Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: Episode VIII / The Last Jedi [2017]

DA2019

Öne çıkan mesajlar

En güçlü jedilardansin ve yoda, windu falan ölünce şu an yaşayan en güçlü jedi luke olması lazım. Lucasin zaten en güçlü jedi luke demisligi var. Hani şu karakterin ellerini kullanmadan kylo denen zibidinin götüne saberi sokması lazım.

O yüzden fazla ezik korkak geldi karakter bana. Tamam bunalımda depresyonda ama benim dediğim farklı birşey. Neyse görürüz filmde.
Sosyal ağlarda paylaş

midikloryan da değil ne bilim filmlerin arasında ne oldugunu da bilmiyoruz. ben açıkçası birilerinin anakin fln seviyesini çok imkansız bulmuyorum. koskoca star wars evreni ne cedaylar sitler görmüş anakin kalmaz yanlarında.

nihilus denen bişey var mesela.

snoke nihilus çıksa ya keh keh.
Sosyal ağlarda paylaş

hacı Luke dediğin adam gücüm yetmiyo diye karanlık tarafa geçip palpatine i harcayıp tekrar light a dönmüş bir adam değil mi. bundan daha güçlü bir jedi olabilir mi. Ki benim bildigim jedi ın gücü kılıç kullanma cart curt falan değil karanlığa direnme ile ölçülüyo -mitokondri meselesi canon dan çıkarıldıysa tabi
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

hacı Luke dediğin adam gücüm yetmiyo diye karanlık tarafa geçip palpatine i harcayıp tekrar light a dönmüş bir adam değil mi. bundan daha güçlü bir jedi olabilir mi. Ki benim bildigim jedi ın gücü kılıç kullanma cart curt falan değil karanlığa direnme ile ölçülüyo -mitokondri meselesi canon dan çıkarıldıysa tabi

karanlık tarafa geçmedi o sırada
Sosyal ağlarda paylaş

benim filmin plot'u ile ilgili bazı tahminlerim şöyle, herhangi bir araştırma yapmadan söylüyorum.

1) Luke ölecek. Leia'nın ölmesi de muhtemel, Carrie Fisher faktörü yüzünden. hatta ikisinin aynı ortamda, birbirlerine yakın bir şekilde ölmesi muhtemel. şimdiden bu teorime üzülüyorum ama filmdeki depresif havaya, title'a, hatta star wars logo'sunun ilk kez sarı dışında bir renk olmasına (kırmızı?) baktığımda bunun çok olası olduğunu görüyorum.

2) Luke'un ölümünün arkasında çok yüksek ihtimal ile Snoke ya da Snoke ile bağlantılı biri olacak (Kylo değil)

3) Rey, Force potansiyeli bakımından oha dedirtecek. bir Yoda görüntüsü vermeyecek, ama şu ana kadar SW tarihindeki Force bakımından en güçlüler arasında yer alacak.

4) Rey, Luke'un da yaşadıklarını göz önünde bulundurarak (burasını ben de tam netleştiremedim henüz, ama R2'nun da yanında olduğu flashback sahnelerinde olayı çözücez muhtemelen) Gray Jedi'lığa kaymaya başlayacak. tüm bu olaylardaki rolünü, kimliğini sorgulayacak. daha önceki filmlerde işlenmemiş olan (Qui Gon'u saymıyorum) Gray Jedi konseptini ilk kez bu filmde bilmeyenlere tanıtacaklar.

5) Rey ve Kylo, Luke'un da ölümünün etkisi ile (bkz. 2. teorim) Snoke'a karşı birleşecekler. Kylo'nun trailer'ın sonunda elini uzatması bana göre First Order/Sith/Dark Side'a çekmek için değil, partner olmak için. Kylo da bir şekilde Snoke'un tarafında olmanın onun için iyi bitmeyeceğinin farkına varacak.

6) Rey ve Kylo arasında akrabalık ilişkisi çıkabilir. Force Awakens'dan sonra baya bir Rey kimin nesidir konuları açılmıştı ve bir sonuca varmamıştı. kardeş çıkmalarını beklemiyorum, ama kuzen durumu ortaya çıkabilir. Rey, Luke'un kızı olabilir ve bana en mantıklı teori bu geliyor. tabi burada tepetaklak olma ihtimalim yüksek. ama Skywalker soyunun Leia / Luke ile devam etmesi, Leia'nın çocuğu Kylo iken Luke'un da çocuğunun Rey olması yüksek bir ihtimal. Obi Wan'ın çocuğu falan diyenler vardı bir ara, bence bu kadar çorba etmezler. Obi Wan'ın kendi filmi gelmiyor olsa bir yerlerden Obi Wan'ı dahil etmek için bu yollara başvurulabilir diye düşünüyordum, ama sanmıyorum.

7) Finn tam olarak netleştiremediğim bir sebepten dolayı First Order'a yakınlaşacak. çok yüksek ihtimalle First Order'a girmeyecek, ama bir şeyleri çözmek ya da önlemek adına First Order'ın yanında yer alacak.
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

bu olay EU'da geçiyor. Disney TL/DR diyip tüm extended saga'yı çöpe attı. Bence Disney şaun EA kafası yazarları aceleye getiriyor. Yukarıda denildiği gibi hikayede çok maktıksız noktalar var.
Sosyal ağlarda paylaş

ben disney'den gray jedi'lık gibi derin bi character progression falan beklemem. zaten rehash'i değil mi bu? rey büyük ihtimal mala bağlama taklidi yapıyor, işte luke'un vader'a yaptığı gibi. kylo'u ikna edip light side'a çekmeye çalışacak. luke ezik gözüküyor ama büyük ihtimal bu filmde snoke ya da kylo ile vs atıp, şehitlik mertebesine çıkacak. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ben fragmana bayıldım. Niyeyse düne kadar zerre hype'ım yoktu, şimdi can atıyorum 15 Aralık gelsin diye.

Millet fragman üzerinden çok tahmin yürütüyor ama bariz bir şekilde oynuyorlar şuan. Filmin yönetmeni "spoiler var, fragmanı izlemeyin" der mi ulan? Farklı planları birleştirip algı üzerinde oynuyorlar şuan bariz.

Heyçan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...