Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Holiday Sale!

batuhan

Öne çıkan mesajlar

paparnoz said:

Sam said:

steam indirimlerinde zaten almanız gereken son zaman dilimi oyun 3-4 yıllıkken, 5+ yıllık oldu mu oyun en büyük indirimleri koymuyorlar artık. "zaten alan almış, bundan sonra alacak paşa paşa verir" mi diyorlar nedir bilmiyorum ama bu durumu gözlemledim birkaç yıldır. release date 5-6 yıl üzeri olan oyunlarda görebilirsiniz sıkça.

Benim itirazım Skyrim fiyatına değil, Oblivion ve Morrowind neden Skyrim ile aynı fiyatta ?

isterse hiç indirim yapmaz adam. diyorum ki skyrim 10m satmış steam'de onun popularetisinden yeni oyuncuların eski oyunları deneyeceğine de varsayarak çok inmiyorlar fiyatları eski oyunlarda. sonuçta oradan da para kazanmak istiyorlar. maksat herkesin library'de elder scrolls oyunlarıu olsun değil sadece, aynı zamanda para da kazanalım düşüncesindeler. skyrim'den önce kaç kişi elder scrolls serisini biliyordu gençlerden; kimse.

fallout örneği çok uygun bunun için. fallot3 duyurulmadan önce 75 gören ultimate paketler, duyurulduktan sonra 66 görmeye başladı. ne kadar kar edersek o kadar iyi düşüncesinde firma. kimse de yargılamayaz.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Benim itirazım Skyrim fiyatına değil, Oblivion ve Morrowind neden Skyrim ile aynı fiyatta ?

Çok saçma değil mi ? Yani sonuçta oyunun üzerinden o kadar yıl geçmiş makul olan fiyatını indirip daha fazla satarak karını devam ettirmektir. Skyrim %75 iken Oblivion %66 indirimde. Nihayetinde steam'de oyun dijital bir veri, eskise antika değeri yok, prestij nesnesi olamaz. Rafta tuttukça sana yerden zarar vermiyor. Fiyat politikasında bir saçmalık var. Ben dışarıdan bir göz olarak söylüyorum oyun piyasasını yakından takip eden sizlersiniz, mantıklı bir taraf göremiyorum. Neden yani ?

Mesela Paradox'un dlc politikası da absürt. Ana oyundan daha pahalı dlcler. Anlıyorum oyunların satışları düşük, bu yüzden bağımlı kitleden beslenmeyi hedefliyorlar ama bu beslenmenin dozajı abartı.

nedeni konusunda seru da kendi düşüncesini yazmış mesela, ben de bilmiyorum ama tahminim zaten belli bir noktadan sonra meraklısı dışında kimsenin almayacağını düşünüyorlar. ellerinde istatistik vardır kesin. nedeni bilmiyorum tabii ama böyle genel bir durum var sadece dediğim, tes serisine özgü değil. niche oyunlarda bile görebilirsiniz. eski age of wonders'ları alamamıştım sırf bu yüzden humble bundle olana kadar, %50'den fazla düşmüyordu 10 yıllık oyunlar.

paradox'un eski dlc'ler büyük indirimli, sadece en yeniler değil ki normal yani bu. ha dlc'lerin toplamı dersen o durum wow ve benzer trilyon expansion almış mmo'lar gibi. sadece son hali alınıp oynanacak oyunlar bunlar, o yüzden vanillayı o kadar ucuz tutuyorlar ki insanlar hepsini alsın beraber diye. zaten ck2 gibi oyunun vanilla hali ile son hali arasındaki fark evet apayrı yeni bir oyun kadar. ne yapsın adam para kazanmasın mı? :)

yani buna gelene kadar eski cod'lar neden hala pahalı onu konuşmak gerekir, zaten yenisi çıkmış yani. paradox 1.2m ck2 satmış yani büyük rakam değil bu en popüler oyunları olmasına rağmen. mecbur sattığı üzerinden devam etmeye. beni de dlc'leri hiç üzmedi, bone'un dediği gibi hepsi playtime ekliyor ve oyunu güzelleştirip taze tutuyor. mini expansion değerindeler.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Xenocide said:

morrowind oblivion kısmında ben de çok kırgınım steame. hiçbir indirimde %75 indirim almadı bu oyunlar niyeyse. 66'ya takılıp kalıyor.

