim ortalama 2 günde bir girer bakarım bu 676. postum kimseyide trollemişliğim yoktur. ''örnek pati'' madalyası istiyorum (:D
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

Lectre said:

blizzardın weapon modellerini çalıp silkroada uyarlamayı bende görsem bende dalga geçerdim.

burada konuyu açanın ciddiyeti asıl etken sanırım.

Niye dalga geçerdin ? Hayatında kaç tane şeyi doğru yaptında bununla dalga geçebilecek KAPASİTEYİ kendinde görüyorsun ?

Daha doğrusu beni ne kadar tanıyorsunda benimle bir konu üzerinden DALGA geçebilecek kapasiteyi kendinde buluyorsun ?

Ya işsizsin oturup her gördüğün topic'e yorum atıyorsun. Yada çocuksun madalyam var diye seviniyorsun.

Neyse herşey bu arkadaşa patladı gibi oldu ama iyice tadı kaçmaya başladı gerçekten. Yıllardır burda tanıdığım adamlar var bir konu üzerine WOT yazardı bizde saatlerce okur, o konuda tartışırdık.

Geyik yapacaksanız yıllar evvel önce Garbage bölümü açıldı gidin kafanıza göre enseye şaplak g.te parmak takılın abi.

Senden 1 sene önce kayıt olmuşum benden 140 kat daha fazla mesaj atmışsın , ben de senin le mi dalga geçeyim ? Y
azılan mesajları anca kurallarla kontrol altında tutarsın, bu da yapılıyor görüldüğü üzere daha ötesini niye kendine dert ediyorsun güzel kardeşim, sorduğun illegal soruya cevap bile almışsın hala dertleniyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Paticiği paticik yapan şeylerden biri bu işte yapacak bişey yok. Pazar Alanı'ndaki başlıkların %90'ı trolleniyor. Burası zaman geçirip geyik yapılan bir forum, oturup tüm başlıklara kravatlı takım elbiseli insanlar cevap yazmıyor. Trolleri göze alıp konu açıcan ya da trollenecek konularda yazıcan, çaresi pek yok.

ben yazıyorum lan saat 5'e kadar..
Sosyal ağlarda paylaş

di'nin haklı olduğu bir konu var bence. o da paylaşım kalitesinin çok düşmüş olduğu. artık kimse bir şeyler paylaşmak istemiyor çünkü gelen yanıtların çoğu alakasız ve tahrik edici oluyor. hani off-topiclerde ufak tefek komiklikler şakacıklar peşinde yapılınca rahatsız etmiyor, hehe deyip geçiyorsun ama adam bir şeyler için oturmuş paragraflarca özgün içerik yazmış, altına gelmiş shitposting yapıyorlar yetmiyormuş gibi içerik paylaşan tepki gösterince de agresifleşiyorlar.

forumda shitposting yapan çok arttı ama genel olarak internet ortamında artıyor yani yapacak bir şey yok. eski günleri yaad eden dedeler gibi olmanın anlamı yok.

olay durumu idare etmekte, modere etmekte bitiyor. hani oranında zayıf kalan taraflarını da anlıyorum. moderasyon yapan adamların çoğunun yoğun iş düzeni var, bazıları artık aktif forumu bile kullanmıyor, vefa borcu gibi iş yapıyor ama işte ne kadar ipin ucu salınırsa o kadar boka sarmaya ortam bulunuyor.

ben pazar alanında en günahsız ve basit bir espri için banlandığımı biliyorum. adamların son 2 aydır attığı shitposting'in haddi hesabı yok. dayanaksız baltaları söylemiyorum bile. bok at izi kalsın resmen. hani di hangi birine yetişecek, adam her yere salça olmaya başlayınca da insanlar "faşist" demeye başlıyor çünkü sürekli bir duruş belirtmek zorunda kalıyor.