sen ve diğer arkadaşlar, arz-talep bilir misiniz :D

hala %66 indirim ile bol bol satıyorsa niye %75 yapsın adam, deli mi :D

abi sanmıyorum morrowind, hadi onu geçtim oblivion şu saatten sonra hala deli gibi satsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

isterse hiç indirim yapmaz adam. diyorum ki skyrim 10m satmış steam'de onun popularetisinden yeni oyuncuların eski oyunları deneyeceğine de varsayarak çok inmiyorlar fiyatları eski oyunlarda. sonuçta oradan da para kazanmak istiyorlar. maksat herkesin library'de elder scrolls oyunlarıu olsun değil sadece, aynı zamanda para da kazanalım düşüncesindeler. skyrim'den önce kaç kişi elder scrolls serisini biliyordu gençlerden; kimse.

fallout örneği çok uygun bunun için. fallot3 duyurulmadan önce 75 gören ultimate paketler, duyurulduktan sonra 66 görmeye başladı. ne kadar kar edersek o kadar iyi düşüncesinde firma. kimse de yargılamayaz.

Tamamda Oblivion ve Morrowind'i ben oynadım, biliyorum. O yüzden alıyorum tekrar oynayayım diye nostalji hesabı. Şimdi yeni yetme zaten o grafikleri görse oynamaz. Oynayacağı varsa da oynamaz.

Yeni yetme adam yeni oyuna şu kadar para verdim eski oyuna niye daha fazla vereyim demez mi ?

İstatistik ve Veri tamamda ortada şirketin söylediği somut bir şey yok. Sonuçta Oblivion bir çalışmaydı ve çalışma bitti, zamanında satışı yapıldı.

Witcher serisinin fiyatlarına bakıyoruz, eskiden yeniye doğru fiyatlar yükseliyor tamam. Grand Theft Auto serisine bakıyoruz oda mantığımızla uyuşuyor. Civilization serisine bakıyoruz oda aynı. Bir çok seri bu mantıkta. Half Life zaten fiyatları dip noktada artık daha da düşseler 50 cent olacak oyun.

Sam said:

nedeni konusunda seru da kendi düşüncesini yazmış mesela, ben de bilmiyorum ama tahminim zaten belli bir noktadan sonra meraklısı dışında kimsenin almayacağını düşünüyorlar. ellerinde istatistik vardır kesin. nedeni bilmiyorum tabii ama böyle genel bir durum var sadece dediğim, tes serisine özgü değil. niche oyunlarda bile görebilirsiniz. eski age of wonders'ları alamamıştım sırf bu yüzden humble bundle olana kadar, %50'den fazla düşmüyordu 10 yıllık oyunlar.

paradox'un eski dlc'ler büyük indirimli, sadece en yeniler değil ki normal yani bu. ha dlc'lerin toplamı dersen o durum wow ve benzer trilyon expansion almış mmo'lar gibi. sadece son hali alınıp oynanacak oyunlar bunlar, o yüzden vanillayı o kadar ucuz tutuyorlar ki insanlar hepsini alsın beraber diye. zaten ck2 gibi oyunun vanilla hali ile son hali arasındaki fark evet apayrı yeni bir oyun kadar. ne yapsın adam para kazanmasın mı? :)

yani buna gelene kadar eski cod'lar neden hala pahalı onu konuşmak gerekir, zaten yenisi çıkmış yani. paradox 1.2m ck2 satmış yani büyük rakam değil bu en popüler oyunları olmasına rağmen. mecbur sattığı üzerinden devam etmeye. beni de dlc'leri hiç üzmedi, bone'un dediği gibi hepsi playtime ekliyor ve oyunu güzelleştirip taze tutuyor. mini expansion değerindeler.