son zamanlarda bir şeyler paylaşacak oluyorum, ondan sonra gün boyunca patiye bakıyorum, meh deyip geçiyorum. komünle iletişimim tek taraflı bir hal aldı ki çoğu kişi içinde böyle. bazı konularda yardıma/bilgiye ihtiyacım olduğunda soruyorum ama gelip bir şeyler paylaşmıyorum çünkü shitposterları report etme artık gücüme gidiyor. bu sebeple eskisi gibi içi dolu wotlar yazmak istemiyorum şahsen. eskiden çok hoşuma giderdi gelip 2 cümle oyun eleştirisi, değerlendirmesi yapayım. artık bu tarz paylaşımlar, modların bile ergen tavırları yüzünden bok yoluna gidiyor. yapılan paylaşımlar ikinci plana itilerek, shitposting dolu tartışmalar ağırlık kazanıyor. işin üzücü tarafı da kimse durumdan rahatsız değil veya öyleyse de dile getirmeye gerek duymuyor. öyle olunca ben de uğraşmak istemiyorum. sonuçta suyun başındaki kişiler bu durumla ok ise, ben kullanıcı olarak darlanmam. ya adapte olurum ya da giderim.

@pluton : açtığın başlığa en azından 1 kişi dolu dolu senin sorularını yanıtlayan bir şeyler yazmış. şu an ki standartlarda bu baya özel bir durum. bazen sorduğun şeye yanıt almadan 5-6 sayfa geçiyor.

genel olarak en azından insanların ciddi anlamda emek verip, komüne zaman ayırıp bir şeyler paylaştığı, okuyup bir iki şey öğrendiğin başlıklarda shit posting e tahammül gösterilmese iyi olurdu. aynı şekilde bilgi almak için açılan başlıklarda. ek olarak overall shitposterların zaten bana kalırsa kalıcı bir şekilde uçurulması gerekiyor. bunların kimler olduğu belli zaten.

pati as we know it, zamanla azalarak bitmeye mahkum gibi. hani bunu kimseyi suçlayarak söylemiyorum. konjonktür böyle gerektiriyor gibi. işler biraz daha sıkı tutulursa bu süreç uzar ve daha iyi geçer ama onun dışında ben hiç yeni üye görmüyorum adam gibi paylaşım yapıp, yorumlarını okumaktan zevk aldığım. acı ama gerçek. elitistlik kapsamında söylemiyorum bunu, donanım olarak çoğunun içi boş görünüyor bana. nerede şu an iş hayatında orta kesimlere gelen ekibin lise sonlarındaki, üniversite başlarındaki postları, nerede şu an ki denk kesimin postları.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bitmez pati uzun bir zaman, temelinde o dediğiniz insanlar var. Ne zaman onlar da bırakır, daha "new generation" kitle devam eder, sequoya noyana ilgi gösterenler artar o zaman bi anlamı kalmaz işte. Ben 10 senedir falan buralardayım mesela :D. 3 kere isim değiştik ama son ismimle 5 seneyi deviricem yakında. Kopamıyor insan ne olursa olsun, gün içinde 3 4 kere, akşamları 1 2 kere bakıveriyor, zart diye atlıyor bişeylere, laf yiyip oturuyor falan ama güzel yani, trolün trol olduğu biliniyor vs :).
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Paticigi paticik yapan sey bu degil ne yazikki. Unuttuysaniz acin bi bakin eski konulara, nasil guzel WOT'lar dosenmis bi gorun. En ayarsiz laf sokani bile lafi sokabilmek icin oturmus ufak capli AR-GE yapmis, konuya katkisi olmus.

Simdikilerde bunlardan eser yok. Anca ona buna koylu desinler, bilip bilmeden satis baltalasinlar, "bak simdi nasil trolluyorum" diye dolanip sacmalasinlar.

kaliteli trolleri banladınız sonucu bu işte
Sosyal ağlarda paylaş

https://forum.paticik.com/read.php?6,8249796,8252799#msg-8249796
https://forum.paticik.com/read.php?97,8257063,8259648#msg-8257063
https://forum.paticik.com/read.php?6,8280370,8280370#msg-8280370
https://forum.paticik.com/read.php?97,8253238,8269331#msg-8253238

Daha önce açtığın konularda bir trollenme söz konusu da olmamış.

Yani önceki konularına bakacak olursan, burada içerikten ötürü böyle bir muamaeleyle karşılaştığını görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...