Cod serisi beni ilgilendirmiyor o yüzden codları yazmadım. Ancak aynı hesap onda da yapılabilir.

Paradox'un oyunları güzel, evet bazı eklentiler doyurucu olabiliyor ama fiyat politikası abartı.

Tabii bunları söylüyorum ama grafiklere bakmak lazım mesela ben araştırdım evet Skyrim 20 milyona yakın satmış ama Oblivion 2 milyona bile yaklaşmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

paradox'un eski dlc'si gene %75 indirimli, bunların hepsinin toplamı çok tutuyorsa yapacak birşey yok. güncel oyun oynamanın bedeli. ne yapalım blizzard'a en son wow expansion için tam fiyat istiyor diye de kızalım mı oyun 10 yıllık diye? :)

oblivion 9,5 milyon tahmin ediliyor bu arada.

kısacası ucuz oyun almak istiyorsanız şirketin gözden çıkarıp yeni oyun yapmaya başladığı oyunları alacaksınız. paradox'un öyle oyunları da var vic2, hoi3 gibi. ck2, eu4, bunlar hala aktif olarak içerik üretip sattıkları, canlı ve güncel oyunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

mad max ile witcher 3'ü alıp cebimden para çıkmadan bu işi huzur içinde çözücem akşama..

Edit: MGS'de de güzel bir indirim olsaydı alırdım.

sonuç:

Bully: Scholarship Edition | STAR WARS™ Jedi Knight II - Jedi Outcast™ | Legend of Grimrock 2 | DiRT Showdown | Battlefield: Bad Company™ 2 | Risk of Rain | Project Zomboid | Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2 | Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD | Avadon 2: The Corruption | Halo: Spartan Assault | LEGO® Worlds | Empire TV Tycoon | Oniken

teşekkürler idle master.. daha gelecek 195 kart var onlar da 4 ocaga kadar gelırse mad max ile witcher alabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

paradox'un eski dlc'si gene %75 indirimli, bunların hepsinin toplamı çok tutuyorsa yapacak birşey yok. güncel oyun oynamanın bedeli. ne yapalım blizzard'a en son wow expansion için tam fiyat istiyor diye de kızalım mı oyun 10 yıllık diye? :)

oblivion 9,5 milyon tahmin ediliyor bu arada.

kısacası ucuz oyun almak istiyorsanız şirketin gözden çıkarıp yeni oyun yapmaya başladığı oyunları alacaksınız. paradox'un öyle oyunları da var vic2, hoi3 gibi. ck2, eu4, bunlar hala aktif olarak içerik üretip sattıkları, canlı ve güncel oyunlar.

paradox fanboyu olarak ayrıca şunu ekliyim,dlcyi almasanız bile o dlcnin bazı özelliklerinden(işte genişlemiş haritadır vs.)yararlanabiliyorsunuz veya ai yararlanıyor siz o devletle veya dinle oynayamasanızda.dlclerde hepsini alıcaksınız diye bir kuralda yok.mesela ck2de müslim dlcsi var,budist dlcsi var,horde dlcsi var viking dlcsi var republic dlcsi var.

bunlardan hepsi herkese hitap etmeyebilir.mesela ben hindistana veya republiclere ilgi duymadım onun için bi viking dlcsi var bunlardan mesela.sonra vikinglerle çok oynadığım için unit pack ve surat dlcsinide aldım.bide paradox oyunları bitirilip kenara atılmıyor yenisi çıkana kadar.tekrar tekrar oynatıyor kendini.acımıyorum onun için paradox oyunlarına verdiğim paraya.
Sosyal ağlarda paylaş

dlc'nin adı üstünde değil. expansion da olabilir, kostüm skin de olabilir yani dağlar var dlc'ler arasındaki yelpazede.

kimisi gider 30dk'lık dlc yapar yeni haritalı vs'li, kimisi gider 300 saatlik yapar sadece text dosyası ekleyen.

oyunun en son 3 ay önce yenilenmiş halini 10$'a istemeyin. 9 ay önceki haline razı olun çok para harcamak istemiyorsanız. ben kendim öyle yapıyorum ck2 için filan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...